• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۷
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99090302545
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

برخورد قانونی با ۲۵ متولی برگزار کننده مراسم عزا، عروسی و تجمعات در چهارمحال و بختیاری

برخورد قانونی با ۲۵ متولی برگزار کننده مراسم عزا، عروسی و تجمعات در چهارمحال و بختیاری
عکس تزیینی است.

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: در دو روز گذشته در مراسمات عزا، عروسی و سایر تجمعات با متولیان ۲۵ مراسم برخورد قانونی و برای ۸۲ متولی نیز اخطاریه صادر شد.

سید راشد جزایری سوم آذرماه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص اعمال محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: در شهرستان‌های قرمز از جمله شهرکرد، بروجن، کیار و فارسان تعداد ۸۷۸۹ واحد مشمول محدودیت گروه دو شدند، در یک آذرماه ۴۸۵۵ بازدید با ۳۴ تیم نظارتی انجام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طی بازرسی صورت گرفته حدود هشت درصد اصناف محدودیت‌های اعمال شده را رعایت نکردند که ۱۸ واحد پلمب و برای ۲۰۹ واحد اخطاریه صادر  شده است، همچنین سه پرونده قضایی تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

وی در خصوص بازرسی‌های صورت گرفته از گروه‌های شغلی سه و چهار در شهرستان‌های قرمز، عنوان کرد: تعداد کل مشاغل در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، کیار و فارسان حدود ۳۴۴۱ واحد است، ۱۰۳۶ بازرسی صورت گرفت، حدود ۱۰ درصد به محدودیت‌ها بی‌توجهی کردند که ۱۱۱ اخطار صادر و ۱۸ واحد پلمب شد، همچنین ۲۰ پرونده به تعزیرات و شش پرونده به دادگاه ارجاع شد.

جزایری در ادامه در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در گروه شغلی سه و چهار در شهرهای نارنجی، یادآور شد: تعداد مشاغل این گروه حدود ۷۶۳ واحد بود که تعداد بازدید به‌عمل آمده ۵۵۸ مورد انجام شد، حدود ۴.۲ درصد تعطیل نبود و ۱۶ واحد پلمب شد، تعداد پرونده قضایی ارجاع شده به تعزیزات ۱۰ واحد و ارجاع به دادگاه هفت واحد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: از ابتدای آغاز محدودیت‌های کرونایی از اول آذر در مراسمات عزا برای ۴۲ متولی برگزار کننده مراسم اخطار صادر، ۱۵ مکاتبه و ۱۴ برخورد قانونی صورت گرفت.

وی افزود: برای برگزارکننده مجالس عروسی ۲۴ اخطاریه صادر، هشت مکاتبه انجام و با هفت متولی برگزارکننده مراسم برخورد قانونی شد، همچنین در سایر تجمعات با متولیان چهار مراسم برخورد قانونی کردیم و برای ۱۷ متولی اخطاریه صادر شد.

جزایری تاکید کرد: در شرایط قرمز، نارنجی و زرد مدارس باید به‌صورت غیرحضوری و مجازی برگزار شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به ضرورت احداث نقاهتگاه‌ها و مراکز قرنطینه، گفت:  نقاهتگاه برای پیش بیمارستانی و برای ادامه سیر درمان در بیمارانی که وضعیت جسمانی مساعدتری دارند باید در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: همچنین افرادی که در منزل فضایی برای قرنطینه ندارند با تشخیص تیم سلامت به مکان‌های قرنطینه منتقل می‌شوند، باید از ظرفیت ادارات، هتل‌ها و مهانسرا با ‌ظرفیت ۵۰ تخت برای مکان قرنطینه استفاده شود، برای هر ۱۰ محله یک مکان قرنطینه در نظر گرفته می‌شود.

جزایری بیان کرد: در مکان‌های قرنطینه یک پرستار، بهیار ، یک خدمه و سرایدار مورد نیاز است، با ورود تست‌های سریع از روزهای آینده پاسخ تست کرونا در کمتر از ۳۰ دقیقه اعلام می‌شود، بیش از ۹۰ درصد تست‌های سریع تولید ایران و کره است.

کاهش چشمگیر ورود و خروج خودرو به چهارمحال و بختیاری

در ادامه جلسه مجید زمانی معاون عملیات نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: میزان تردد در سال گذشته در روزهای ابتدایی آذرماه حدود ۷۷۰ هزار و ۷۱۹ مورد بود، اما با اعمال محدودیت‌های تردد در ایام کرونا در آذرماه سال‌جاری به حدود ۳۷۹ هزار تردد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: کارکنانی که مجبور به تردد بین استانی و شبانه هستند باید از طریق دستگاه مربوطه به فرمانداری‌ها معرفی شوند تا مجوز تردد برای آن‌ها صادر شود.

زمانی در خصوص فعالیت تاکسی‌های بی‌سیم و بین شهری در محدودیت‌های دو هفته‌ای از ابتدای آذرماه، عنوان کرد: جابجایی مسافر توسط این تاکسی‌ها در شبانه‌روز و بین شهرها بلامانع است، اما تاکسی‌های تلفنی نمی‌توانند از شهر خارج شوند و از قانون تخطی کنند مشمول جریمه می‌شوند.

معاون عملیات نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: برای کنترل مبادی ورودی و خروجی استان ۲۵۰ نیرو در ۵۶ نقطه مستقر شده‌اند.

همچنین عزیزالله روشن مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری در خصوص تخلف برخی شرکت‌های حمل و نقل مسافر و تاکسی‌های برون شهری مبنی بر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: به شرکت متخلف تذکر لازم داده شد، گاهی گزارش می‌شود اتوبوس‌هایی که اقدام به جابجایی مسافر در میسر شهرکرد به اصفهان و بالعکس می‌کنند، اقدام به جابجایی مسافر با ظرفیت بیش‌تر از ۵۰ درصد می‌کنند که بیش‌تر از سمت استان مجاور است.

وی ادامه داد: در روز ابتدایی اعمال محدودیت تردد برای ورود و خروج خودروهای بومی در روز اول آذرماه با کاهش ۱۳.۷ درصدی تردد و ۳۸ درصد ورود و خروج خودرو مواجه بودیم، همچنین در روز دوم اجرای محدودیت‌ها مجموع ترددهای استانی با کاهش ۳۲.۴ درصدی مواجه شد و ورودی با کاهش ۵۱ درصدی و خروجی با کاهش ۴۱ درصدی مواجه شد.

به گزارش ایسنا،  گروه شغلی یک شامل کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تامین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند فاضلاب، و فعالیت‌های تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافر برون شهری، حمل و نقل عمومی درون شهری،  ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها و سبزی فروشی‌ها، میادین میوه و تره بار، مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته، مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی و نانوایی، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تامین امبولانس دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون‌بر، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیت‌های پستی، شرکت‌های خدمات اینترنتی، رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان، مراکز توانبخشی و مراقبتی، آسایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات، کارگاه‌های صنعتی، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستان‌ها است.

 فهرست کسب و کارها و گروه شغلی دو  شامل مراکز خرید، پاساژها، مکان‌های فروش غیرموادغذایی، مراکز شماره‌گذاری اتومبیل، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی‌ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی‌ها، اسباب‌بازی فروشی‌ها، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی پوشاک، پارچه فروشی‌ها، پرده‌سراها، مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش، مراکز فروش لوازم التحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی‌ها، مشاوران املاک، فروشگاههای لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار و آجیل است.

گروه شغلی سه شامل مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و کاهش فعالیت مترو و حمل و نقل عمومی درون شهری است.

همچنین گروه چهار شامل همایش‌ها، تجمعات و .. است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.