• سه‌شنبه / ۱۶ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۶
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 1400091612568
  • منبع : مطبوعات

این معلم فقط یک دانش‌آموز دارد

این معلم فقط یک دانش‌آموز دارد

چشم به تخته سنگ بزرگی دوخته که جاده خاکی آنجا تمام می‌شود. از آنجا به بعد مسیر سنگلاخی است. آقا معلم پیام داده می‌آید اما باران خیال بند آمدن ندارد. آب رودخانه هر لحظه بالا می‌آید و نگرانی نگار بیشتر می‌شود. نکند برای آقا معلم اتفاقی افتاده باشد؟ پدر صدایش می‌زند تا برای گوسفندان علوفه ببرد. دفتر و کتاب را محکم بغل می‌گیرد و خودش را به بالای تخته سنگ می‌رساند. مه غلیظ دره را گرفته و چیزی معلوم نیست. زیر لب می‌گوید خیلی دیر کرده ولی حتماً می‌آید. نگار تنها دانش‌آموز باقیمانده ییلاق است و نتوانسته با همکلاسی‌ها به قشلاق برود.

به گزارش ایسنا، روزنامه «ایران» در ادامه نوشت: صدای موتور که در پیچ جاده می‌پیچد نگار با خوشحالی فریاد می‌زند آقا معلم آمد. چند دقیقه بعد معلم با لباس‌های خیس خودش را به سیاه‌چادر می‌رساند تا کنار ‌آتش گرم شود. می‌گوید با موتور توی رودخانه افتاده و معجزه بوده که زنده بیرون آمده است.

تصویر رضا رضایی معلم فداکار ایلامی این روزها در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌شود. معلم فداکاری که با موتور مسافت ۴۰ کیلومتری آبدانان به منطقه عشایری «قدح» را طی می‌کند و بعد از عبور از مناطق صعب‌العبور خودش را به کلاس درس تنها دانش‌آموزش نگار می‌رساند. ۲۵ سالی است که در روستاهای مناطق محروم ایلام تدریس می‌کند و امسال چند روز در هفته برای تدریس به تنها دانش‌آموز منطقه ییلاقی قدح مسافت طولانی را با مشقت طی می‌کند و غروب بازمی‌گردد. می‌گوید از همین مناطق محروم، پزشکان و مهندسان موفقی وارد جامعه شده‌اند. شاید همین یک دانش‌آموز در آینده یکی از زنان موفق کشور باشد. نباید این فرصت از او گرفته شود: «وقتی در منطقه محروم و با کم‌ترین امکانات درس خوانده باشی مزه تلخ محرومیت را خوب می‌فهمی. عکسی از من در فضای مجازی منتشر شد که در آن مشغول تدریس به تنها دانش‌آموز این منطقه هستم. این عکس را چند وقت قبل یکی از قضات شهر دزفول که به منطقه قدح آمده بود به شکل اتفاقی گرفت. این قاضی سال ۷۵ دانش‌آموز من در مدرسه سیاه‌چادری این منطقه بود و امروز قاضی دادگستری دزفول است. اینجا از این نخبه‌ها زیاد داریم و تنها محرومیت باعث می‌شود بسیاری از این نخبه‌ها نتوانند ادامه تحصیل بدهند.

اولین بار که به این منطقه عشایری آمدم سربازمعلم بودم. دو سال اینجا تدریس کردم و بچه‌های عشایر تبدیل به معنای زندگی‌ام شدند. شب‌ها در مدرسه‌چادری می‌ماندم و آخر هفته‌ها به شهر برمی‌گشتم. بعد از آن هفت سال در دهلران ایلام و ۱۰ سال هم در خوزستان تدریس کردم. از پنج سال قبل هم به زادگاهم آبدانان برگشتم. در همین منطقه محروم درس خوانده‌ام و معلم شده‌ام. دوران ابتدایی به تنها چیزی که فکر می‌کردم تدریس بود. همین علاقه باعث شد سختی‌ها را تحمل کنم. چون خودم روستازاده هستم، امیدم این بود بتوانم به بچه‌های روستاهای محروم خدمت کنم. از طریق سربازمعلمی جذب نهضت سوادآموزی شدم و چند سال معلم نهضت در روستاهای دهلران بودم. بعد از آن وارد آموزش و پرورش عشایری شدم. هیچ انتظاری هم از کسی ندارم و برای تدریس در مناطق محروم و صعب‌العبور توقعی از مسئولان ندارم. خودم این راه را انتخاب کرده‌ام و دوست دارم معلم این دانش‌آموزان باشم.»

چند بار تماس قطع می‌شود. برای اینکه موبایل آنتن بدهد نگار باید کوه را کمی بالاتر برود. می‌گوید وقتی موبایل آنتن ندهد از کلاس آنلاین هم خبری نیست، اما آقا معلم هفته‌ای دو یا سه بار مسیر ۴۰ کیلومتری را می‌آید تا به من درس بدهد. نگار سبزی تنها دانش‌آموز ییلاق منطقه قدح آبدانان استان ایلام است. می‌گوید به‌ خاطر مشکلاتی که دارند نتوانستند همراه بقیه به قشلاق کوچ کنند: «من کلاس پنجم هستم،امسال نتوانستیم برویم قشلاق و من و خواهرم با پدر و مادرم ماندیم. عشایر به منطقه سیاه‌خانی رفتند و بچه‌ها آنجا در مدرسه‌چادری درس می‌خوانند. قبل از کوچ آقا معلم به ما درس می‌داد. بعد از کوچ عشایر احساس کردم باید با درس و مدرسه خداحافظی کنم، اما آقا معلم گفت نگران نباش هفته‌ای دو سه بار می‌آیم و نمی‌گذارم از درس عقب بمانی. هر بار قبل از آمدن پیام می‌دهد و من با خوشحالی منتظرش می‌مانم. در طول هفته هم درس‌های جدید را مرور می‌کنم و تمرین‌ها را انجام می‌دهم.»

رضا رضایی از روزی می‌گوید که در راه رفتن به منطقه کوهستانی قدح داخل رودخانه افتاد: «عشایر این منطقه هر سال ییلاق -قشلاق می‌کنند. امسال به خاطر خشکسالی، خانواده نگار در همین منطقه ماندند و به روستای سیاه‌خانی کوچ نکردند. در مدرسه‌چادری سیاه‌خانی ۹ دانش‌آموز دارم که در پنج پایه درس می‌خوانند. با شروع سال تحصیلی احساس کردم جای نگار بین بچه‌ها خالی است. برادر بزرگ‌تر نگار که شاگرد خودم بود برای تحصیل در پایه ششم به شهر آمده و در خانه یکی از بستگانش زندگی می‌کند. می‌دانستم نگار علاقه زیادی به درس، مدرسه، کتاب و مطالعه دارد و به‌خاطر شرایط پدر و مادرش نمی‌تواند به شهر برود. احساس کردم نسبت به این دانش‌آموز هم وظیفه‌ای دارم. او هم می‌تواند یکی از همین افراد موفقی باشد که از مدارس‌چادری عشایری به مدارج بالای علمی و مدیریتی رسیده‌اند. به مسئولان آموزش و پرورش ایلام گفتم هفته‌ای دو روز برای تدریس به نگار سبزی به منطقه قدح می‌روم و الان سه روز در روستای سیاه‌خانی درس می‌دهم و دو روز هم با موتور به قدح می‌آیم تا نگار از همکلاسی‌هایش عقب نماند. مسیر آبدانان تا قدح ۴۰ کیلومتر است که ۱۲ کیلومتر آن آسفالت و بقیه خاکی و سنگلاخی است. فقط تویوتاهای آفرود می‌توانند از این جاده بالا بیایند. این جاده خاکی و صعب‌العبور تنها راه ارتباطی این منطقه است. چادر خانواده نگار هم که تقریباً بالای کوه است.
روزهایی که بارندگی شدید باشد رفت و آمد تقریباً غیرممکن است. سال تحصیلی قبل همین جا می‌ماندم و آخر هفته به شهر برمی‌گشتم اما امسال برای اینکه بتوانم به ۹ دانش‌آموز دیگرم در مدرسه روستای سیاه‌خانی درس بدهم ساعت شش صبح راه می‌افتم و چهار عصر برمی‌گردم. قبل از رفتن هم از روز قبل به نگار پیام می‌دهم. می‌دانم که روز بعد منتظرم می‌ماند و چشم به جاده می‌دوزد. یکی از روزهای بارانی آب رودخانه بالا آمده بود. با موتور سینه‌کش جاده خاکی را بالا رفتم. باید از وسط سیلاب رد می‌شدم که موتور سر خورد و داخل رودخانه افتادم. خدا را شکر جریان آب تند نبود و نجات پیدا کردم. هوا سرد بود و همه لباس‌هایم خیس شده بود. به‌سختی خودم را به چادر یکی از عشایر رساندم و کنار آتش کمی‌ گرم شدم. نمی‌توانستم بیشتر بمانم. باید خودم را به مدرسه می‌رساندم. با همان لباس‌های خیس راه افتادم و با هر سختی که بود به مدرسه رسیدم. اینجا فصل بهار طبیعت چشم‌نوازی دارد و خیلی سرسبز و زیباست. تا قبل از کرونا خیلی‌ها از تهران و شهرهای دیگر برای تفریح می‌آمدند اینجا.»

آقا معلم با بدرقه تنها دانش‌آموزش سوار بر موتور، جاده خاکی را پایین می‌آید و پشت تخته سنگ بزرگ ناپدید می‌شود. نگار درس جدید فصل سوم کتاب فارسی را که یاد گرفته با صدای بلند می‌خواند: «ای ایران ای مرز پرگهر/ ای خاکت سرچشمه هنر/ دور از تو اندیشه بدان/ پاینده مانی و جاودان.»

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۶

درود بر آقای رضایی معلم گرامی و دلسوز برایتان آرزوی طول عمر باعزت و موفقیت میکنم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۴:۰۹

سلام .وقت بخیر ممنونم‌از لطفت عزیز دل امید را در دل ما بیشتر کردی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۰۸:۲۱

دردود خدا بر چنین معلم زحمت کشی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۲:۴۷

دور بر شما معلم گرامی🌹🌹🌹

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۱:۳۵

بی نظیر هستی معلم مهربانلیلا

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۱:۵۰

خدا عمر طولانی بده اجرت با خدا واقعا نمونه ای ویکی از بندگان خوب خدا

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۹

تمام معلمین روستایی وعشایر با اینگونه مشکلات رو کلاس حاضر میشوند وایشون نه اولیشه نا آخرینش بنده ۲۶ ساله که در استان کهگیلویه وبویراحمد با چنین شرایطی دارم رو کلاس حاضر میشوم حتی سالهای اول تا یازدهم تدریسم از اول مهر تا روز عید به خاطر سختی مسیر نمیتونستم خانوادمو ببینم حتی تلفن وموبلیلی هم نبود که از حال خانوادم با خبر بشم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۱۴

سلام استان کهگیلویه و بویراحمد صعب العبورترین روستاهارا برای معلمان دارد. مخصوصا منطقه زیلایی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۵:۵۱

درود برشما که انقدر دلسوز هستید خدا عمر تون رو بیشتر کنه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۰:۲۴

درود معلم زحمتکش

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۱:۴۸

خداوند منان حفظتون کنه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۳:۱۶

درود بر شما🌹🌺🌺🌺

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۳:۳۴

خدا شمارا حفظ کند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۰:۰۱

بهترین معلم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۰:۲۷

یعنی واقعا باید برای همچین افرادی سر خم کرد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۱:۱۹

اقای رضایی فرشته ی زمینی خدا قوت به دستات و پاهات و بدرقه ی جانت باشد خداتوفیق به خودت و خانواده ات دهد وراه ها را برای شما و فرزندانت هموار کند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۱:۲۰

درود درود بر شما بزرگ مرد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۹:۴۱

آفرین بر چنین معلمانی که باعث افتخار ملت ایران هستن آرزوی سلامتی وعاقبت به خیری برای شمامعلم گرامی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۹:۴۲

آفرین بر چنین معلمانی که باعث افتخار ملت ایران هستن آرزوی سلامتی وعاقبت به خیری برای شمامعلم گرامی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۰۹:۵۹

الحق که معلمی شغل انبیاست.خدا حفظتون کنه اینقدر دلسوزین وبفکر آینده مملکت حتی از جونتون سرمایه گذاری میکنید.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۰:۳۴

سلام دورود خدا برشما استاد تعلیم و تربیت

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۱:۱۲

خداوند حافطت باشد آقای رضایی در پناه خدا همیشه سلامت وپایدار باشی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۱:۳۵

افرین

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۵:۱۵

درود بر غیرت و شرافت معلم دلسوز

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۶:۳۴

اگر من جای این معلم بودم وقتم رابرای یک دانش اموز تلف نمیکردم در حالی که کمبود معلم در کشور بیداد میکند و بعضی کلاسهای ۴۰ نفره بدون معلم هستند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۸:۵۴

دل شکستگان زمانه معلمان زمانه امروز ما ایران

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۶:۵۲

ای خاکت سرچشمه هنر/ دور از تو اندیشه بدان/ پاینده مانی و جاودان

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۶:۵۳

واقعا کارغیر منطقی ازطرف سازمان ا.پ هست که یک معلم برای یک دانش اموز اختصاص پیدا کنه منطقیش اینه که باهزینه دولت درخوابگاه نزدیک‌ترین مدرسه شبانه روزی اقامت کنه و معلم برای حداقل ۳۰ نفر بتونه کارانجام بده اونم توی این شرایط که با کمبود معلم مواجهیم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۰۱

سلام نوشته به خاطر مشکلات پدر و مادر نتونسته به ییلاق برود. درود بر رضایی عزیز که قبول زحمت کرده تا به یک دانش آموز درس بدهد. . به شخصه دوست داشتم من به جای رضایی باشم که پیش خداوند عزیز هست‌

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۰۴:۳۱

کمبود معلم رو با این همه فارغ التحصیل بیکار رو اموزش پرورش تامین کنه به ایشوتربطی نداره. درود بر شرفش که اینقدر وظیفه شناسه. خوش بحال دانش اموزی که از زیر دست چنین معلمی بیاد بیرون. اینده درخشانی برای اون دانش اموز پیش بینی می کنم.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۷:۲۳

سلام عرض خداقوت به این معلم زحمتکش وسخت کوش انشاءالله درتمامی مراحل زندگی موفق ومویدباشید وپیروز باشید.یاحق

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۵

درود برشرفت همكار عزيز

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۸:۵۶

خیلی مردی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۱۹:۳۶

هزاران درود بر شما اینان سربازان امام زمان عج الله هستند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۱:۳۶

درود بر شرفت معلم عزیز

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۲:۱۸

چخ ساغول

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۲:۳۰

واقعا معلمی شغل انبیاست. امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشی. درود به شرف هرچی معلم با وجدان و زحمتکشه.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۲:۳۰

واقعا معلمی شغل انبیاست. امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشی. درود به شرف هرچی معلم با وجدان و زحمتکشه.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۲:۳۸

زنده باشی انشاالله 🌹🌹

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۸ ۲۲:۵۵

معنای واقعی معلم.انسان شریف.معلمان شمع باغ افرینش هستن.درود بر تمامی معلمان زحمتکش سرزمین اریایی.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۰۸

درود بر همکار دلسوز وگرامی .خدا قوت

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۱۶

خسته نباشی معلم عزیز دمت گرم برادر

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۲۰

درود برشرف وغیرتت معلم فداکار ،ما معلمان به شمااستادگرامی افتخارمی کنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۲۲

خوش بحال همچنین معلمی فرشتگان به ازای هر قدمی که بر میداری برای تدریس تو را میستایند . معلمی و اموزگاری ادامه دهنده ی سلوک انبیاست.

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۲۵

چه معلم زحمت کشی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۲۹

اسم فیلمش چی بود؟

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۰:۴۰

درود بر تو معلم دست پدر و مادرت درد نکنه که این همچنین پسر گل تحویل جامعه داده خدا حفظت کنه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۱:۱۹

دورد برشما معلم گرامی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۱:۲۳

من با خوندن این خبر اشک ریختم چقدر باید دل بزرگی داشته باشی و انسان باشی که مثل این معلم دلسوز باشی ... مسیرت هموار، خدا پشت و پناهتان

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۱:۳۵

آفرین به همچین معلم فداکاری صد آفرین 👏👏👏👏

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۲:۴۳

خوش به حالت آقای رضایی که این همه خوبی در وجودت داری واقعا بهت افتخار می کنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۲:۴۵

امیدوارم همیشه خوب و تن سالم داشته باشند درود بر معلم غیور و با ایمان

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۳:۱۵

درود وسلام ب شما معلم دلسوز و فداکار،از خداوند عمر طولانی وباعزت براتون میخوام🌺🌺🌺

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۳:۳۳

چقدر خوب که هستی/ خدا حفظت کن/ معلم یعنی همه چیز

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۴:۳۱

درود خدا بر تو معلم بر دستان تو باید بوسه زد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۴:۵۷

به این میگن معلم افتخارید افتخار

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۵:۰۶

خدا اجرتون بده

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۵:۴۴

سلام و خسته نباشید خداقوت میگیم خدمت جناب رضایی معلم دلسوز خداوند طول عمر با اذت و سلامتی به خود و خانواده این معلم با غیرت و با اقتدار عنایت کند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۵:۴۶

سپاس فراوان به چنین معلم زحمتکشی خداوند عمر با عزت به خود و خانواده عنایت کند موفق و موید باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۶:۰۰

مسئولین یکم یاد بگیرند خدا عزت دهد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۶:۰۸

احسنت بر این همت، سلامت باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۹:۳۴

خوبه دیگه این دیگه چه جوریشه یک معلم یک دانش اموز ساعتی چند میگیره ادرس کجاست معلم کلاس چندمه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۵۹

همکار عزیزم برایتان آرزوی سربلندی وطول عمر دارم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۶:۵۷

خسته نباشی معلم گرامی و شرافتمند علی رغم مشکلات زیاد شما مرد عمل و کوشش زیاد هستید امید وارم در این راه و مخاطره ودشوار موفق باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۶:۴۴

خدا قوت خدا پشتوپناهشون باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۷:۴۰

خدا خیرتون بده آقای رضایی و توفیقاتتون بیشتر بشه انشاء الله حقیقتا شغل انبیاء برازندتونه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۰۲

معلمین همه از خود گذشته اند من سال آخر خدمتم هست ۵ سال پیش درکیر بیماری سرطان بودم با اون حالم سرکلاس میرفتم تمام موهام ریخته بود برای اینکه دانش اموزان از قیافم وحشت نکنند همیشه ارایش میکردم از اداره خواسته بودم ی کار اداری بهم بدهند ولی موافقت نکردند

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۳۸

واقعا عالیه خدا ازتون راضی باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۳

سلام جونم سر جونت. اشکم در اومد . خیلی مردی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۴

درودبرشرف وغیرتت

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۷

درود‌خدا‌بر‌تو‌‌...

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۹

درود به شرفت بزرگ مرد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۰۹:۲۲

عزیزم خدا قووووت

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۱۷

درود به شرفت معلم انسان ساز ، برای ما آدم ها هر کاری کنی باز هم غرمی‌زنیم جواب زحمت شما را فقط خدا بده موفق و پیروز باشی برادر عزیز و مهربان

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۳۰

بی نظیرید،انشاالله درپناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف همیشه سالم باشید🌹

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۵۲

جایی که فساد وخودخواهی نفس جامعه راازرمق انداخته بایددل به دریازد ودردل کوه وروستا انسان راپیدا کرد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۵۲

از خیلی مرد تره

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۰:۵۲

از خیلی مرد تره

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۱:۲۸

معلمی یعنی .....

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۱۶

👏👏👏👏👏

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۲۸

درود برشما به معنای واقعی معلم هستید😍

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۳۴

درود بر چنین افرادی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۴:۳۲

درود بر تو ای بزرگ وار واقا همچین معلمایی هستن خسته نباشید

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۶:۱۵

درود درود برشما معلم گرامی

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۶:۳۳

آفرین واقا دست مریضاد داره با واسه یک دانش آموز انقد حالا معلوم نیست خونش کجاست واسه یک دانش آموز حضوری میاد👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛🤛🤛🤜🤛🤜🤛🤜🤛

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۹:۲۳

سلام آفرین بر معلمان خیلی زحمت می کشن

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۹:۵۵

سلام و درود بر معلمین دلسوز این مرز و بوم

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۱۸

درود و صد درود به انسانهای با گذشت و خدا قوت خدا قوت خدا قوت قطعا د پیشگاه الهی اجر شما محفوظه پاینده باشی ای معلم ای مظهر عشق

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۲۳:۳۴

درود بر شما معلم زحمت کش

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۱۰:۳۲

خسته نباشید. انشالله هرچی که میخوای خدا به شما معلم گرامی بدهد🌹🌹

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۱۴:۳۲

ماشاالله انشاالله خداوند بهتون عمر با عظمت بدهد

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۲۲:۱۱

درودبرچنین معلم فواکارودلسوزاجرش باخداخوش به حال دانش آموزی که درس زندگی رابایدازرضایی عزیزیادبگیره

avatar
۱۴۰۰-۰۹-۲۱ ۰۸:۵۸

درودبرشرفش احسنت👏🏻👏🏻👏🏻