• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 1400012312389
  • منبع : فضای مجازی

افشاگری‌ دیرهنگام یار غار احمدی‌نژاد

افشاگری‌ دیرهنگام یار غار احمدی‌نژاد

عبدالرضا داوری که سال‌ها عنوان «مشاور رئیس جمهوری» را یدک می‌کشید و همواره تلاش می‌کرد از این عنوان، اعتباری برای خود کسب کند، مدتی است که با اهداف نامعلوم شروع به انتقادهای شدید از رئیس سابق خود یعنی محمود احمدی‌نژاد کرده است.

به گزارش ایسنا، داوری در تازه‌ترین اظهارات خود در گفت‌وگو با سایت «عصرایران»، ادعاهایی را علیه احمدی‌نژاد مطرح کرده است که به نظر می‌رسد از جهت شناخت حلقه احمدی‌نژاد و یاران او، مطالعه آن ضروری است. هدف از این اظهارات که درست در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده، چندان مشخص نیست اما به هر حال می‌تواند تحلیلی از تفکر جریان احمدی‌نژاد و همچنین اخلاق سیاسی او و یارانش نظیر عبدالرضا داوری را به مخاطبان ارائه دهد.

در ادامه گزیده‌ای از این اظهارات را می‌خوانید:

* من در توئیت‌هایم به ماهیت فرقه‌گون جریان آقای احمدی‌نژاد اشاره کرده‌ام. در این ماهیت فرقه‌گون، رهبر فرقه دارای یک حریم قدسی می‌شود. من در سال‌های اخیر در جلساتی بوده‌ام که در آن جلسات آقای احمدی‌نژاد در تراز انبیا و اولیای الهی توصیف می‌شد و این توصیفات در حضور خود او مطرح می‌شد. در ذهن ما این نکته فرو رفته بود که هر انتقادی به آقای احمدی‌نژاد همسویی با اسرائیل و صهیونیسم است. چون شیمون پرز گفته بود باید کاری کنیم که بودن در کنار احمدی‌نژاد به ننگ تبدیل شود، ما بدون اینکه به فراز و فرود انتقادها دقت کنیم، با منتقدین احمدی‌نژاد مخالفت می‌کردیم.

* ما حتی انتقادها علیه احمدی‌نژاد را نمی‌خواندیم و راستش فکر می‌کردیم هر انتقادی که به سمت آقای احمدی‌نژاد روانه می‌شود، از یک کانون واحد صهیونیستی است و این منتقدین دشمنان امام زمان هستند و آقای احمدی‌نژاد هم نایب خاص امام زمان است.

* به نظر من آقای احمدی‌نژاد چهره‌ای است با سیاست‌ورزی به شدت معوج و پرخطا که صحنۀ سیاست ایران را به جهت رویکردهای افراطی‌اش در بعضی محورها، از حالت تعادل خارج می‌کند.

* آقای احمدی‌نژاد خودش را در جایگاه ولیّ خدا یا حداقل در جایگاه «نایب خاص» می‌بیند. ایشان الان خبر از «ظهور صغری» می‌دهد. تا حالا چنین حرفی را به این صراحت نگفته بود.

* در دفتر ولنجک، اتاق‌ من و آقای دکتر عبدالرضا شیخ‌الاسلامی کنار هم بود. در شهریور ۱۳۹۹ یک روز با آقای شیخ‌الاسلامی وزیر رفاه در دولت اول احمدی‌نژاد صحبت کردم و به ایشان گفتم احتمال تایید صلاحیت آقای احمدی‌نژاد تقریبا منتفی است و به دکتر شیخ‌الاسلامی پیشنهاد دادم شما روی کاندیداتوری خودتان تامل کنید. اما آقای شیخ‌الاسلامی به خاطر همین شرایطی که آقای احمدی‌نژاد ایجاد کرده که کسی نتواند در کنارش در فضای سیاسی موثر باشد، از پیشنهاد من مضطرب شد. منظورم این است که این اختلافات از مدت‌ها قبل شکل گرفته بود و الان که نظرات انتقادی‌ام را علنی کرده‌ام، این اختلاف نظر برای اطرافیان آقای احمدی‌نژاد اصلا عجیب نیست.

* من در جلسات حضور داشتم و می‌دانستم آقای احمدی‌نژاد با چه ادبیات و عباراتی راجع به حاج قاسم صحبت و قضاوت می‌کند. وقتی آن پیام توام با تجلیل را از آقای احمدی‌نژاد خواندم، دود از سرم بلند شد! یعنی از دوگانگی‌ای که ایشان در درون و بیرونش دارد، حیرت کردم.

* احمدی‌نژاد طرحی در ذهنش است که بر اساس این طرح جمهوری اسلامی به زودی فرو می‌پاشد و مانند شوروی سابق که غرب از یلتسین استفاده کرد، الان هم جهان غرب از ایشان (احمدی‌نژاد) استفاده می‌کند و یک یلتسین ایرانی در دوران پس از جمهوری اسلامی متولد می‌شود! این تحلیل آقای احمدی‌نژاد است.

* احمدی‌نژاد از اواخر سال ۹۶ به بعد، مرتبا به ما می‌گفت جمهوری اسلامی سه ماه، حداکثر شش ماه دیگر سقوط می‌کند. حتی در اواخر سال ۹۹، وقتی که بحث انتخابات مطرح بود و من انتقاد می‌کردم از کنش آقای احمدی‌نژاد، آقای بقایی به من گفت اصلا ببین جمهوری اسلامی به انتخابات می‌رسد؟ یعنی تلقی‌شان این بود که جمهوری اسلامی تا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سقوط می‌کند!

* آقای احمدی‌نژاد هم اعتقادش این است که جمهوری اسلامی نظام پایداری نیست و سقوط خواهد کرد. این آقایان سه احتمال را برجسته می‌کردند برای سقوط نظام: احتمال اول فوت رهبری بود و یکی از اخباری که همیشه در محافل خاص آقای احمدی‌نژاد دنبال می‌شود، وضعیت سلامتی رهبری است. حملۀ آمریکا به ایران را هم عامل فروپاشی می‌دانستند و به شدت اخبار مربوط به حملۀ احتمالی را دنبال می‌کردند. می‌گفتند اگر آمریکا حمله کند و زیرساخت‌ها را بزند، یعنی آب و برق قطع شوند، این نقطۀ آغاز فروپاشی جمهوری اسلامی خواهد بود. عامل سوم  آشوب‌های اجتماعی است. یکی از اخباری که ما با آقای احمدی‌نژاد به طور روزانه در اتاق ایشان مرور می‌کردیم، اخبار بورس بود. سقوط بورس که می‌توانست نارضایتی اجتماعی ایجاد کند و مردم را به کف خیابان بیاورد، یکی از اخبار مورد علاقۀ آقای احمدی‌نژاد بود. اینها مرتبا بدهی دولت به بانک‌ها را دنبال می‌کردند و فلاکت اقتصادی را نه فقط زمینه‌ساز آشوب‌های اجتماعی، بلکه وزنه‌ای می‌دیدند که می‌تواند اینها را در الاکلنگ قدرت بیاورد بالا.

* آقای احمدی‌نژاد در منشور بهار گفته است که رابطۀ امام زمان با همۀ انسان‌ها، رابطه‌ای یکسان است. ایشان از این مدعا می‌خواهد نتیجه بگیرد که "نیابت عام" وجود ندارد. می‌دانید که پایۀ تئوری ولایت فقیه این است که روحانیان و فقها «نیابت عام» دارند. حکومت دینی از همین نیابت عام استخراج می‌شود. احمدی‌نژاد سعی کرد با نیروهایی که با اصل ولایت فقیه تضاد یا زاویه دارند، ارتباط برقرار کند. من خودم در چند مورد از طرف آقای احمدی‌نژاد با عده‌ای از نیروهای سیاسی صحبت کردم. مثلا با آقای تاج‌زاده یا اعضای جبهۀ ملی و اعضای نهضت آزادی. من تلاش کردم نظر این افراد را نسبت به رویکرد آقای احمدی‌نژاد جلب کنم. هر چند که موفق نشدم.

* آقای احمدی‌نژاد با نفی «نیابت عام» می‌خواست قرائتی مهدوی و آخرالزمانی از حکومت دینی ارائه و با این قرائت به نظریۀ ولایت فقیه حمله کند.

* آقای احمدی‌نژاد از یک نظر فرد زیرکی است. من معتقدم احمدی‌نژاد، مشایی را برجسته کرد تا مشایی ضربه‌گیر او باشد. یعنی حواس‌ها متوجه آقای مشایی شود تا خود احمدی‌نژاد آسیب نبیند. احمدی‌نژاد از مشایی به عنوان سپری در فضای سیاسی استفاده کرد.

* احمدی‌نژاد اخیرا در عید نیمه شعبان به صراحت اعلام کرد که امام زمان چند سال است که ظهور کرده و منتظر تصمیم و ارادۀ ماست. این یعنی احمدی‌نژاد به «ظهور صغری» و «نیابت خاص» باور دارد. وقتی او می‌گوید امام زمان ظهور کرده، یعنی افراد معدودی با امام زمان در ارتباطند. شما این مدعا را بگذارید در کنار سخنرانی‌ای که احمدی‌نژاد چند روز قبل از نیمۀ شعبان ایراد کرد. در این سخنرانی احمدی‌نژاد گفت جهان دارد احمدی‌نژادی می‌شود. منظور او از احمدی‌نژادی‌شدن، بهار انسانی است. کد «بهار انسانی» در گفتارهای احمدی‌نژاد هم یعنی امام زمان. یعنی احمدی‌نژاد در اینجا یک همسانی بین خودش و امام زمان برقرار می‌کند!

* تصویری که در جلسات خصوصی ترسیم می‌شود این است که خود آقای احمدی‌نژاد ولیّ خداست!

* ایشان به مهدویت حول محور خودش اعتقاد دارد. به نظرم ایشان دچار یک نوع بیماری اختلال روانی است و از نوعی توهم رنج می‌برد که اخیرا یکی از روانشناسان کشور هم به این موضوع پرداخت.

* من چند سال است آقای احمدی‌نژاد را از نزدیک می‌شناسم اما عبارت «ولیّ خدا» را اولین بار آذرماه سال گذشته شنیدم و شوکه شدم. در جلسه‌ای که با آقای احمدی‌نژاد و بقایی داشتم، آقای بقایی این عبارت را در توصیف احمدی‌نژاد به کار برد و احمدی‌نژاد هم هیچ واکنشی نشان نداد. یعنی بیماری ناشی از توهم ایشان در طول زمان تشدید شده است.

* آقای احمدی‌نژاد مطلقا اهل مطالعه نیست. داده‌هایی که ایشان در سخنانش ارائه می‌کند، برگرفته از متون کلاسیک اقتصادی و فلسفی نیست. ایشان این داده‌ها را از دیگران می‌شنود و بیان می‌کند. برای همین گاهی در بیان عبارات و کلمات دچار خطای فاحش می‌شود. مثلا نمی‌داند کجا بگوید مارکسیسم، کجا بگوید مارکسیست. یا اخیرا احمدی‌نژاد یک جلسۀ شعرخوانی حافظ برگزار کرد و آنجا معلوم شد تفاوت ملَک و ملِک را نمی‌داند. آن مصرع مشهور حافظ را این طور خواند: من ملِک بودم و فردوس برین جایم بود. بعد با این مایه از سواد، نشسته شعر حافظ را معنا می‌کند. واقعیت این است که من از موضع اقتصاد سیاسی جذب ایشان شدم اما هر چه جلوتر آمدیم، دیدم رویکردهای عجیب ایشان در حوزه‌های اعتقادی، به اقتصاد سیاسی‌ مد نظرش هم دارد لطمه می‌زند. یعنی عملاً آن را به حاشیه می‌برد.

* جلسه‌ای بود در منزل آقای بقایی. من و آقای بقایی و آقای احمدی‌نژاد حضور داشتیم. بحث راجع به انتخابات آمریکا بود. آقای احمدی‌نژاد تحلیلش این بود که اگر بایدن پیروز شود، اصلاح‌طلبان در ایران قوی می‌شوند و در این صورت نظام و رهبری و سپاه نیرویی ندارند که آن را جلوی اصلاح‌طلبان بگذارند؛ بنابراین مجبورند راه را برای من باز کنند. احمدی‌نژاد پیروزی بایدن را به نفع خودش می‌دانست. حدود چهل دقیقه بحث کردیم. من به آقای احمدی‌نژاد گفتم اگر نظام همین امروز آقای مهندس موسوی را از حصر بیرون بیاورد، او را به شما ترجیح می‌دهد؛ آقای خاتمی و آقای روحانی که جای خود را دارند و به طریق اولی بر شما مرجح خواهند بود. واقعا هم به نظرم جمهوری اسلامی فرسنگ‌ها از احمدی‌نژاد دور شده و من واقعا تایید صلاحیت مهندس موسوی را محتمل‌تر از تایید صلاحیت احمدی‌نژاد می‌دانم. این تحلیل را بیان کردم ولی احمدی‌نژاد نظرش این بود که پیروزی بایدن موجب تایید صلاحیت خودش در انتخابات ریاست جمهوری می‌شود. بحث به درازا کشید و آقای بقایی به من گفت چرا شما اینقدر با آقای احمدی‌نژاد چالش می‌کنی؟ و بعد بقایی به من گفت ایشان در جایگاه انبیا و اولیای الهی است و ما فقط باید از ایشان تمکین کنیم و شما هم تمکین کن. من هم گفتم من چنین اعتقادی ندارم که بخواهم به آقای احمدی‌نژاد این طور نگاه کنم. به هر حال بقایی جلوی خود احمدی‌نژاد چنان حرفی زد و احمدی‌نژاد هم متاسفانه هیچ واکنشی نشان نداد.

* در اینکه آقای مشایی اهل نمازهای مستحبی و عبادت و تهجد است، تردیدی ندارم. خودم این را دیده‌ام. اما اینکه این تهجد در یک چارچوب خاصی باشد، خبر ندارم. من در این حوزه‌ها صحبتی نکرده‌ام با آقای مشایی.

* بسیاری از نخبگان را ما آوردیم پای کار آقای احمدی‌نژاد. احمدی‌نژاد می‌خواهد سرنوشت این کشور را در دست بگیرد. اینجا دیگر بحث رفاقت و حوزۀ شخصی نیست. من تا وقتی که در تلاش بودم دیدگاه‌های عمومی احمدی‌نژاد را با حوزۀ خصوصی و شخصی‌اش به هم نزدیک کنم، ساعت‌ها با ایشان بحث کردم. ولی دیدم این بحث‌ها هیچ فایده‌ای ندارد و ایشان در حوزۀ خصوصی و شخصی‌اش گفتار و رفتار خاصی دارد و در حوزۀ عمومی گفتار و رفتار دیگری دارد. این حقیقت باید به جامعه گفته شود.

* آقای بقایی تصویری که از خودش ارائه داده، کاملا خلاف واقعیت است. چند شب قبل، کسی در کلاب هاوس از من پرسید که بقایی گفته بیستم هر ماه اگر از دوستانم پول قرض نکنم، زندگی‌ام نمی‌چرخد. اما من به عمارت آقای بقایی در آبسرد رفته‌ام و از زندگی شخصی ایشان خبر دارم. درآمدهای ایشان را از محل تجارتخانه‌ای که در میدان رسالت دارد، می‌دانم. این خیلی زشت است که ما بگوییم ما بسیار پاکدست هستیم و اصلا چیزی برای خوردن نداریم ولی چندین خانه و ماشین داشته باشیم. آقای بقایی دو تا خانۀ ویلایی در تهران دارد. یعنی منزلش آپارتمان نیست. آقای بقایی برای دو تا همسرش دو تا خانۀ ویلایی دارد و یک ویلا هم در آبسرد دارد.

* من اگر با اطلاعات امروزم برگردم به سال ۸۸، ممکن است جور دیگری تصمیم بگیرم.

* ما حتما اشتباه کردیم. ما حتما باید از جامعه عذرخواهی کنیم. من خودم شخصا بابت آن کنش فرقه‌ای و سال‌ها حمایت چشم‌بسته از آقای احمدی‌نژاد، از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم. من یکی از پایه‌های پروپاگاندای احمدی‌نژاد بودم. تا قبل از اینکه من به تیم آقای احمدی‌نژاد اضافه شوم، بسیاری از رسانه‌ها حاضر نبودند با احمدی‌نژاد مصاحبه کنند. فاکس نیوز چطور آمد با آقای احمدی‌نژاد مصاحبه کرد؟ این موارد ناشی از ظرفیت‌های شخصی من بوده. من این ظرفیت‌ها را متاسفانه در این چارچوب فرقه‌ای به کار گرفتم و به ترویج افکار احمدی‌نژاد کمک کردم.
شاید برخی از جوانان به علت همین تلاش‌های بنده جذب فکر انحرافی آقای احمدی‌نژاد شدند. من در قبال این افراد مسئولم و در حد توانم باید این راه طی‌شده را جبران کنم و این را برای خودم یک تکلیف اجتماعی می‌دانم.

* من هیچ حکمی ندارم و این از بداخلاقی‌های اطرافیان آقای احمدی‌نژاد است که چون پاسخی برای انتقادها ندارند، بنده را متهم می‌کنند به همکاری با نهادهای امنیتی. این‌ها اتهامی می‌زنند که هیچ کس نمی‌تواند این اتهام را از خودش رفع کند. من چطور می‌توانم این اتهام را رفع کنم؟ این آقایان پاسخی به نقدها ندارند و برای اینکه بدنۀ نیروهای اجتماعی‌شان ریزش نکند، منتقد خودشان را به نهادهای امنیتی منتسب می‌کنند. کما اینکه منتقدین را به اسرائیل و آمریکا و صهیونیسم منتسب می‌کردند. این اصلاً شیوۀ این فرقه است.

* آقای احمدی‌نژاد مجموعه‌ای از تناقضات است. احمدی‌نژاد بسته به موقعیت خودش و نسبتش با کانون‌های قدرت، سیاست‌ورزی‌اش تغییر می‌کند. ایشان در شورای عالی امنیت ملی با آقای علی لاریجانی درگیر شد و او را برکنار کرد اما در سال ۸۷ از آقای لاریجانی برای کسب ریاست مجلس، در رقابت با حداد عادل، حمایت کرد. یعنی تیم خودش را روانۀ مجلس هشتم کرد تا علی لاریجانی رئیس مجلس شود. بعد دوباره با همین آقای لاریجانی دچار مشکل شد.

* احمدی‌نژاد در نسبت با آمریکا و اسرائیل و عربستان هم این طور است. امروز در چارچوب پروژۀ «یلتسین ایرانی» لازم می‌بیند که به این کشورها سیگنال مثبت بدهد تا به زعم خودش با حمایت این کشورها بتواند پرچمدار تغییر سیاسی در ایران شود.

* آقای احمدی‌نژاد دچار یک نفاق پیچیده است. آشکارشدن این موضوع برای هر کسی زمان خاص خودش را لازم داشته.

* آقای احمدی‌نژاد محصول یک باند قدرت است. وقتی گروه‌ها و سازمان‌های شفاف و پاسخگو در عرصۀ سیاست حضور ندارند، باندهای قدرت در اتاق‌های تاریک چهره‌هایی را برای جامعه برجسته می‌کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۱:۲۲

حقه باز شومن

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۵

قابل توجه سردمداران جناح راست که در جریان وقایع سال ۸۸ بصورتی افراطی از احمدی نژاد بت درست کردند و مخالفانش را قلع و قمع نمودند،خصوصا مدیر مسئول روزنامه کیهان که هر روز در تعریف از احمدی نژاد و اطرافیانش قلمفرسایی می کرد.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۱:۴۸

بند آخر صحبت هایشان جالب بود. خب مشخص شد به هیچ انتخابانی نباید اعتماد کرد چون کسی که 8 سال رئیس جمهور بوده حاصل باند های پنهانی قدرت بوده است.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۴۸

حالا شما انقدر انگشت‌‌فرسایی نکن با این تحلیلت😂 همه‌ی‌مردم، جناب‌دکتر و خدماتی که نسبت‌به مردم داشتند را می‌شناسند و نیازی به افشاگری مغرضانه‌ی این خائن نیست!

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۱:۵۰

بدون توجه به خوب و بد احمدی نژاد ،خائن و آدم فروش که میگن همین آقای داوریه.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۰۴:۳۴

دمت گرم

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۱:۵۲

آنهایی که با اقضاعات و تغییر شرایط آنهم با این زاویه منفرجه تغییر جهت می دهند ارزش توجه و اعتماد ندارند تا بوده همین بوده و خواهد بود بزرگان با عبارت نان به نرخ روز خور از ایشان یاد میکنند طرف دیده کار رئیس جونش تمومه دنبال ارباب جدید میگرده و مردم هم تاوان امثال اینها رو از روی غفلت میدهند.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۳

آقای داوری یادت هست که سال۸۸چه اراجیفی به مردم عادی می بستید؟ خداازسرتقصیرات تان بگذرد.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۲۸

پس بنظر این چه کسی تو مملکت رهبر و مدیر کاملی است خوب بگوید بدانیم کارنامه همشون تو کشور دیدیم و شنیدیم .فعلا که محبوب ترین سیاستمدار دکتر احمدی نژاد است.با این که در اواخر دولتش گرانی شدید حاکم شد ولی حالا بدتر از سال نود الی نود و دو می‌باشد.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۴۱

احسنت

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۳

باز دم انتخابات شد بازار توهین وافترا داغه. احمدی نژاد فاسد نیست او افشاگری کرد پته دزدان رو ریخت روی آب. مشت تزویر و ریای مدعیان به اصطلاح انقلابی را برای ملت باز کرد. اگه احمدی نژاد کاخ نشینها را رسوا کرده اینبار هم پوزه تان را به خاک‌ میمالد

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۴۹

من به خوب وبد آقای احمدی نژاد کار ندارم ولی اولا امثال این آدم در ساخت چیزهایی که انتقاد کرده نقش مستقیم دارن ثانیا آدم فروشی و نان به نرخ روز خوری کار صحیحی نیست که این خائن کرده

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۳:۰۱

بیان این موارد وامثال اینها فقط و فقط برای بازارگرمی انتخابات است.لطفا از روشهای دیگری که امتحان نشده استفاده نمایید که البته روش های چندانی هم باقی نمانده

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۴:۱۱

اینم حتما به نون نوائی نرسیده از این حرافا شروع کرده ...

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۴:۵۷

کسی نیست به این مردک بگوید مردم از سال 84 و 88 این جرثومه دروغ و اطافیانشان از جمله خود وی را شناختند ، حالا آمدی ! دیرآمدی

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۵۲

فعلا که مردم دارند برای همین اقا له له می زنند !چون مردم او را از خودشان می دانند سیاست بازان هم هر زر مفتی می خواهند بزنند

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۲:۰۰

احمدی نژاد دزد نبود دزدها روهم رسواکرد طرفدارفقرا هم بود ولی بدترین کارش این بود تحریم ها روبرکشورتحمیل کرد وسال آخر داشت به سختی یارانه ها رومیپرداخت و دولتی بدهکار و ورشکسته رو تحویل آقای روحانی داد

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۳۵

احمدی نژاد بیشتر شبیه یه بچه گستاخ، تخس و لجبازه درسته ۴سال اول از بعضی جوانب خوب کار کرد اما نمیشه از رفتارهای غیر اصولی ایشون چشن پوشی کرد احمدی نژاد به نوعی شبیه ترامپ رفتار میکنن. سیاست و کشور رو نوعی بچه بازی قلمداد کردن

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۶:۰۵

چقدر پول گرفتی این حرف ها را زدید تو خائن هستی احمدی نژاد را ما قبول داریم هرچه بیشتر تهمت بزنید عزیز تر می شوند

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۶:۴۳

کی ما مردم عادی و سیاستمدارنمایان یاد می گیریم که به جای تقدس یا تخریب سایرین باید تک به تک اقدامات بررسی و نقد بشه تقدس و تخریب در واقع یکی هستن و نادرست

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۶:۴۸

با این اظهار نظر اوج حماقت خودش رو نشون میده

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۸:۴۰

جل الخالق!

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۹:۴۷

با سلام همه این مصاحبه یه طرف، این جمله آخر یه طرف: * آقای احمدی‌نژاد محصول یک باند قدرت است. وقتی گروه‌ها و سازمان‌های شفاف و پاسخگو در عرصۀ سیاست حضور ندارند، باندهای قدرت در اتاق‌های تاریک چهره‌هایی را برای جامعه برجسته می‌کنند.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۲:۴۶

نمونه یک ایرانی ریاکار، دروغگو و غرب زده....کم و بیش هممون اینطوری هستیم که چنین انتخابهایی داریم. مشکل از خودمون مردم هست....همین. هر خلقی را به اندازه ظرفیتش دولتی سزاوار سزاست!

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۳:۵۰

بنظر من آدم فروشی شاخ و دم ندارد همین آقای داوری نمونه سه چطورمشاورباشی هشت سال بعدبیایی زیرآب بزنی نتوانسته خودشوببنده آبرویی بابارومیبره فردای قیامت جوابگو باید باشد.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۲:۱۵

حیف که بخاطر احمدی نژاد شخصیتی که عمرخود را در راه انقلاب گذاشت را از دست دادیم خدا رحمت کند هاشمی رفسنجانی

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۷:۴۴

دروغگو

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۸:۵۳

من 2روز پیش تمام مناظرات 88 رو دیدم و با دقت و تفحص به این پی بردم که احمدی‌نژاد انسان سالمی هست کسی که این گزارش رو علیه احمدی نوشته گناه جسورانه ای کرده چون مدرکی ارائه نداده صرف این که بگوییم یکی گفته و ما هم بنویسیم و در سایت بزاریم میتونه قدرت رسانه ای جبهه های مخالف رو نشون بده شما این مثل اینکه یکی حرف در گوشی زده با مستندات و مدارک صحبت کنید

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۸:۵۴

باشد عزیز دلم حالا که شما خوب هستید واحمدی نژاد آدم بده بیا کاندیدا شو من خودم بهت رای میدم ،فکر میکنی ما اگه به احمدی نژاد رای دادیم بخاطر حمایت شما بوده؟نه گلم اگه ایشان وارد انتخابات بشه همه هم مخالف باشند باز بهش رای میدیم چونکه لیاقت داره ،حتی مخالفت بقائی ومشائی هم نمی توند از محبوبیت محمودی کم کند

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۰:۰۴

با سلام آقای عبدالرضا داوری شما یک دو روی به تمام معنا هستی و از نیروهای نفوذی ضد انقلاب هستی.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۰:۳۱

داوری آدم فروش

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۰:۴۷

شما یک عمری یارو یاور دکتر احمدی نژاد بودید و دوست ایشان و الان یک شبه تغییر موضع میدید و انتظار دارید مردم حرفتون را باور کنن!آقای داوری من هم وطن به چه دلیل و با کدام ادله باید نظرات شما را قبول کنم آیا اینها مستندات اثبات شده ایی هستتنند یا صرفا نظر یک شخص است که میتونه از غرض و تغییر موضع شما و یا هر شخص دیگری رخ داده باشد . آنچه مسلم است مردم خودشان شاخص های اندازه گیری خودشون را دارند و خودشون سنسورهای زنده و به روزند مردم شاخص های عدالت اجتماعی ؛ساده زیستی؛خدوم ملت بودن؛معیشت اقتصادی ؛تابع ولایت مداری بودن؛ارزش پول ملی ؛و خیلی شاخص های دیگر را خود دیده و تجربه کرده اند و خودشون بهتر از هر کس دیگری میتوانند تشخیص بدهند تا این که سخنانی کسی را الگو و ملاک ببینند

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۱:۲۲

فقط احمدی نژاد.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۱:۴۷

با با چرت میگن که احمدی نژاد و خراب کنن

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۳:۴۵

ایسنا نمی خوای دست از این عوام فریبی برداری؟ احساس می کنم عوام فریبیتون داره کم کم به خود فریبی تبدیل میشه. یعنی شما نمی دونید احمدی نژاد الان تفکراتش به اصلاحطلبان نزدیک تره؟ چرا تفاوت دولت اول و دوم احمدی نژادو برای مردم روشن نمی کنید؟ چرا ماجرای جریان انحرافی رو به مردم توضیح نمی دهید؟؟؟ تا کی می خواهید با روش ساختن دوگانه های غلط در ذهن مردم رای جمع کنید؟؟؟

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۴:۵۲

تاحالا خواب بودن ایشان چرا تاحالا خاموش بودی الان موتورت روشن شد

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۲۲:۱۶

جالب بود . همین .

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۷:۴۳

آقای داوری تو از احمدی نژاد حقه باز تری چرا چون شمایی که اینها را می دانستی چرا باز این همه سال در کنارش ماندی چرا وقتی فهمیدی اعلام نکردی الان دیگه خیلی دیر است

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۸:۲۰

احمدی نژاد تمام روستاها را ساخت ضدزلزله کرد یارانه داد زدگی داد مردم به آینده امیدوارکردمردم به بورس دعوت نکرده و سپس تمام اموالشان رابه غارت ببرد

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۱۰:۳۷

جناب داوری، عذر خواهی کافی نیست

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۰۱ ۰۰:۴۷

تمام اظهارت ایشان با عملکرد و صحبت های آقای دکتر مهندس احمدی نژاد مطابقت ندارت ..چرت و بی اساس گفته ... حالا چرا