• پنجشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99101108200
  • خبرنگار : 50189

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:

به حکم قانون از عواطفمان گذشتیم و هیچ تجمعی در سالگرد سردار سلیمانی نداریم

به حکم قانون از عواطفمان گذشتیم و هیچ تجمعی در سالگرد سردار سلیمانی نداریم

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا برای آنکه کسی آسیب نبیند، همه برنامه‌ها را تغییر دادیم و جلسات و مراسم را به جلسات ویدئوکنفرانس تبدیل کردیم و هیچ گردهمایی و تجمعی نخواهیم داشت.

سردار"حسین معروفی" پیش از ظهر امروز 11 دی‌ماه در نشست خبری با محوریت تشریح برنامه‌های اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در باور ما نمی‌گنجد که یک سال حاج قاسم در بین ما نیست و نور چشم و آرامش قلبمان در بین ما نیست. حاج قاسم آرامش دهنده قلوب ملت ایران بود.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی هرگز ار ذهن تاریخ محو نمی‌شود، تصریح کرد: هر چند دشمن با شهادت سردار دل‌ها به دنبال غروب این انسان بزرگ بود اما شهادت حاج قاسم طلوع جدیدی برای شیعه، مسلمین و انقلاب اسلامی شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: دشمن یک حاج قاسم را از ما گرفت اما 80 میلیون حاج قاسم در ایران متولد شد و این رویش بزرگ مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

وی با یادآوری اقدامات عاشقانه مردم ادیان مختلف در واکنش به شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: طلوع جدید و ماندگار حاج قاسم و ترویج این مکتب، مصونیت انقلاب ماست.

معروفی با اشاره به اینکه حاج قاسم قربانی همه ملت بزرگ ایران بود، عنوان کرد: شب گذشته به دیدار خانواده سردار سلیمانی رفته بودیم همسر وفادار و صبور این شهید بزرگوار می‌گفت« رفته بودم به زیارت مرقد حاج قاسم، دیدم مردم اطراف مزار ایشان هستند و نتوانستم نزدیک شوم و گفتم حاجی در حیاتت مال مردم بودی در شهادتت هم مال مردم هستی».

وی با تاکید برآنکه حاج قاسم در هر عرصه‌ها (سیاسی، اقتصادی و ...) قهرمان است، افزود: ما کرمانی‌ها افتخار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی استاد و فرمانده ماست و ما مرید او هستیم. حاج قاسم اهل زد و بند و تظاهر و ریا نبود و معامله‌اش فقط با خدا بود و امروز به همین علت در بین قلوب محبوب است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه بیان کرد: ستاد ترویج مکتب حاج قاسم را تشکیل داده‌ایم و شورای سیاست گذاری، کارگروه‌ها و کمیته‌های مختلف و هیات اندیشه ورز برای ترویج این مکتب از مدت‌ها قبل تشکیل شده و برنامه‌های خود را آغاز کرده‌اند. همچنین تولید محتوا در فضای مجازی در راستای ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی یکی از این اقدامات ما بود.

وی با تاکید براینکه با توجه به شیوع کرونا همه برنامه‌ها را با وسواس پیش بردیم، تصریح کرد: مصلای بزرگ امام علی(علیه السلام) که ظرفیت 10 هزار نفری دارد اما در مراسم سالگرد حاج قاسم سلیمانی فقط 200 نفر اجازه ورود دارند و مهمانان ما عام نیستند اما مدیریت کردیم که همه اقشار در مراسم سالگرد دخالت داشته باشند.

معروفی با تاکید براینکه هیچ تجمعی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی نداریم، اظهار کرد: ما تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا را عملیاتی می‌کنیم لذا هیچ تجمعی در سالگرد نخواهیم داشت و حتی خانواده سردار سلیمانی اعلام کردند که هر تصمیمی که ستاد ترویج مکتب حاج قاسم بگیرد ما قبول داریم.

وی با بیان اینکه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از 13 تا 18 دی‌ماه جاری برنامه‌های سالگرد را در کرمان برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: ما قرار نیست در برابر قانون بایستیم و ما قانون گریز نیستیم اما انتظار داریم این قانون در همه جا اجرا شود و همان طور که ما از همه احساسات و عواطفمان می‌گذریم، همه مسئولین نیز قانون نظام جمهوری اسلامی را در همه ابعاد عملیاتی کنند.

معروفی تصریح کرد: انتظار داریم سیستم ‌های نظارتی ما دست قانون گریزها را قطع کنند و موقعی که ما همه احساسات و عواطفمان را کنار گذاشته و قانون را و حکم قانون را انجام می‌دهیم، الگو است زیرا حاج قاسم سلیمانی قانونمندترین فرد در کشور بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه گلزار شهدا محل زیارت عاشقان است، تصریح کرد: ما اعلام کردیم کسی به کرمان نیایند اما عاشقان می‌آیند لذا آنجا را نیز مدیریت می‌کنیم.

وی اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا برای آنکه کسی آسیب نبیند همه برنامه‌های خود را تغییر دادیم و جلسات و مراسم را به جلسات ویدئوکنفرانس تبدیل کردیم و رسانه‌ها به مردم و به کشور بگویند خیل عاشقان مکتب حاج قاسم سلیمانی 100 درصد آماده و مهیا بودند اما چون ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که مراسم و تجمعی نداشته باشید ما اطاعت کردیم و همه جلسات را به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌کنیم و هیچ گردهمایی و تجمعی نخواهیم داشت.

معرفی با تاکید برآنکه همه برنامه‌ها به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار می‌شوند و در ادامه با اشاره به اینکه گردهمایی روحانیون را عصر جمعه 12 دی‌ماه داریم، بیان کرد: برنامه‌های سالگرد با تلاوت دعای ندبه در کنار مزار شهید از صبح روز 12 دی‌ماه آغاز و با دعای کمیل در روز 18 دی ماه جاری در گلزار شهدا تمام می‌شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌ها اظهار کرد: در روز شنبه 12 دی ماه جاری چهلم آیت الله جعفری با حضور آیت الله اعرافی رییس حوزه های علمیه کشور، روز یکشنبه گردهمایی عشایر با حضور آیت‌الله خاتمی، گردهمایی اصحاب رسانه با حضور سردار شریف، گردهمایی تقریب مذاهب با حضور حسینی شاهرودی و حاج آخوند میرزاعلی بزرگ اهل سنت ترکمن و یادواره شهدای مدافع حرم با حضور دکتر محسن رضایی برگزار می‌شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: در روز دوشنبه گردهمایی نخبگان، دانشگاهیان و فرهنگیان در سراسر استان با دکتر قنبری و نیک روش،  یادواره شهدای مدافعان سلامت با حضور دکتر نمکی، در روز سه شنبه گردهمایی بانوان نخبه با حضور حاج علی اکبری، عصر یادواره شهدای تشییع سردار سلیمانی را با حضور وزیر اطلاعات خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در روز چهارشنبه گردهمایی یاران حاج قاسم با حضور فرماندهان اصلی لشکر 41 ثارالله برگزار می شود که برنامه داخلی سپاه است و در عصر همین روز فرماندهان دفاع مقدس سراسر کشور با حضور در کنار مرقد سردار سلیمانی با فرمانده کل قوا بیعت می‌بندند.

معروفی اظهار کرد: در روز پنجشنبه 18 دی‌ماه اجلاسیه با حضور فرمانده کل سپاه که در این اجلاسیه مهمانانی از کشورهای اسلامی خواهیم داشت و این اجلاسیه محدود و فقط با حضور مسئولین و فرمانده کل سپاه برگزار می‌شود. همچنین در روز 17 دی‌ماه تشییع نمادین سردار سلیمانی از میدان آزادی تا گلزار شهدا به صورت موتوری خواهیم داشت که با بالگرد مراسم گلباران نیز خواهیم داشت و تاکید می‌کنم حرکت پیاده نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوع و ویژه مردمی هم تدارک دیده‌ایم بیان کرد: در برنامه وصف مالک همه سخنرانان ملی هر شب یک ساعت در تلویزیون سخنرانی خواهند کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: توزیع 19 هزار بسته و 900 کارت معیشتی در سطح استان خواهیم داشت و در روز شنبه اعزام گروه‌های جهادی بهداشتی طرح شهید رهنمون و گروه‌های عمرانی از گلزار شهدای گمنام جلوی موزه دفاع مقدس از دیگر برنامه‌ها است.

وی آزادسازی 63 زندانی جرایم غیرعمد به نیت سن سردار سلیمانی را یکی دیگر از برنامه ها برشمر و اظهار کرد: عزیزانی که در مراسم تشییع سردار جان خود را از دست دادند، شهید محسوب شدند و حقوق آنها مانند شهدای دفاع مقدس است و ما در این چند روز با خانواده‌های آنها دیدار داشته‌ایم.

معروفی ادامه داد: افتتاح 985 پروژه محرومیت زدایی با ارزش 23 میلیارد تومان، افتتاحیه 400 طرح اشتغالزایی مشارکتی با اعتبار 14 میلیارد تومان و ... از دیگر برنامه‌های ویزه نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی است 2000 پاسدار در سراسر استان پویش نذر خون خواهند داشت و در روز سه شنبه توزیع 1832 سری جهیزیه در سراسر استان را داریم.

وی عنوان کرد: مردم کرمان به حاج قاسم سلیمانی عشق می‌ورزند و عاشق او هستند و اگر ویروس کرونا نبود در مراسم سالگرد حتما بیش از 10 هزار نفر شرکت می‌کردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خطاب به سردار دل‌ها گفت: حاج قاسم عزیز فرموده بودید که "دوست دارم مردم کرمان با ولایت باقی بمانند" و امروز به کرمان نگاه کن که همه عاشق ولایت هستند و بدانید که مردم کرمان پای حرف حاج قاسم ایستادند و این فرهنگ مردم کرمان است.

وی تاکید کرد: حاج قاسم متعلق به همه مردم است و ما دوست داریم اصحاب رسانه خاطرات مردم از حاج قاسم را انتشار دهند و رفتار عاشقانه مردم در گلزار شهدا در کنار مزار حاج قاسم را منعکس کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.