• سه‌شنبه / ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400063022231
  • خبرنگار : 30054

کار در اروپا و ویزای شنگن با راز آسمان پایتخت

کار در اروپا و ویزای شنگن با راز آسمان پایتخت

پیدا کردن کار یکی از عمده دلایل مهاجرت از کشور است اما اینکه بتوانید کشورهای مناسب کار در اروپا را پیدا کنید مقداری سخت است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام راز آسمان پایتخت، از مهم‌ترین شرایط کار کردن در کشورهای اروپایی، دریافت و اخذ ویزای کار است. با دریافت ویزای شنگن از نوع کاری شخص می‌تواند به مدت ۶ ماه به دنبال کار باشد و در نهایت مشغول به کار شود. اما بهترین شیوه برای مهاجرت به این روش داشتن دعوتنامه کار از سوی یک کارفرمای خارجی و پیشنهاد شغلی است. زمانی که شما این پیشنهاد را داشته باشید می‌توانید به راحتی با داشتن ویزای کار به کشور مورد نظرتان مهاجرت کنید. راز آسمان پایتخت می‌تواند شما را برای دریافت ویزا کمک کند.

بهترین کشور اروپا جهت کار

زمانی می‌توانید برای کار به یک کشور مهاجرت کنید که شناخت مناسبی درباره آن کشور و شرایط زندگی در آنجا داشته باشید. کشورهای مناسب کار در اروپا باید شرایط مناسبی برای شما داشته باشد در واقع بهترین کشور باید متناسب با نیازها و خواسته‌های شما باشد چرا که بهترین کشور از نظر هر شخصی متفاوت است. از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید برای انتخاب یک کشور مناسب داشت می‌توان به نرخ بیکاری، میانگین حقوق دریافتی، هزینه زندگی، شرایط برای دریافت ویزای دائم، فرهنگ و ... اشاره کرد. کشورهایی مانند سوئد، هلند، آلمان، اتریش، انگلستان و فنلاند از بهترین کشورهای اروپایی برای اخذ ویزای کار هستند.

نرخ بیکاری در اروپا

یکی از دلایلی که باعث شده این روزها هر کسی برای اخذ ویزای کاری تلاش کند، درخواست بالای نیرو متخصص توسط کشورهای اروپایی است. اما همانطور که گفتیم کشورهای مناسب کار در اروپا باید از جهات مختلفی مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوان یک کشور خوب را انتخاب کرد. نرخ بیکاری از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید قبل از مهاجرت بررسی کنید. نرخ بیکاری تا سال ۲۰۱۳ در کشورهای اروپایی ۱۱ درصد بوده است اما در سال‌های اخیر این نرخ بسیار کاهش پیدا کرده در نتیجه فرصت‌های مناسبی برای اخذ ویزا و کار کردن در کشورهای اروپایی فراهم شده است. اطلاع داشتن از بیمه و مزایای کار در اروپا از دیگر موارد بسیار مهم است. آژانس راز آسمان پایتخت می‌تواند در این حوزه کمک زیادی به شما کند.

اوضاع کار بعد از کرونا

همانطور که می‌دانید نزدیک به دو سال است که زندگی کل مردم جهان با شیوع بیماری کرونا دچار مشکلاتی شده است و کشورهای اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند. از دیگر شرایطی که باید برای دریافت ویزا کار و پیدا کردن کشور های مناسب کار در اروپا به آن اهمیت دهید، شیوه کنترل کرونا و کار کردن بعد از این دوران است. خوشبختانه بسیاری از کشورهای اروپایی تا به امروز توانسته‌اند به خوبی این ویروس را به کمک واکسیناسیون عمومی از بین ببرند و زندگی را به حالت اولیه خود برگردانند. این موضوع را می‌توانید به صورت وضوح در مسابقات مختلفی از جمله تیم‌های اروپایی ببینید.

میزان درآمد

برای انتخاب کشور های مناسب کار در اروپا فاکتور دیگری که باید بررسی کنید، میزان درآمد و حقوق پایه در کشورهای مختلف اروپایی است. بدون شک حقوق و درآمد در هر یک از این کشورها به گونه‌ای است که هر شخص می‌تواند بدون مشکل هزینه‌های خود را پرداخت کند. چرا که با توجه به سیستم مالیاتی صحیح هر کشور، سطح زندگی مردم مساوی است. اگر چه میزان حقوق با کار و حر فه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید متغیر است اما این حقوق و درآمد به اندازی نخواهد بود که زندگی شما را با مشکلاتی مواجه کند. همچنین در صورتی که بتوانید مهارت‌ها و تخصص خود را در شغلی که دارید، افزایش دهید می‌توانید از حقوق و مزایای بیشتری در آینده برخوردار باشید. راز آسمان پایتخت به شما برای پیدا کردن بهترین کشورهای اروپایی برای کار کردن کمک بسیاری می‌کند همچنین می‌توانید از خدمات این مجموعه در زمینه دریافت ویزا نیز کمک بگیرید.

شرایط تحصیل در ایتالیا

ایتالیا شاید جز کشور های مناسب کار در اروپا نباشد اما بدون شک این کشور یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی است. از بهترین دانشگاه‌های این کشور می‌توان به پلی تکنیک میلان، تورین، های ساپینزا، بولونیا و ... اشاره کرد. این کشور جز بهترین کشورها برای دانشجویان است چرا که به راحتی و با کمترین هزینه می‌توانند در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. لازم به ذکر است دانشجویان می‌توانند حتی با بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های ایتالیا درس بخوانند. برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید باید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا ایتالیایی مسلط باشید از دیگر شرایط مهم گرفتن نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است. شما می‌توانید برای دوره‌های مختلفی از جمله مدرسه، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و رشته‌های پزشکی جهت اخذ پذیرش اقدام کنید. ارزان بودن شهریه دانشگاه، هزینه رفت و آمد و زندگی همه از مزایای تحصیل در این کشور هستند. همچنین شما می‌توانید با تحصیل در ایتالیا ویزای شنگن نیز دریافت کنید چرا که این کشور جز اصلی اتحاد شنگن است.

انتهای رپرتاژ آگهی