خبرنگار: 50297

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی باکمان جانبازان‌ و معلولان درکیش

  اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی باکمان جانبازان‌ و معلولان درکیش

  دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی باکمان جانبازان و معلولین، برای حضور در مسابقات توکیو۲۰۲۱، با دعوت از ۵ کماندار، به سرمربیگری مجید کهتری در جزیره کیش آغاز و تا ۲۳ دی ماه ادامه خواهد داشت.

 • اردوی تیم ملی کاراته در کیش

  اردوی تیم ملی کاراته در کیش

  مرحله دوم اردوی تیم ملی کاراته کشورمان از روز شنبه ۱۵ آذر ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه ورزشی المپیک جزیره کیش آغاز شده است. اردوی تیم ملی کاراته برای حضوری قدرتمند در رقابت های کاراته وان مراکش که یکی از رقابت های گزینشی برای المپیک توکیو است، تشکیل شده است.

 • دومین لاشه نهنگ در ساحل کیش

  دومین لاشه نهنگ در ساحل کیش

  لاشه نهنگی که روز گذشته در ساحل کیش دیده شد، جهت بررسی های اولیه و جداسازی اسکلت به ساحل منتقل گردیده است. دومین نهنگ به گل نشسته در سواحل کیش نیز از گونه براید بوده و طول آن ١٣ متر و ٣٠ سانتی متر است . این نهنگ از جنس نر بوده ، حدود ٥ تن وزن داشته و بالغ است .طول یک باله آن ۱ متر و ۳۰ سانت و فاصله دو باله دم آن ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر اندازه گیری شد.

 • سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری به کیش

  سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری به کیش

  با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد درکیش از چندین طرح عمرانی و فرهنگی در جزیره کیش رونمایی شد.

 • روز "کیش"

  روز "کیش"

  جزیره زیبای کیش یکی از شهرستان‌های بندرلنگه در استان هرمزگان است. این جزیره که در جنوب ایران و آب و هوای خلیج فارس واقع شده در گذشته با نام قیس معروف بوده است. زندگی در این جزیره از دیرباز وجود داشته است بطوری که در زمان هخامنشیان این جزیره مرکز صید مروارید هندوستان و بین النهرین بوده و تجار زیادی به آنجا رفت و آمد داشته اند. گذشته ای چنان واضح و روشن بیانگر این است که این جزیره از دیرباز بسیار پیشرفته و مطرح بوده است؛ ساکنانش دارای فرهنگ‌های جهانی و با آداب و رسوم متفاوت از مرکز ایران است که به طور مثال می‌توان از نوعی رقص برای درمان برخی از بیماری‌ها نام برد.

 • دومین سمپوزیوم مجسمه و طبیعت در جزیره کیش

  دومین سمپوزیوم مجسمه و طبیعت در جزیره کیش

  دومین سمپوزیوم مجسمه در جزیره کیش که با عنوان «مجسمه و طبیعت» از ۲۸ مهر آغاز به کار کرده بود، دوشنبه۱۹ آبان با تقدیر و اهدا لوح به شرکت کنندگان پایان یافت. این سمپوزیوم با هدف تلفیق مفهوم عام طبیعت و مجسمه برای بازنگری به طبیعت از سوی هنرمندان با حمایت شرکت عمران، آب و خدمات جزیره کیش شکل گرفت. عموم کارهای هنری از جنس فلز، سه کار فایبرگلاس و یک کار تلفیق فلز و چوب ساخته شد و مبنای نظری کار بر اساس زیست، جامعه و طبیعت کیش طراحی شده بود.

 • اردوی تیم ملی بوکس در کیش

  اردوی تیم ملی بوکس در کیش

  سومین اردوی تیم ملی بوکس کشورمان از شنبه (سوم آبان ماه) با حضور ۹ بوکسور در جزیره کیش آغاز شد و تا شانزدهم آبان ادامه خواهد داشت.امید احمدی صفا، مهدی خسروی، دانیال شه‌بخش، باقر فرجی، مسلم مقصودی، سیدشاهین موسوی، میثم قشلاقی، پوریا امیری و علی جمالی بوکسورهای حاضر در تمرینات تیم ملی هستند که زیر نظر علیرضا استکی مشغول به تمرین هستند. بزرگترین غایب این اردو احسان روزبهانی است که به دلیل ابتلا به کرونا به کیش سفر نکرده است.

 • کیش در روزهای قرمز کرونا
 • سمپوزیوم مجسمه سازی "هفت سنگ"در کیش

  سمپوزیوم مجسمه سازی "هفت سنگ"در کیش

  سمپوزیوم مجسمه سازی "هفت سنگ" از ۲۵ شهریور آغاز شده و تا ۱۹ مهر با حضور ۷ مجسمه ساز مطرح از سراسر کشور طی ۲۵ روز در جزیره کیش برگزار شد.

 • نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش

  نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش

  بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی فولاد ایران (سمپوزیوم فولاد) با حضور ۲۵۴ شرکت داخلی و خارجی از دوشنبه ۱۴ مهر به مدت ۳ روز در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش در حال برگزاری است.

 • مجموعه بوم گردی بادگیر کیش

  مجموعه بوم گردی بادگیر کیش

  مجموعه بوم گردی و گردشگری خانه تاریخی موزه و تک بادگیر کیش در منزل قدیمی به نام بیت ابوالحسن در منطقه سفین جدید راه اندازی و باقدمت حدود ۲۳۰ سال افتتاح شده است.

 • مهر مجازی

  مهر مجازی

  با شروع سال تحصیلی جدید در سایه وجود کرونا در کشور و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، کلاس‌های درسی در برخی از استان‌ها و شهرها با وضعیت قرمز به صورت مجازی برگزار می‌شود و حضور دانش آموزان در کلاس درس اجباری نیست. "جزیره کیش" یکی از مناطقی است که تمامی کلاس‌های درسی‌اش به صورت مجازی برگزار می شود.

 • افتتاح ۲۴ طرح عمرانی در کیش وقشم توسط رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس

  افتتاح ۲۴ طرح عمرانی در کیش وقشم توسط رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس

  ۲۴ پروژه در پنج بخش نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی در سال جهش تولید منطقه آزاد قشم و کیش توسط ریاست جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

 • سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری به کیش

  سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری به کیش

  مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، یازدهم شهریور در سفر به کیش از روند پیشرفت پروژه های عمرانی و زیر بنایی کیش بازدید به عمل آورده و دو طرح مرکزی ویژه برای بیماران کرونایی و همچنین پارلمان زنان کیش را افتتاح کرد.

 • بازار قدیم فرانسه
 • آغاز جشنواره تابستانی کیش

  آغاز جشنواره تابستانی کیش

  با افزایش شیوع ویروس کرونا ، جشنواره تابستانی کیش امسال با حال و هوای سالهای گذشته برگزار نan، ولی ویژه برنامه های فرهنگی و هنری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در فضای باز برای مسافرین و ساکنین کیش در نظر گرفته شده است. در اولین برنامه از تابستان کیش ، گروه های مطرح موسیقی جنوبی در آبنمای ساحلی آوای خلیج فارس به اجرای موسیقی پرداختند. گروه طنبوره از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ، گروه موسیقی بومیان کیش ، گروه لیان از استان بوشهر به همراهی محسن شریفیان ، لحظات خاطره انگیزی را برای تماشاگران محدود که با فاصله بر روی صندلی ها نشسته بودند ساختند

 • سفین، دیار کیش‌وندانِ اصیل

  سفین، دیار کیش‌وندانِ اصیل

  اگر مایلید با زندگی مردمان اصیل و زاده‌ی جزیره‌ کیش آشنا شوید، حتما در طول اقامت و گشت و گذار در جزیره‌ کیش به منطقه بی‌نظیر سفین سری بزنید. این منطقه زیبا و ساده، یک نمود کوچک و اما بسیار واقعی از زندگی مردمام بومی اقلیم کیش است. در این منطقه، اکثر مردم به زبان عربی صحبت می‌کنند و اگر فارسی صحبت کنند، لهجه‌ی غلیظ و البته زیبای عربی دارند. مردمان باغو به مشاغل سنتی چون ساخت آثار هنری جزیره‌ کیش مثل حصیر، سبد، ارغوان بافی، قالی بافی، ساخت البسه‌ی سنتی جزیره‌ کیش، هنر زیبای حناکاری، و ماهی‌گیری مشغول هستند

 • تولد جوجه لاک‌پشت‌ها در جزیره کیش

  تولد جوجه لاک‌پشت‌ها در جزیره کیش

  لاک‌پشت‌های پوزه عقابی هر ساله اوایل اسفند ماه در سواحل جنوبی هرمزگان و جزایر قشم، کیش، هنگام و لارک برای تخم‌گذاری به ساحل آمده و این روند تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد. اولین سری جوجه لاک‌پشت‌های عقابی پس از ۹۰ روز سر از تخم بیرون آورده و راهی دریا می‌شوند، متوسط تخم‌گذاری هر لاک‌پشت حدود ۷۰ تا ۱۲۰ تخم است. با توجه به خطرهای طبیعی و انسانی، هر ساله محیط زیست مکانی را برای نگهداری تخم‌های لاک‌پشت‌های دریای در مکانی نزدیک دریا آمده کرده و تا زمان تولد جوجه لاک‌پشت‌ها از آنها نگهداری می‌شود. اولین سری از لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در جزیره کیش سر از تخم بیرون آورده و راهی دریا شدند.

 • مراسم رونمایی از کتاب نگاهی به ایران در ماه مبارک رمضان

  مراسم رونمایی از کتاب نگاهی به ایران در ماه مبارک رمضان

  این نمایشگاه شامل مجموعه عکس های ژوزف پلروس عکاس اتریشی و همچنین نمایشگاه عکس جنگ در خرمشهر شامل مجموعه آثار جاسم غضبانپور ، با حضور سفیر اتریش و هنرمندان و هنردوستان جزیره کیش در نگارخانه هنرهای معاصر کیش برگزار شد. سفیر اتریش اشتفان شولتز" با اشاره به همکاری های فرهنگی و هنری ایران و اتریش در حاشیه این نمایشگاه افزود: پیام من و همسرم با سفر به کیش برای جامعه جهانی این است که در این شرایط می‌توانند سفر امنی به این جزیره پاک و زیبا داشته باشند.

 • ورود مسافران به جزیره کیش در تعطیلات عید فطر

  ورود مسافران به جزیره کیش در تعطیلات عید فطر

  جزیره کیش یکی از مکانهای است که با رعایت پرتوکل های بهداشتی مردم در هفته های گذشته هیچ مورد مثبتی از کرونا ویروس نداشته است و یکی از مکانهای سفید کشور بوده است . ولی با باز گشایی را های ورودی جزیره در ایام تعطیلات عید فطر امکان بازگشت کرونا ویروس به جزیره وجود دارد

 • نماز عید فطر در کیش

  نماز عید فطر در کیش

  نماز با شکوه عید فطر همزمان با سراسر کشور در جزیره کیش برگزار شد.

 • سواحل جزیره کیش مروارید خلیج فارس

  سواحل جزیره کیش مروارید خلیج فارس

  جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از بخش‌های کیش، شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان و از جاهای دیدنی جنوب ایران بشمار می‌رود. در گذشته، آن را به نام «قیس» می‌خواندند. شکل این جزیره بیضی‌مانند و در ۱۲کیلومتری کرانهٔ شیبکوه جای گرفته‌ است. جزیره کیش از شمال به سرزمین پیوسته ایران، از شرق به تنگه هرمز، از جنوب به کشور امارات متحده عربی و از غرب به کشورهای بحرین و عربستان منتهی می‌شود.سالانه به‌ طور متوسط، بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر از این جزیره بازدید می‌کنند.

 • نخستین پرواز از سلیمانیه عراق در کیش به زمین نشست

  نخستین پرواز از سلیمانیه عراق در کیش به زمین نشست

  مسیر پروازی سلیمانیه – کیش راه اندازی شد و روز گذشته ۲۹ دی ماه نخستین پرواز "سلیمانیه – کیش - سلیمانیه" توسط شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه جزیره کیش به زمین نشست.