خبرنگار: 30174

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • صحن علنی شورای شهر اراک - ۲۹ دی

  صحن علنی شورای شهر اراک - ۲۹ دی

  صحن علنی شورای شهر اراک ۲۹ دی با دستور کار پاسخ شهردار به سوالات اعضای شورا تشکیل شد که شهردار در این جلسه حاضر نشد و این امر واکنش اعضای شورا را به همراه داشت.

 • بازدید رییس سازمان دامپزشکی از تالاب میقان اراک

  بازدید رییس سازمان دامپزشکی از تالاب میقان اراک

  دکتر علی صفر ماکنعلی رییس سازمان دامپزشکی کشور چهارشنبه ۱۷ دی از تالاب میقان و روند کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر این تالاب بازدید کرد.

 • تداوم آلودگی هوای اراک

  تداوم آلودگی هوای اراک

  کیفیت هوای اراک مانند دیگر کلان‌شهرهای ایران به سبب تداوم پایداری و سکون نسبی جو و وارونگی دما پایین آمده و انباشت آلاینده های جوی در هوای این شهر رقم خورده است. شاخص کیفیت هوای اراک یکشنبه ۱۴ دی برای هشتمین روز متوالی در شرایط ناسالم قرار گرفت. سازمان هواشناسی با هشدار زرد، تداوم انباشت آلاینده های جوی در اراک را برای روزهای آینده پیش‌بینی کرده و اورژانس اراک نیز به حالت آماده‌باش درآمده ‌است.

 • باز هم پای «مازوت» در میان است
 • ردپای آنفلوانزا در «میقان»

  ردپای آنفلوانزا در «میقان»

  تالاب «میقان» در ۵ کیلومتری کلانشهر «اراک» واقع شده و همواره به عنوان جاذبه طبیعی و گردشگری و قطبی برای پرنده نگری در مرکز کشور مطرح بوده است، اما زمستان‌ها در کنار مهاجرت پرندگان به این زیستگاه بیم شیوع بیماری‌هایی چون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز با آنها می آید و امسال نیز به مانند سال ۹۵ این نگرانی خود را نشان داده است. اولین مورد شیوع این بیماری در تالاب میقان جمعه ۳۰ آبانماه ۹۹ شناسایی شد و به سرعت ممنوعیت تردد و نزدیک شدن به میقان در دستور کار قرار گرفت. طی چند روز اخیر با استقرار گروه‌های عملیاتی، بیش از ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان پایش و ۴۵ لاشه پرنده بیمار نیز شناسایی و دفن شده‌ است.

 • " هایلاین"
 • «گردو»؛ دره بلاتکلیف

  «گردو»؛ دره بلاتکلیف

  نزدیک به  ۱۵ سال از روزی که هیات وزیران منطقه دره «گردو» اراک را منطقه نمونه گردشگری اعلام کرد، می گذرد، اما در طول این سالیان، گردگشری «گردو» درگیر موازی کاری‌ها و کوتاهی‌های بسیار بوده است و طرح توسعه گردشگری آن بین ادارات مختلف دست به دست می‌شود و با وجود گذشت سالیان زیادی از تصویب این طرح، عملا اقدام خاصی صورت نگرفته و به نظر می‌رسد با این روند لاک‌پشتی اقدامات و تنگ شدن حلقه اقتصاد، حداقل باید یک دهه یا بیشتر منتظر ماند تا دره گردو به یک منطقه گردشگری تمام و کمال تبدیل شود و بتواند گردشگران را از گوشه و کنار استان و حتی کشور به خود جذب کند و حتی به اقتصاد گردشگری شهر «اراک» کمک کند.

 • نشست خبری استاندار مرکزی - ۲۹ مرداد

  نشست خبری استاندار مرکزی - ۲۹ مرداد

  سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی به همراه معاونینش چهارشنبه ۲۹ مرداد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 • صحن علنی شورای شهر اراک - ۲۷ مرداد

  صحن علنی شورای شهر اراک - ۲۷ مرداد

  دوشنبه ۲۷ مرداد صحن علنی شورای شهر اراک با دستورکارهای مختلف که مهمترین آن انتخابات سال چهارم هیئت رییسه بود، تشکیل شد. پس از رسیدگی به دستورکارهای مختلف، قبل از برگزاری انتخابات، علیرضا مرادی در اظهاراتی به عملکرد ۳ ساله فراکسیون امید انتقاد کرد و به نشانه اعتراض به روند انتخابات سه سال گذشته که اعضای اصولگرای شورا در هیات رییسه جایی نداشتند، همراه علی جعفر محصولی و حامد آجرلو صحن را ترک کردند و با وجود وساطت مرتضی سورانه نایب رییس شورا، این سه عضو به صحن بازنگشتند و به دلیل غیبت ایرج رضایی و کاوه فلک افلاکی، تعداد اعضای شورا به حدنصاب نرسید و در نهایت بدون برگزاری انتخابات، جلسه خاتمه یافت.

 • زادگاه «امیرکبیر»

  زادگاه «امیرکبیر»

  میرزا محمدتقی‌خان فراهانی مشهور به امیرکبیر، در سال ۱۱۸۵ خورشیدی در هزاوه (روستایی در نزدیکی اراک) به دنیا آمد و تا مقام صدر اعظم ایران پیش رفت. خانه پدری امیرکبیر در شانزدهم بهمن ماه ۸۹ به شماره ۲۹۷۰۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و اواخر سال ۹۸ پس از مرمت آماده بهره‌برداری شد. خانه پدری امیرکبیر یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای هزاوه است که در دو طبقه، ۶۲۵ مترمربع وسعت و ۸۱۵ مترمربع زیربنا دارد. از ویژگی‌های خاص معماری این خانه که تا شش سالگی امیر را در خود پرورده است، سقف‌های هلالی با تیرهای چوبی و دیوارهای ضخیم خشتی و گلی است.

 • بازدید رییس کل دادگستری استان مرکزی از برخی واحدهای صنعتی اراک

  بازدید رییس کل دادگستری استان مرکزی از برخی واحدهای صنعتی اراک

  سه‌شنبه 3 تیر، حجت‌الاسلام موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی به همراه جمعی از مدیران قضایی استان، از سه واحد صنعتی اراک بازدید کرد.

 • غریب آبادی: تلاش‌ آمریکا برای جا زدن خود به عنوان شریک برجامی مبنای حقوقی ندارد

  غریب آبادی: تلاش‌ آمریکا برای جا زدن خود به عنوان شریک برجامی مبنای حقوقی ندارد

  غریب آبادی گفت: تلاش‌های آمریکا برای جا زدن خود به عنوان مشارکت کننده در برجام، هیچ مبنای حقوقی ندارد.

 • ضدعفونی و شستشوی اتوبوس های شهری اراک برای پیشگیری از کرونا

  ضدعفونی و شستشوی اتوبوس های شهری اراک برای پیشگیری از کرونا

  برای پیشگیری از شیوع احتمالی کروناویروس هرشب ۱۵۰ اتوبوس شهری اراک با محلول آب ژاول و آب ضد عفونی می‌شود. اراک پس از قم دومین شهر کشور بود که کرونا در آن مشاهده شد.