• چهارشنبه / ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400063123142
  • خبرنگار : 30054

کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه تعمیر آن

کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه تعمیر آن

در این مقاله به بررسی علت کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر و نحوه برطرف کردن این مشکل می پردازیم.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مجاز تعمیرگاه، از متداول ترین خرابی هایی که تکنسین های مرکز تعمیرات مایکروفر مجاز تعمیرگاه با آن مواجه شده اند، خرابی صفحه لمسی آنها می باشد. کنترل و عملکرد مایکروفر بر عهده دکمه های صفحه لمسی میباشد. اگر حساسیت این صفحه از بین برود، ارسال سیگنال ها و پیام ها در مایکروفر متوقف می‌شود. اگر دکمه های صفحه مایکروفر شما خراب شد؛ دانستن مواردی می‌تواند به شما کمک کند تا علت کار نکردن دکمه های مایکروفر را بشناسید.

چگونگی عملکرد دکمه های صفحه لمسی مایکروفر

در واقع صفحه لمسی مایکروفر به لمس کردن حساس نمی‌باشد. این صفحه از غشایی  دو لایه و منعطف و یک حباب ایجاد شده است؛ هر دکمه از مایکروفر دارای همچون ساختار و ترکیبی می‌باشد. با فشردن یکی از دکمه های صفحه، ساختار غشایی با صفحه کلید ارتباط برقرار می‌کند. 
با فشردن ساختار غشایی یک سیگنال الکتریکی به بخش برد کنترل مایکروویو فرستاده می‌شود. این صفحه در واقع مرکز و بخش اصلی مایکروفر است. در گذر زمان این بخش غشایی می‌تواند از بین برود و ارسال پیام الکتریکی و سیگنال ها ضعیف شود. همچنین امکان دارد که علت کار نکردن دکمه های مایکروویو ال جی، وجود مشکل در دریافت جریان و سیگنال الکتریکی باشد.

هنگامی که یک یا چند دکمه مایکروفر ال جی عمل نمی‌کند

اگر یکی از دکمه های کاربردی مایکروفر که همیشه از آن استفاده می‌کنید؛ کار نکند یعنی ممکن است که سوئیچ غشایی در زیر دکمه ها فرسوده شده باشد و یا از بین رفته باشد. اگر پوشش های غشایی از بین بروند، عملکرد دکمه ها نیز کم می‌شوند. اگر نشانه هایی از دریافت سیگنال وجود دارد اما کارکرد مورد نظر انجام نمی‌شود؛ پس در برقراری ارتباط میان سیگنال ها مشکلی وجود دارد.
اگر تنها یکی از دکمه ها کار نمی‌کند و سایر دکمه های اطراف دچار مشکل شده اند؛ به این علت است که بخش غشایی صفحه مایکروفر انعطاف پذیر است و عیب در یک دکمه به سایر دکمه های صفحه منتقل می‌شود. 
برای حل این مشکلات و رفع مشکل کار نکردن دکمه های صفحه لمسی مایکروفر ال جی شاید نیاز باشد که بخش سوئیچ غشایی تعمیر و تعویض شود. بجای آنکه بخش غشایی صفحه لمسی را تعویض کنید؛ بهتر است تمام بخش صفحه را تعویض کنید تا جای نگرانی برای ظرافت و دقت در هنگام تعویض بخش غشایی وجود نداشته باشد. اگر سوئیچ غشایی بر اساس کارخانه و مدل اصلی باشد، بهترین عملکرد برای ارسال سیگنال ها را دارد.
برای حذف و تعویض سوئیچ غشایی باید رویه بالایی مایکروفر را بردارید و پیچ ها و روکش های رویی را باز کنید. در این هنگام بخش جلویی مایکروفر در دسترس قرار می‌گیرد. سوئیچ غشایی به یک متصل کننده سیمی شکل نواری تخت متصل میشود؛ که این بخش برای تعویض غشای جدید تغییر می یابد. 

هنگامی که صفحه لمسی مایکروویو چیزی نمایش نمی‌دهد

اگر یکی از دکمه ها را فشار دادید و چیزی نمایش داده نشد؛ ممکن است که مشکل از صفحه کنترل باشد. در این زمان دکمه های صفحه پیام و سیگنال را ارسال می‌کنند؛ اما صفحه نمایش نمی‌تواند پاسخ را منعکس کند. در این حین ممکن است که چیزی در صفحه نمایش داده نشود، یا تصاویر ناقص نمایش داده شوند و یا حتی عملکرد مناسبی انجام ندهند. 
اگر برای دلایل کار نکردن دکمه های مایکروویو ال جی خود چنین علائمی را مشاهده کردید، بدانید که باید صفحه کنترل را بررسی کنید. با کمک مولتی متر و به روش توضیح داده شده فوق، مایکروفر را باز کنید. با بازکردن مایکروفر به بخش برد کنترل برای بررسی آن دسترسی پیدا می‌کنید.  
وقتی صفحه کنترل را یافتید، اتصالات برد صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل کنید. پس از آن برد جدید را جایگزین برد قدیمی بکنید و آن را نصب کنید. با نصب برد جدید مشکل کار نکردن دکمه های مایکروفر ال جی رفع و تعمیر می‌شود. اگر در این صورت مشکل حل نشد؛ بدانید که مشکل شما از سوئیچ های غشایی است که فرسوده شده اند. 

هنگامی که کنترل کننده ها صفحه لمسی مایکروفر پاسخگو نیستند

اینکه یک یا چند تا از دکمه ها کار نکنند و یا صفحه نمایش دچار مشکل باشد، نشانه آن است که می‌توانید مشکل را پیدا کنید. اما اگر این نشانه ها نباشند؛ به مدارک بیشتری برای عیب یابی نیاز دارید.
برای مثال؛ می‌توانید با کمک یک مولتی متر اطلاعات و سیگنال های سوئیچ غشایی را برای هر دکمه دریافت کنید. برای آنکه میزان مقاومت دکمه های صفحه را بررسی کنید ؛ به منبع درون خطی ماتریس حاشیه نیاز دارید. 

اگر برای بررسی صفحه با کمک مولتی متر، سوئیچی غشایی جوابگو نبود؛ آن را تعویض کنید و ببینید آیا مشکل حل می‌شود. اگر سوئیچ مشکلی نداشت به سراغ بررسی برد صفحه بروید. مولتی متر را بر روی برد قرار دهید و ببینید آیا برق به طور صحیح کنترل می‌شود؛ اگر میزان مقاومت صفحه به درستی نمایش داده نشد، آن را تعویض کنید. و اگر با بررسی برد و بخش سوئیچ به نتیجه ای نرسیدید و تغییری ایجاد نشد، بدانید که زمان تعویض مایکروفر فرا رسیده است. 
و در آخر، بدلیل حساس بودن سیستم مایکروویو ها، اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید از دستکاری خودسرانه دستگاه پرهیز نمایید و فورا با مراکز معتبر تعمیرات ماکروفر ال جی مانند مجاز تعمیرگاه تماس حاصل نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی