• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۲
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 99080501986
  • خبرنگار : 80001

رونمایی از اولین واحدهای مسکن ملی پرند + تصاویر

رونمایی از اولین واحدهای مسکن ملی پرند + تصاویر

نخستین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به تعداد ۱۱۶۰ واحد در شهر جدید پرند در شرایطی افتتاح شد که مدیرعامل عمران پرند می گوید این واحدها از کیفیت و نمای بهتری نسبت به مسکن مهر برخوردار و حدود ۱۵ متر بزرگتر است.

به گزارش ایسنا، روز پنجشنبه یکم آبان ماه با حضور ویدیو کنفرانسی حسن روحانی رییس جمهوری ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف کشور به مرحله افتتاح رسید که ۱۱۶۰ واحد آن مربوط به شهر جدید پرند بود. تکمیل واحدها طی حدود یک سال از آغاز عملیات اجرایی در بستر خدمات زیربنایی و روبنایی اتفاق افتاد؛ موضوعی که در مسکن مهر مغفول مانده بود و به طولانی شدن آن پروژه انجامید. از طرف دیگر واحدهای اقدام ملی در بسیاری از مناطق کشور از کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به مسکن مهر برخوردار است.

آنطور که محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند می گوید مسکن ملی از نظر نازک کاری، نما، درب، شیرآلات و دیگر جزئیات کیفیت بهتری نسبت به مسکن مهر دارد. حتی بعضی واحدها با کابینت، پکیج و رادیاتور تحویل داده می شود. همچنین میانگین مساحت مسکن مهر پرند حدود ۷۰ متر است ولی مسکن ملی به بالای ۸۵ متر می رسد.

برای پرند ۲۵ هزار واحد اقدام ملی تعریف شده که ۳۶ هزار نفر متقاضی دارد و در صورت ریزش افراد اولیه از لیست رزرو جایگزین آنها خواهد شد. آورده اولیه هر نفر حدود ۴۰ میلیون تومان است.

زیرساخت وجود دارد؛ تمرکز روی ساخت است

مسئولان وزارت راه و شهرسازی همواره به این نکته اشاره دارند که قرار گرفتن پروژه های اقدام ملی مسکن در مناطق دارای زیرساختهای شهری، امیدواری برای سرعت دهی به تکمیل این واحدها را بیشتر می کند. طرح اقدام ملی مسکن از ابتدا ۴۰۰ هزار واحد بود که بعد از انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای دولتی مثل وزارت کار، وزارت آموزش و پرورش و نیروهای مسلح، تعهدات بسیار بیش از قبل شده است. مهمترین سیاستی که در این طرح دنبال می شود این است که پروژه ها در مکانها و زمینهای دارای زیرساختها و خدمات اجرا شود تا تمرکز صرفا روی ساخت واحدها باشد.

به طور کلی از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن ۲۰۰ هزار واحد به عهده شهرهای جدید گذاشته شده که ۵۲ هزار واحد تا قبل از یکم آبان و ۶۸ هزار واحد هم در این روز به دستور رییس جمهور به مرحله آغاز عملیات اجرایی رسیده و بدین ترتیب تا کنون ۱۲۰ هزار واحد آغاز شده است. طبق گفته حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مابقی تا ۲۰۰ هزار واحد نیز در آینده شروع می شود. مسکن ملی در سطوح مختلف ثبت نام، مشارکت با بخش خصوصی، تفاهم نامه با دستگاههای دولتی و واگذاری گروهی به تعاونی ها و مجموعه های واجد شرایط پیش می رود.

درخصوص کیفیت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران صحبت کردیم که گفت: هر دو پروژه مسکن ملی و مسکن مهر بر اساس ورژن چهارم آیین نامه ۲۸۰۰ بنا شده و از نظر اسکلت و ایستایی مقاومت خوبی دارند. اما مسکن ملی از نظر نازک کاری، نما، درب، شیرآلات و دیگر جزئیات کیفیت بهتری نسبت به مسکن مهر دارد. نمای واحدهای اقدام ملی از سنگ است. حتی بر اساس نوع قراردادها بعضی واحدها با کابینت، پکیج و رادیاتور تحویل داده می شود. همچنین میانگین مساحت مسکن مهر پرند حدود ۷۰ متر است ولی مسکن ملی به بالای ۸۵ متر می رسد.

وطن خواهی با بیان اینکه سهمیه شهر جدید پرند از طرح اقدام ملی ۲۵ هزار واحد است، گفت: در حال حاضر برای تمامی ۲۵ هزار واحد زمین تامین شده و حدود ۳۶ هزار نفر ثبت نام کرده اند. البته مدارک بعضی افراد ناقص بود که در حال اصلاح است و در روزهای آینده روند بارگذاری مدارک به پایان می رسد. تعدادی افراد هم افتتاح حساب داشته و در واقع متقاضی موثر محسوب می شوند که به سرعت در حال افزایش هستند.

مسکن مهر پرند امسال تمام می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند درباره آخرین وضعیت مسکن مهر این شهر اظهار کرد: از حدود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر پرند ۱۰ هزار واحد باقی مانده که ۷۰۰۰ واحد مربوط به پروژه کیسون و ۳۰۰۰ واحد در دیگر نقاط شهر است. پیمانکاران جدول زمان بندی به ما ارایه کرده و قول داده اند که تا پایان سال تمامی واحدها را تحویل می دهند.

وی همچنین با بیان اینکه خدمات و زیرساختهای پرند به سرعت در حال پیشرفت است گفت: برای دهه فجر قسمت جنوبی پارک مشاهیر که حدود ۲۰ هکتار است را افتتاح می کنیم. یک ایستگاه آتش نشانی، دو پارک و یک باب کلانتری هم افتتاح خواهد شد. همچنین شش باب مدرسه، چهار مسجد، دو مرکز حوزه مقاومت بسیج، دو ایستگاه آتش نشانی و پنج پارک در دست طراحی و اجرا داریم. ساختمان تالار شهر را نیز به مسابقه گذاشتیم که برنده نهایی اعلام و پروژه آغاز شود.

تخمین جمعیت ۲۵۰ هزار نفری برای پرند

وطن خواهی درخصوص برآورها از جمعیت شهر جدید پرند گفت: در سالهای اخیر آمارگیری رسمی نشده اما در پرند ۱۱۰ هزار کنتورهای آب و برق فعال داریم که حدود ۸۰ هزار عدد آن مسکونی است و اگر بعد خانوار را ۳.۳ در نظر بگیریم حدود ۲۵۰ هزار نفر در شهر جدید پرند ساکن هستند. نکته قابل توجه اینکه با توجه به تکمیل بخش عمده واحدهای مسکونی و زیرساختهای پرند، جمعیت به سرعت در حال افزایش است.

تا خردادماه آینده مترو به پرند می رسد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به تقبل هزینه ساخت مترو پرند از سوی شرکت عمران گفت: تفاهم نامه مشترکی بین شهرداری تهران، شهرداری پرند، شرکت عمران و وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است. ما هزینه ساخت مترو که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان می شود را تقبل کرده ایم. در حال حاضر شرکت مترو تهران، ایستگاه پرند را فعال کرده و اجرای خط منوط به تفاهم نهایی دستگاههای مذکور است. با توجه به قول آقای محسنی بندپی استاندار تهران امیدواریم تا خردادماه سال آینده مترو پرند تکمیل شود.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول و دوم به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک  و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت  عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۰:۱۴

مبارکه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۰:۲۳

سلام ببخشید چند خوابه هستن؟

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۰۲:۰۳

دو خوابه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۰:۳۱

چراواحدهای هسا۱تحویل نمیشوند؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۱:۲۸

سلام ببخشید بعد از اینکه چهل میلیون رو واریز کردیم دوباره باید یه مبلغی دیگه هم واریز کنیم؟ دوستان کسی خبر داره؟بی زحمت مارو هم باخبر کنه باتشکر

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۶:۲۷

سلام بله من کارمند راه و شهرسازی هستم میپرسم بتون میگم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۲:۴۲

با سلام. من 5ساله مستاجرم و قبلا اپارتمان داشتم و فروختم ولی در امار راه و شهرسازي منو صاحب دو اپرتمان میدونن. من هرچه تماس میگیرم متاسفانه تلفن برداشته نميشه من باید چیکار کنم.

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۰:۳۵

باید حضوری بری با شناسنامه و کارت ملی تا تصحیح بشه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۳:۱۵

چرا پروژه صفه که ۳ سال خریدم تحویل نمیدن .

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۶:۳۳

بنده هم شرایط شما رو دارم فکر کنم سرکاری بعد از اون پیامک پسرم ماشینش و فروخت 40 تومن منو جور کنه ماشین گرون شد طفلکم 153 میلیون ضرر کرد

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۴:۴۱

سلام من فرهنگی هستم وبرای مسکن ملی در سامانه ثبت نام کرده ام و برایم پیامک آمد که مدارک را بار گزاری نمایید ، مدارک را در سامانه مسکن ملی بار گزاری نمودم ولی برای واریز وجه برایم هنوز پیامک ارسال نشده. ممنون می شوم پیگیری نمایید. با تشکر

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۶

بعدش پیامک میادکه به ساختمان اقدام ملی شهرموردتقاضاتون برین وفیزیکی تشکیل پرونده بدین بعدازون براتون حسای بازمیشه وپیامک میادکه برین به بانک ووآورده اولیه روواریزکنین

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۴:۴۴

چه دستی در کار است که وسط بیابان یک شهر میسازید با تمام امکانات ولی به پاکدشت که شهر قدیمی است رسیدگی نمیکنید و حتی یک مترو ندارد و در فقر و مستضعفی کامل بسر میبرد

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۵:۰۴

تواین آشپزخونه یک یخچال وماشین لباسشویی بذارند.کدبانونمیتونه واردآشپزخونه بشه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۵:۴۷

ماشصت میلیون واریز کردیم قم هستیم..بقیه اش رو اطلاع ندارم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۵:۵۴

سلام ما ثبت نام کردیم ولی بعدبه ما گفتن قسط ماهیانه اش زیاده توی یک سال باید تسویه کنیم آیا بقیه هم اینطور بودند واسه ثبت نام?

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۶:۰۸

سلام من طرح دوم اسفند ماه ۹۸ ثبت نام کردم هنوز هم خبری نشده چیکار باید کنیم اصلا باید امیدوار باشیم یا نه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۳:۵۴

ما سال ۹۱ مسکن مهر ثبت نام کردیم پروژه هسا هنوز تحویل نگرفتیم هر وقت که میریم پرس و جو کنیم میگن بهمن ماه هنوز اون بهمن نیومده و همش اضافه واریزی میخوره بهش

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۷:۰۵

سلام من فرهنگیم از طریق اموزش پرورش ثبتنام کردیم کسی میدونه چند متری هستن وکی شروع ب ساختن میکنن

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۷:۳۹

منو همسرم با60 سال سن حدود 15سال سرایدار مدرسه هستیم ونزدیک بازنشت بشیم با زیر نویس شدن کد درخواست منطقه مسکن درتلویزیون وکدملی همسرم ارسال کردیم ولی پیامی نیومد نمیدانم بعد از اتمام سال کجا زندگی کنیم نهمیتونم اجاره بدم نه....خواهش میکنن رسیدگی کنید وراهنمایی کنید اجرتون باخدا

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۳

شماالان بعداین همه سال که اجاره ندادین یعنی هیچ پولی پس اندازنکردین مادرجان؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۷:۵۹

سلام مانه اصلاخونه ای داریم هفده ساله مستجریم امابهمون تعلق نگرفت چرااینجوریه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۸:۱۳

سلام میشه شماره بدهید اسم مارابنویسید

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۸:۱۹

سلام برای ثبت نام مسکن ملی کجا باید برم و چقدر واریز کنم ممنون

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۰

خسته نباشی پهلوان...خداقوت دلاور

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۸:۲۳

سلام مادر زنجان ۴۰ملیون ریختیم الکی می گوین قرعکشی کردیم جایی خوب خودشون ورداشتن می کارگزاری مسکن ملی زنجان مارا مسخره می کنن

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۹:۱۳

چقد زود ساخته شد 😍 مبارکشون باشه ما قم ۶۰ تومن واریز داشتیم

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۸

خوب دادین واقعاخداخیرتون بده چرابه مانمیدین؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۹:۲۳

سلام ببخشید من مدارک را بصورت حضوری بردم گفتن باهاتون تماس میگیریم ولی دیگه خبری نشد میشه بگید چکار کنم

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۹

تماس نه عزیزم...پیامک میاداگه فیزیکی تشکیل پرونده کردی

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۹:۳۳

چطوری میشه ؟ مسکن ملی کی ثبت نام شده ؟ چطوذی اینقدر سریع ساخته شده ؟ همون مسکن مهر های بی متقاضیمسکن مهر پرند نیست اسم ملی روشون گذاشته شده ؟

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۲:۰۹

دقیقا هرچی مسکن نیم ساخته بود فقط روسازی کردن با قیمت چندبرابر و مصالح روز که ۱۰ سالِ زیر باد و بارون و آفتاب داغ پرند اساسش ازبین رفته دادن خلق الله چقدر راحت دروغ میگن به مردم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۰:۳۵

هنوز بعد از ۸سال مسکن مهر تحویل ندادید چطور مسکن ملی دارین تحویل می دهید

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۱:۱۳

خیلی‌مبارکه

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۱:۲۱

سلام استان فارس هم داره مسکن مهر

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۱:۵۴

سلام .. بنده اسمم توی لیست برندگان مرحله دوم مسکن ملی اومده اما از طریق خبر فوری مجازی متوجه شدیم ب صورت فایل Pdf اما پیامکی مبنی بر برنده شدن یا واریز وجه ب خودم فرستاده نشده .. ایا خبری خواهند داد ؟ راهنمایی کنید دوستان تشکر 🙏

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۲:۰۸

سلام ،شب خوش توایران فقط اجاره به شرط تملیک جواب میده خیلیها وقتی این پول روواریزکنن دیگه پولی برای ودیعه مسکن ندارن

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۲:۱۳

سلام بازم ثبت نام میکنن

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۰۲:۱۰

ه بااین مدل خونه سازیتون...کی جامیشه اخه تو این اشپزخونه☹

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۰۲:۴۹

یکی دوستان داشت التماس میکرد بخرند کسی نبود حتی قسطی تابستان آب نیست صحرای کربلا هوای سوزان عربستان توی بیابان دور خودت بچرخ خیلی خسته شدی کوههای قدیمی هست سر به بیابان بزن تو این دوره میخوای تری اوین برو پرند فکر کنم کمی بهتر از این باشه قفس

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۱:۰۰

اینجا مسکن ملی نیست سابیر فاز ۴ هستش شروعسم از سال ۹۱ بوده

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۱:۵۶

یعنی واقعا باور کردین که ساخت اینا ،برای همین چند ماه هست؟ من خودم از سال ۹۴ ساکن پرند هستم دقیقا اینها واحدای مسکن مهر هست که نیمه ساخته رها شده بودن و اساس ساختمونا نابودِ فقط روسازی شده و دادن خلق الله به نام مسکن ملی پس چرا واحدهایی که قرار بود سال ۹۲ تحویل بشه هنوز نشده البته فقط روی کاغذ تحویل دادن وقتی مراجعه میکنی هنوز زیرساخت نداره،هنوز آب و برق و گاز نداره

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۱:۵۹

دقیقا همینطوره ممنون

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۱:۵۷

سلام ما تو قم ۶۰ میلیون واریز کردیم اول یه چهل میلیون بعد یه ۲۰ میلیون. ولی هنوز خبری نشده. حتی هنوز نگفتن خونه ها متری چند قراره باشه، لطفا پیگیری کنید.

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۲:۰۲

سلام من ثبت نام ‌‌‌‌کردم پیام دادنن کامل نیست مدارک با اینترنت مدارک کامل کردم ولی پیام برام نیامده اخر چی شد میشه کمکم کنید بگید چکار کنم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۰:۴۹

منم این مشکل داشتم حضوری رفتم گفتن فرم ج بعلت تشابه اسمی قرمز بوده که چیز مهمی نیست و درستش کرد و کاراشو کردم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۰:۴۲

بابا متراژ ۷۵ متر من رفتم تشکیل پرونده بدم میگن اگه واحد بزرگتر میخوای باید بقیشو ازاد پرداخت کنی اورده متقاضی اولش ۴۰ ت ، ۷ ت اول برا عرضه میگیرن بعدشم دوتا ۴۰ میلیون و یه ۵۰ میلیون دیگه هم میگیرن کم کم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۲:۰۲

سلاملطفا آسانسورا رو راه بیاندازید هسا ۲ هنوز آسانسور نداره ممنون میشم ما پا درد گرفتیم

avatar
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۳:۲۷

میشه بگید باماهی۳ملیون حقوق منم میتونم خونه بخرم

avatar
۱۳۹۹-۰۹-۱۹ ۱۵:۵۱

با سلام این عکسها برای پروژه بین الملل فاز چهار میباشد که بنده هم خریدم و آماده هم است اما سه ماه است که امروز و فردا میکنند لطفا اگر خبر دارید اطلاع رسانی کنید.ممنون

avatar

از آقای طاهرخانی بپرسید،چرا پروژه اقدام ملی بهارستان را ۸۵۰۰ واحد را به شرکت خارجی دادید؟؟؟؟و مشخصات فنی اجرایی را کم کردید؟؟؟مگر در استان اصفهان سازنده نیست،؟؟؟؟پیمانکار خارجی در سال اقتصاد مقاومتی ؟؟؟؟انبوه سازان استان که گزینش شدند.باید شب عیدی تعدیل نیرو کنند.چرا؟؟؟؟ پیمانکار تعیین صلاحیت شده بعد از یکسال وعده وعید،و تحویل زمین و طراحی و...یک َشبه کنار گذاشته شوند،چرا