• سه‌شنبه / ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۰۱
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 1400051208692
  • خبرنگار : 71573

برگزیدگان جام باشگاه‌‎های کتابخوانی معرفی شدند

برگزیدگان جام باشگاه‌‎های کتابخوانی معرفی شدند

برگزیدگان و شایستگان تقدیر پنجمین دوره جام باشگاه‌‏های کتابخوانی در بخش‌های نامه به نویسنده، فیلم کوتاه، باشگاه منتخب، معرفی نویسنده منتخب اعضای باشگاه‌ها، مدارس، کتابخانه‌های فعال، باشگاه‌های روستایی، مهدکودک‌ها و کتابفروشی‌های فعال معرفی شدند. ​

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم اختتامیه پنجمین دوره‎ جام باشگاه‎‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‏ های عمومی کشور و محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد روز سه‌شنبه (۱۲ مردادماه) در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 برگزیدگان پنجمین دوره جام باشگاه‌‏های کتابخوانی در بخش‌های نامه به نویسنده، فیلم کوتاه، باشگاه منتخب، معرفی نویسنده منتخب اعضای باشگاه‌ها، مدارس، کتابخانه‌های فعال، باشگاه‌های روستایی، مهدکودک‌ها و کتابفروشی‌های فعال به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند:

در بخش باشگاه‌های کتابخوانی: باشگاه کتابخوانی سردار دل‎‌ها از محمدآباد (بوشهر)، باشگاه کتابخوانی عشق و اندیشه از نیشابور (خراسان رضوی) و باشگاه کتابخوانی کفشدوزک از تربت جام (خراسان رضوی) باشگاه‏‌های برگزیده کتابخوانی شناخته شدند.

همچنین باشگاه‌‎های با هم بخوانیم از گنبد کاووس (گلستان)، بادگیر از ابرکوه (یزد)، مشق دانایی از مروست (یزد)، کوک از بندعباس(هرمزگان)، نوگلان کتاب‎ یار از منوجان (جنوب کرمان)، انارستان کتاب از شهرضا(اصفهان)، خوره‏‌ها از فردیس (کرج)، پروانه‏‌های سفید از رفسنجان (کرمان) و کافه کتاب شاهد از آمل (مازندران) باشگاه‎‌های برگزیده معرفی شدند.

در بخش نامه به نویسندگان نیز محمدصادق میرشکار از کلاله(گلستان)، محمدصالح صائمی از سمنان(سمنان) و ژیلا خسروی از زبرخان (خراسان) به عنوان برگزیدگان این بخش شناخته شدند.

در بخش فیلم فاطمه دارابی از بوشهر، زهرا زراعت پیشه از بهبهان(خوزستان) و محمدعرشیا آقایی از نظرآباد (البرز) به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

در بخش تسهیل‌گران برگزیده لیلا رستمی از گورک سادات تنگستان (بوشهر) و امیرادیب فومنی شاد از فومن (گیلان) به عنوان تسهیلگران برگزیده معرفی شدند.

مدارس هوای تازه از دیر تنگ خوش (بوشهر) و مدرسه قائم (عج) از شهرستان نور (مازندران) نیز به عنوان مدارس فعال پنجمین دوره جام باشگاه‎های کتابخوانی معرفی شدند.

افسانه شعبان‏‌نژاد و محمدرضا شمس نویسندگان منتخب اعضای باشگاه‎‌ها شناخته شدند.

در بخش کتابفروشی‎‌های فعال نیز خانه کتاب از اردکان (یزد)، نشر فرهنگ از سنندج (کردستان) و کتابسرای دانشجو از رامهرمز (خوزستان) کتاب‌فروشی‎‌های فعال این دوره معرفی شدند.

کتابخانه‏ مرکزی همدان (همدان)، کتابخانه مرکزی تبریز (آذربایجان شرقی) و کتابخانه عمومی آیت‎ الله دستغیب از شاهین شهر و میمه (اصفهان) نیز کتابخانه‌های فعال این دوره معرفی شدند.

در بخش باشگاه‌های مهدکودک فعال هم باشگاه‎‌های باران۳-۱ از کنگاور کرمانشاه و تتی از نور (مازندران) به عنوان باشگاه‏‌های فعال شناخته شدند.

حسین کشاورزان از اسلامشهر (تهران)، علیرضا سیدآبادی از زبرخان(خراسان رضوی)، فروغ هاشمی از اوز (فارس) و سیدحسن لوح موسوی از نجف‎آباد (اصفهان) به عنوان مدیران فعال ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.

فهرست تمامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر در سایت شبکه ترویج کتابخوانی به آدرس http://bookpromotion.ir/ قرار دارد.

 انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.