• شنبه / ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۱
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400062719761
  • خبرنگار : 30054

معرفی انواع دستگاه چسب زن کارتن

معرفی انواع دستگاه چسب زن کارتن

یکی از پر کاربرد ترین ابزار در صنایع مختلف، چسب زن کارتن است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ویستا پک، در واقع اکثریت صنایع، برای افزایش سطح کیفیت، به یک دستگاه جهت چسب زنی کارتن احتیاج دارند. امروزه با وجود دستگاه چسب زن  کارتن جدید و پیشرفته، علاوه طراح  چسب زن کارتن به صورتی است که می توان از آن ها برای بسته بندی انواع کارتن، در طیف و سایز های مختلف استفاده کرد.

دستگاه  چسب زن دو موتوره ویستا پک

چسب زن نیمه اتوماتیک دو موتوره، دارای دو موتور قدرتمند ۱۸۰ وات به صورت جداگانه است، که در بالا و پایین دستگاه به منظور فرایند چسب زدن و حمل کارتن از بالا و پایین قرار گرفته است. در این دستگاه ارتفاع و عرض دستگاه به صورت دستی و با توجه به سایز و ابعاد کارتن تنظیم می گردد. دستگاه چسب زن کارتن دو موتوره برای چسب زنی کارتن هایی که دارای وزنی سبک هستند استفاده می گردد. این چسب زن قادر به تحمل و چسب زنی کارتن تا وزن حدود ۱۶ کیلوگرم را دارد. همچنین ابعاد حداکثری مناسب جهت استفاده در این چسب زن دو موتوره، با عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر می باشد. در این دستگاه، برای طول کارتن محدودیتی وجود نداشته و در هر دقیقه به صورت تقریبی حدود ۳۰ کارتن را چسب زده و بسته بندی می کند.
کار با دستگاه چسب زنی نیمه اتوماتیک بسیار ساده می باشد. این دستگاه در محیط های مرطوب و محیط های که دارای آلودگی شیمیایی هستن قابل استفاده می باشد و می توان به صورت ۲۴ ساعت از دستگاه استفاده کرد. به دلیل استفاده از قطعات الکترونیکی کره ، استفاده از متریال و مواد اولیه درجه یک ، استفاده از رولیک ها با کیفیت بسیار بالا ،طراحی هد کاربردی و  طراحی و ساخت بدنه با استحکام بالا ،خرابی دستگاه بسیار کم بوده  و کار با آن بسیار راحت می باشد.
دستگاه چسب زن نیمه اتوماتیک ویستا پک به دلیل اینکه ساخت ایران می باشد کلیه قطعات یدکی آن موجود بوده و دستگاه دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

 دستگاه  چسب زن سه موتوره

چسب زن سه موتوره، از نیروی محرکه سه موتوره ای برخوردار است که موجب حرکت کارتن ها بر روی دستگاه می شود. چگونگی قرار گرفتن موتور در این دستگاه به این صورت می باشد که یک موتور در قسمت بالا، و موتور های دیگر در طرفین چسب زن قرار گرفته اند. در چسب زن سه موتوره نیز همچون چسب زن دو موتوره، تنظیم ارتفاع و عرض دستگاه متناسب هر کارتن، به صورت دستی انجام می گیرد.
از این دستگاه برای چسب زنی کارتن هایی با وزن بالا استفاده می گردد. ابعاد حداکثری مناسب برای استفاده چسب زن سه موتوره، دارای عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر می باشد که همانند دستگاه دو موتوره؛ محدودیتی برای ابعاد طولی کارتن ندارد. در هر دقیقه نیز ۳۰ کارتن را چسب زده و بسته بندی می کند.

دستگاه چسب زن اتومات

در کارخانه های که میزان تولید و تنوع محصولات تولیدی بالا می باشند، برای سهولت و سرعت روند کار، از چسب زن اتوماتیک استفاده شود.در این دستگاه چسب زن کارتن، تنظیمات مربوط به ارتفاع و عرض دستگاه، متناسب با  سایز کارتن ها، به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و به دخالت دست جهت انجام تنظیمات احتیاجی ندارد.
همانطور که گفته شد، مدل اتوماتیک، دارای سیستم تنظیم ارتفاع و عرض اتوماتیک می باشد، به همین جهت سرعت روند چسب زنی کارتن بالا و بدون وقفه صورت می گیرد. ابعاد کارتن مورد نظر و حداکثری برای این دستگاه، ارتفاع ۵۰ سانتی متری و عرض ۵۰ سانتی متری و بدون محدودیت برای طول کارتن می باشد.این چسب زن کارتن، در هر دقیقه حدود ۴۰ کارتن را چسب زده و بسته بندی می کند.


چسب زن کارتن با دربند اتومات

از دیگر مدل های دستگاه چسب زن کارتن، دستگاه چسب زن کارتن با دربند اتوماتیک می باشد. فرایند تنظیم عرض و ارتفاع برای کارتن  مورد نظر در این دستگاه به صورت دستی انجام می گیرد؛ و درب کارتن در عملیات چسب زنی، به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد. این مدل از دستگاه چسب زن کارتن، دارای دو موتور است، که در دو طرف دستگاه قرار گرفته اند.
ابعاد حداکثری کارتن برای کار با این دستگاه می بایست دارای عرض و ارتفاع ۵۰ سانتی متر و بدون محدودیت طول کارتن باشد. این مدل در هر دقیقه تقریبا ۴۰ کارتن را چسب می زند.
دستگاه چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن؛ دارای سرعت بالایی بوده که عملیات دربند کارتن و چسب زنی را بدون هر گونه وقفه و با سرعتی بالا انجام خواهد داد. این دستگاه برای صنایعی که احتیاج به روند چسب زنی با سرعت بالا داشته باشند مناسب و همچنین از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر بوده و سبب صرفه جویی در نیروی کار انسانی نیز خواهد شد.

کلام آخر:

از آنجایکه دستگاه های چسب زنی کارتن دارای انواع مختلفی اند، کاربرد و چگونگی استفاده و بکارگیری آن ها نیز متفاوت است. در این مقاله با انواع دستگاه چسب زن کارتن و مزایای هر کدام آشنا شدید. صنایع بسته بندی ویستا پک از برترین تولید کنندگان دستگاه چسب زن کارتن همواره با تمامی توان در مسیر تحقق چشم انداز خود، که همانا بدل گشتن به برتربن تولید کننده از حیث رضایتمندی مشتریان می باشد، گام برداشته است. تا می توانید بهترین را انتخاب کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی