• جمعه / ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۳
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 1400032820457
  • خبرنگار : 50028

/انتخابات ۱۴۰۰/

امروز؛ جشنی دیگر از بلوغ سیاسی مردم

امروز؛ جشنی دیگر از بلوغ سیاسی مردم

ایسنا/خراسان جنوبی مردم ایران امروز بار دیگر با حضور در انتخابات بلوغ سیاسی خود را به رخ جهانیان خواهند کشید.

امروز روز بزرگی در تاریخ ملت ایران است؛ همچون روزهای بزرگ دیگری که به دست این ملت خلق شد؛ از موفقیت‌ها در جنگ تحمیلی تا موفقیت‌های نظامی و علمی که همه و همه مدیون فداکاری‌های این مردم است.

به گزارش ایسنا، امروز نیز بار دیگر این موفقیت‌ها رقم می‌خورد و برگ دیگری نوشته خواهد شد؛ برگی به نام‌ ملت ایران؛ همان ملتی که هیچ گاه در سختی‌ها کم نیاورد و آزادانه پای آرمان‌هایش ایستاد.

من و ما همه با حضور پرشور در انتخابات ثابت خواهیم کرد به آینده ایران و استمرار قدرتش در جهان ایمان داریم؛ ایمانی که هیچ گاه پایه‌هایش متزلزل نخواهد شد.

بیش از ۷ هزار رای اولی در استان 

محمدعلی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز گفت: ۷ هزار و ۴۰۰ دانش آموز دختر و پسر رای اولی استان، برای خلق حماسه حضور در نخستین تجربه مشارکت سیاسی و سهیم شدن در تعیین سرنوشت، بی صبرانه منتظرند تااولین مهر حضور در شناسنامه هایشان ثبت شود.

وی با بیان اینکه مشارکت در انتخابات و حماسه حضور برای دانش آموزان رأی اولی که تازه به بلوغ سیاسی رسیده اند بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه حضور رأی اولی‌ها در انتخابات می‌تواند در افزایش مشارکت، نشاط و شور فضای انتخاباتی مؤثر باشد، بیان کرد: حضور دانش آموزان دختر و پسر رأی اولی بهارستان علم و ادب،‌ در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صحنه‌های زیبایی از مشارکت سیاسی این قشر فعال و پرانرژی را به نمایش خواهد گذاشت.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از انتخابات به عنوان جشن تکلیف سیاسی دانش آموزان رأی اولی یاد کرد و افزود: شعارهایی چون نه به رأی و عدم حضور در انتخابات توطئه خطرناک دشمنان برای دلسرد کردن مردم و تخریب این حماسه چند میلیونی است که با بصیرت مردم انقلابی به ویژه جوانان مؤمن و ولایتمداراستان خنثی شده و حضور پرشور ایشان در پای صندوق های أخذ رأی به دشمنان نشان خواهند داد که این مردم تا ابد پشت انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، آرای مردم را زمینه ساز رشد، شکوفایی، اقتدار، عظمت و آبادانی ایران اسلامی در عرصه های مختلف دانست و ابراز داشت: جوانان انقلابی رأی اولی استان با تک تک آراء خود گامی بلند مؤثر در ایجاد تمدن نوین اسلامی و تحقق منویات مقام عظمای ولایت در گام دوم انقلاب بر می دارند.

به گفته واقعی، رأی اولی‌ها با معیارهای درست، می‌توانند انتخاب درستی داشته،و تاثیر عظیمی در تمدن سازی اسلامی و سرعت بخشیدن به چرخ توسعه استان و کشور بگذارند.

امنیت؛ نتیجه مستقیم حضور 

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حضور پررنگ و موثر مردم اثر مستقیم در امنیت کشور دارد.

وی با بیان اینکه حضور پررنگ مردم اثر مستقیم در امنیت کشور دارد، افزود: حضور مردم یکی از دلایل مهم به نتیجه نرسیدن و نقش بر آب شدن دسیسه‌های دشمنان در این سال‌ها بوده است.

وی با اشاره به حضور مردم که زمینه ساز ایجاد امنیت و توسعه امنیت در کشور است، اظهار کرد: عدم حضور یا حضور کم رنگ مردم در انتخابات اثر مستقیم در امنیت کشور دارد و در جایی که امنیت نباشد، رشد و توسعه هم وجود ندارد.

نصیرایی با بیان اینکه توسعه و رشد در یک محیط امن و آرام شکل می‌گیرد، گفت: بنده به عنوان خادم و خدمتگزار مردم از همه در خواست می‌کنم در این صحنه بزرگ حضور موثر داشته باشند و سرنوشتشان را خودشان تعیین کنند.

وی افزود: کسی که در پای صندوق‌ها حاضر نشود و مشارکت نکند دیگران با سلیقه خوشان سرنوشت ما را تعیین خواهند کرد؛ پس همه با هم باید بیایم با قوت و قدرت تا یک ایران قوی داشته باشیم.

ضرورت انتخاب هوشمندانه و مقتدرانه در راستای آرمان‌های انقلاب 

سلمان اسحاقی، نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شایسته و ارزشمند است که ما در گام دوم انقلاب حضوری مقتدرانه و انتخابی عزتمندانه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک امانت بسیار ارزشمند از سوی امام راحل در دست ماست، تصریح کرد: در راستای امانتداری و ادای تکلیف نسبت به انقلاب اسلامی و همچنین مستحکم کردن کردن ریشه‌ها انقلاب اسلامی حضور در انتخابات امری ضروری است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با انتخاب هوشمندانه و مقتدرانه در راستای گام دوم انقلاب گام برداریم، اظهار کرد: با شرکت در انتخابات از یک شخص حمایت نمی‌کنیم بلکه از یک فکر و جریان و یک عملکرد حمایت خواهیم کرد.

استان، مهیای خلق انتخاباتی در کمال امنیت و سلامت

حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی نیز پنج شنبه شب ۲۷ خرداد در جلسه ستاد انتخابات استان گفت: با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، استان، مهیای خلق انتخاباتی در کمال امنیت و سلامت است.

وی با بیان اینکه آن چه برای ما مهم است، برگزاری انتخاباتی سالم و امن است، یادآور شد: از ابتدای فرآیند برگزاری انتخابات و چینش مقدمات، تأکید ما بر این بوده که مجریان انتخابات، اصول بیطرفی و رعایت قانون را در دستور کار قرار دهند.

استاندار با تشکر از همه عوامل اجرایی که برای برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری مردم تلاش کرده‌اند، گفت: به مردم این اطمینان را می دهیم که شرایط برای حضورشان در انتخابات فراهم است و می‌توانند به هر شعبه ای که تمایل دارند، مراجعه کنند و رأی بدهند.

ملانوری ادامه داد: همه همکاران ما این آمادگی را دارند که سلامت انتخابات را تضمین کنند و به لحاظ مدیریت بیماری کرونا نیز شرایط لازم برای حفظ سلامتی مردم تأمین شده است.

وی تصریح کرد: ما وظیفه خود را به عنوان مجریان انتخابات انجام داده ایم و آمادگی لازم را داریم تا وارد جریان اخذ رأی بشویم.

استاندار اظهار کرد: در کنار همه این تلاش‌ها، در جریان برگزاری انتخابات، موضوع مهم، مشارکت مردم برای رأی دادن است؛ مردم ما دراین انتخابات هم یک بار دیگر ثابت می‌کنند که همچنان پشتیبان انقلابی هستند که با دست خود و با رهبری های امام راحل(ره) به ثمر رسانده‌اند و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) استمرار پیدا کرده است.

وی با اشاره به این که انتخابات، نشانه حمایت مردم از نظام است، گفت: از همه مردم دعوت می‌کنیم که در این انتخابات، حضور پیدا کنند تا حماسه سیاسی دیگری خلق کنند.

استاندار اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات، باعث ناامیدی دشمنان از تلاش‌هایی می‌شود که برای دلسرد کردن مردم از نظام کرده‌اند.

ملانوری ادامه داد: امید همه ملت‌های آزادیخواه جهان به انقلابی است که در ایران اسلامی شکل گرفته و این انقلاب با مشارکت مردم در همه صحنه ها به ویژه انتخابات، استمرار می‌یابد.

وی اظهار امیدواری کرد: همه ما بتوانیم امانت دار خوبی باشیم و انقلاب را به نسل‌های بعدی و همه ملت‌هایی که به آن دلبسته‌اند، هدیه کنیم.

استاندار متذکر شد: حضور ما در انتخابات، فقط برای تعیین یک نفر به عنوان رئیس جمهور و یا گروهی به عنوان اعضای شورای اسلامی نیست، بلکه به معنای پشتیبانی از اهداف انقلاب است.

ملانوری با بیان اینکه حضور ما پای صندوق‌های رأی باید هوشیارانه و آگاهانه باشد، تأکید کرد: مردم باید با مطالعه و بر اساس برنامه های نامزدها، گزینه های خود را انتخاب کنند تا ان شاء الله آینده‌ای روشن برای استان و کشور ترسیم کنند.

زیرساخت‌ها براساس فاکتورهای امنیت و سلامت آماده‌اند 

ناصر خوش خبر، رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی نیز گفت: با برنامه ریزی‌هایی که از مدت‌ها قبل آغاز شده و اقداماتی که تا اکنون صورت گرفته است، شرایط برای برگزاری انتخابات مهیاست.

وی خاطرنشان کرد: در تمامی مناطق استان، زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشکوه آماده است.

وی ادامه داد: همه بسترهای لازم برای حضور عوامل اجرایی، بازرسی و نظارتی در هزار و ۲۴ شعببه پیش بینی شده، فراهم است.

رئیس ستاد انتخابات استان از برنامه‌های در دست اقدام در راستای حفظ سلامتی مردم در مقابل بیماری کرونا گفت و تصریح کرد: شعب اخذ رأی به طور کامل ایمن سازی و گندزدایی شده‌اند و ملزومات بهداشتی مورد نیاز نیز در اختیار همه حوزه‌ها قرار گرفته است.

خوش خبر با اشاره به حضور ناظرین بهداشتی در محل شعب اخذ رأی، بیان کرد: تضمین سلامت مردم در اولویت برنامه‌های ستاد انتخابات استان است.

وی با بیان اینکه فرآیند انتخابات از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود، از مردم خواست در همان ساعات اولیه شروع رأی گیری به شعب مراجعه کنند تا مانع ایجاد ازدحام جمعیت در لحظات پایانی انتخابات شوند.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.