برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • «اگر خانواده شهدا نبودند این عمامه سر ما نبود»

  «اگر خانواده شهدا نبودند این عمامه سر ما نبود»

  حجت‌الاسلام موسوی کاشانی به بیان خاطره‌ای درباره دیدار رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدا پرداخت.

 • پشت پرده جملات انگیزشی در گروه‌های خانوادگی

  پشت پرده جملات انگیزشی در گروه‌های خانوادگی

  هر روز صبح که گروه خانوادگی‌تان را باز می‌کنید، الگوی مشخصی از پیام‌ها می‌بینید: خاله‌تان تصویری از غروب آفتاب در دشتی سرسبز را فرستاده است که روی آن نوشته شده: «امروز مثل خورشید بتاب» یا پسرعمویتان که عکسی از یک دسته گل گذاشته و زیرش نوشته: «گاهی اوقات فقط باید لبخند بزنی و رد شوی، بگذار خیال کنند که نفهمیده‌ای». راز محبوبیت این پیام‌ها چیست؟ چه کسانی آن‌ها را می‌سازند؟ و به چه دردی می‌خورند؟

 • روایت عضو فقید شورای نگهبان از برخی رد صلاحیتها

  روایت عضو فقید شورای نگهبان از برخی رد صلاحیتها

  یکی از اعضای فقید شورای نگهبان در کتاب خاطرات خود از رد صلاحیت برخی داوطلبان کاندیداتوری که قبلا صلاحیتشان تایید شده سخن گفته است.

 • امتحانات خرداد در سواحل شمال!

  امتحانات خرداد در سواحل شمال!

  خرداد همیشه برای مردم کشور ما مفاهیم زیادی را تداعی می‌کند؛ سومین ماه از فصل سرزنده و پرنشاط بهار که اتفاقات تاریخی بزرگی در آن رقم خورده است. ولی یکی از رویدادهای مهم ماه خرداد که آن را سر زبان‌ها انداخته فصل برگزاری امتحانات مدارس است؛ روزهایی که مطالعه آزاد برای برگزاری امتحانات آغاز می‌شود و دانش‌آموزان فقط برای دادن آزمون به مدرسه می‌روند؛ ماهی که سبک زندگی خانواده‌ها تغییر می‌کند و خانه‌ها رنگ سکوت می‌گیرد تا دانش‌آموزان با فراغ خاطر به مرور درس‌ها بپردازند. ولی خرداد امسال متفاوت از سال‌های پیشین است.

 • سردار در سه اپیزود

  سردار در سه اپیزود

  در حال‌ حاضر سه جنبه از زندگی حرفه‌ای سردار اهمیت قابل‌ توجهی دارد و به او چشم دوخته‌ایم تا بلکه در هر سه زمینه، بهترین اتفاق‌ها رخ بدهد.

 • خاکی که بر سر آب می‌کنیم

  /عادت‌های بد/

  خاکی که بر سر آب می‌کنیم

  بسیاری‌مان تحصیلکرده و از نسل جدیدیم و بسیاری دیگر هم از نسل قدیم‌تر. هر دو نسل شیر آب را باز می‌گذاریم و به کارهایمان می‌رسیم. آب برایمان به مثابه ریگ بیابان است؛ بی‌تفاوت نسبت به اینکه با بحران بزرگ آب روبه‌رو هستیم و زندگی بدون «آب» نمی‌شود که نمی‌شود.

 • در یک قدمی پیک پنجم

  در یک قدمی پیک پنجم

  کارشناسان و متخصصان حوزه کرونا می‌گویند بعد از برگزاری انتخابات شاهد پیک بعدی کرونا، یعنی پیک پنجم خواهیم بود و دلیل آن هم تکرار سناریوی قبلی، پیش از تعطیلات نوروز است.

 • رودها نام شهر شما را نمی‌دانند

  رودها نام شهر شما را نمی‌دانند

  سیاست‌ سپردن مدیریت آب به استان‌ها در کنار آسیب به منابع طبیعی کشور باعث بروز نوعی اختلاف بین استان‌های همسایه‌ای نیز شده است.

 • چهار چهره جمعه جنجالی

  چهار چهره جمعه جنجالی

  در شرایطی که سه داربی پیشین با نتیجه مشابه دو بر دو به پایان رسیده بود و با توجه به مهاجمان باکیفیت دو تیم انتظار می‌رفت این بازی هم پرگل باشد اما چنین اتفاقی رخ نداد. هم موقعیت کم داشتیم و هم گل. در این میان پرسپولیس از فرصت‌ها بهتر استفاده کرد و مسابقه را برد.

 • تابستان با واکسن ایرانی - کوبایی می‌آید

  تابستان با واکسن ایرانی - کوبایی می‌آید

  درباره زمان قطعی تزریق همگانی واکسن تولید انستیتو فینلای کوبا با مشارکت انستیتو پاستور ایران باید گفت این مهم زمانی اجرایی می‌شود که‌ اثربخشی واکسن در فاز سوم مشخص شود و تاییدیه لازم توسط مراجع دارای صلاحیت که شامل سازمان غذا و دارو و کمیته ملی اخلاق است، صورت بگیرد. در چنین شرایطی، انستیتو پاستور آمادگی دارد تا واکسنش را وارد عرصه واکسیناسیون عمومی کند؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد تابستان پیش‌ رو به سرانجام برسد.

 • توصیه به رامبد جوان؛ یک کم استراحت کن!

  توصیه به رامبد جوان؛ یک کم استراحت کن!

  آیا در این سیستم عریض و طویل صداوسیما از زمان ضبط تا پخش برنامه که قطعا از چندین لایه فیلتر و نظارت عبور خواهد کرد، هیچ کسی متوجه نشد که این سخنان در شان نویسندگان این مرز و بوم نیست؟ هیچکس اهانت پشت این کلمات را درک نکرد؟ رامبد جوان خود هنرمند است و این که شاخک‌هایش به عنوان یک هنرمند چنین حساسیتی را از دست داده واقعا تعجب‌آور است!

 • مهران مدیری از کی و چطور این‌ قدر محبوب شد؟

  مهران مدیری از کی و چطور این‌ قدر محبوب شد؟

  مهران مدیری از کی و چطور این‌ قدر محبوب شد؟ چقدر محبوبیت او وام‌دار شرایط فرهنگی بوده؟ و آیا هنوزم محبوب است یا صرفا معروف؟

 • زاده کری‌خوانی، مرنج از کری‌خوانی!

  زاده کری‌خوانی، مرنج از کری‌خوانی!

  «زاده کری‌خوانی، نباید برنجد از کری خواندن دیگران. بله. حواس‌مان هست که مجیدی فوتبالیست بوده و جهرمی وزیر است اما اتفاقا کل‌کل بیشتر زیبنده هواداران است تا اهالی میدان. بگذریم از این که خود مجیدی هم قبلا کم با سیاسیون حشر و نشر نداشته و به حد کفایت به علایق فوتبالی آنها واقف است!»

 • اکبر ترکان؛ مدیرِ مادرزاد نه بیخودی‌الممالک!

  اکبر ترکان؛ مدیرِ مادرزاد نه بیخودی‌الممالک!

  اکبر ترکان بی‌لکنت موضع می‌گرفت؛ تا جایی که یک بار سخن صریح و طعنۀ او را دستمایۀ اتهام انکار توان‌مندی‌های داخلی ساختند. همان نوبت که گفت: «اگر تعرفه‌های واردات را بردارند قابلیت رقابت در هیچ صنعتی را نداریم جز آبگوشت بزباش و قورمه سبزی.»

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  انتخابات تیتر یک همه روزنامه‌های امروز تهران است.

 • نامه‌ انتقادی کروبی به هاشمی در سال ۸۴

  پس از انتشار بیانیه هاشمی‌رفسنجانی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری نهم، مهدی کروبی، دیگر نامزد انتخابات و کاندیدای مجمع روحانیون مبارز در نامه‌ای به هاشمی‌رفسنجانی از «لحن تحقیرآمیز» بیانیه وی نسبت به دیگر کاندیداهای انتخابات و اظهاراتی نظیر «اگر فرد شایسته‌ای در عرصه حضور نیاید، وارد انتخابات خواهم شد» از سوی هاشمی‌رفسنجانی انتقاد کرد.

 • کمی هم به فکر تفریح خودتان باشید

  تا به حال به معنی کلمه تفریح فکر کرده‌اید؟ چه فعالیتی برای شما به معنای این کلمه است؟ با انجام چه کاری حس می‌کنید تفریح خوبی داشتید؟

 • هفت نمونه از ضربات رژیم پهلوی بر فرهنگ کشور

  سیاست­های نوسازی و ریل­گذاری‌های کلان توسعه در هر کشوری، برآمده از ساختارهای فکری-فرهنگی و البته باتوجه به شرایط اقلیمی و اقتصادی آن کشور است. شرط آنکه، این سیاست­گذاری اولا مستقل بوده و ثانیا با هدف توسعه «واقعی» و همه­ جانبه شکل گرفته باشد.

 • شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!

  فریادهای دلخراش معتادانی که میان دود و آتش گرفتار شده بودند، هر لحظه بیشتر شدت می گرفت. آن ها در سالن شماره یک مرکز ترک اعتیاد امید آزادی، خود را به در و دیوار می کوبیدند تا درها را بگشایند و راه گریزی پیدا کنند.

 • فرمول خوراکی پیش از دویدن

  در ادامه با غذاهایی که باید پیش از دویدن مصرف کنید، انواع مواد غذایی که باید در وعده غذایی پیش از ورزش شما قرار بگیرند و همچنین برخی مواد غذایی که باید از آنها پرهیز کنید، بیشتر آشنا می‌شویم.

 • آینده بیرانوند در ابهام

  آینده بیرانوند در ابهام

  در مورد دروازه‌بان اول تیم‌ ملی ایران حرف می‌زنیم؛ ستاره‌ای که خروجش از فرم بازی ممکن است خطرناک باشد. با اتفاقاتی که اخیرا رخ داده و نیز برخی تغییرات در چارت مدیریتی باشگاه بلژیکی، آینده بیرانوند بیش از پیش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

 • اعتراف زشت، اعتراف زیبا

  اعتراف زشت، اعتراف زیبا

  جایگاه دایی در فوتبال ایران مشخص است. در نقطه مقابل اما سوشا مکانی، برای هواداران پرسپولیس یادآور یک کابوس تمام‌عیار است.

 • خدا به پیک چهارم رحم کند!

  خدا به پیک چهارم رحم کند!

  می‌گویند پیک سوم تعطیلی را پشت سر گذاشتیم. خدا به چهارمی رحم کند.

 • پنج گمشده از تیم ملی ۲۰۱۴

  پنج گمشده از تیم ملی ۲۰۱۴

  یکی از درخشان‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران در جام‌ جهانی ۲۰۱۴ برزیل شکل گرفت. بعد از صعودی دلچسب و حماسی به آن مسابقات، تیم‌ ملی در مرحله نهایی مخصوصا برابر آرژانتین پرستاره نمایشی ارائه داد که به‌ زعم خیلی از کارشناسان می‌توان آن را بهترین بازی تیم ایران دست‌ کم در چهل سال اخیر دانست. برخی بازیکنان آن تیم اما سرنوشتی عجیب پیدا کردند؛ سرانجامی که شاید مرورش هفت سال بعد از آن نقطه اوج، خالی از لطف نباشد.

 • آماده زندگی با خشکسالی شوید

  آماده زندگی با خشکسالی شوید

  «دیگر نباید خشکسالی یا سیل را حادثه غیر مترقبه تلقی کنیم. باید بپذیریم خشکسالی یا ترسالی شدید همانند سیلاب‌ها همزاد با شرایط اقلیمی ایران هستند. باید با این شرایط سازگار شویم و برنامه‌ریزی‌ها و درک و آگاهی خود را با این وضع منطبق کنیم. به هر میزان که به این درک و معنا برسیم و آن را به رسمیت بشناسیم، می‌توانیم بر امنیت پایدار آب و برق متمرکز شویم.»

 • موج پنجم کرونا در راه است؟

  موج پنجم کرونا در راه است؟

  درست است که موج چهارم ویروس کرونا در کشور در حال فروکش است اما واریانت‌های آفریقای‌ جنوبی، هندی و حتی هیبریدی در استان‌هایی از کشور شناسایی شده است و شناسایی این واریانت‌ها می‌تواند نشانه آغاز شیوع موجی جدید یعنی موج پنجم کرونا در کشور باشد.

 • صلح، دموکراسی و مقاومت علیه عصیان صهیونیستی

  صلح، دموکراسی و مقاومت علیه عصیان صهیونیستی

  ترورها و خشونت‌ورزی‌ها آن هم در چنین روزهای مبارکی، نه‌تنها ما را ناامید نمی‌کند بلکه بر همت ما در شتاب‌دادن به روندهای صلح‌آمیز، پایان‌دادن به اختلافات و تعمیق گفت‌وگو با همسایگان و مقابله بی‌امان با تفرقه‌افکنی و ظلم صهیونیستی و خشونت و ترور داعشی‌ها می‌افزاید. به نظر می‌رسد راه اصلی مقابله با ظلم صهیونیستی و تنهانگذاشتن فلسطین، گسترش صلح و گفت‌وگو در میان کشورهای منطقه است.

 • راز سندزدن ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی

  راز سندزدن ۲۵ اردیبهشت به نام فردوسی

  نامگذاری ۲۵ اردیبهشت‌ماه به نام حکیم توس هم ماجرایی دارد که داستانش از شیراز شروع می‌شود.

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  انتخابات ریاست‌جمهوری و خشکسالی تیتر مشترک چند روزنامه‌ امروز هستند.

 • ۸ راه رسیدن به شادمانی در روزگار کرونایی

  محققان حوزه روان‌شناسی، ۸ راه برای رسیدن به شادمانی به مردم در این روزها پیشنهاد می‌دهند.