• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99102418360
  • خبرنگار : 71620

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۵۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تعیین تکلیف استخدامی ۵ هزار معلم قرآن.

جواد نیک بین به همراه ۲۵ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: چرا برخی مدیران آموزش و پرورش و مدارس منطقه با تأکید بر آزمون‌های حضوری نوبت اول موجب نگرانی دانش‌آموزان و خانواده آنها را فراهم کردند؟

محمدحسن آصفری به همراه با ۲۲ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم توجه و برنامه‌ریزی برای پاسخگویی تعدادی از کارمندان ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در ایام تعطیلی به دلیل کرونا. به وزیر کار: لزوم توجه به مسئله اجرایی شدن قانون الزام جذب نیروی لازم در وزارتخانه‌ها و در نظر گرفتن حداقل ۳ درصد از معلولین.

عباس مقتدایی به وزیر بهداشت و درمان: ضرورت رسیدگی به کمبود نوار تست قندخون. به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه جدی مشکلات و معضلات شهرستان اصفهان در حوزه منابع طبیعی، آبخیزداری و آبخوان‌داری. به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم حمایت از نیروهای جوان متخصص و انقلابی. به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم حمایت از جوانان انقلابی و متخصص. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم بهره گیری و حمایت از ظرفیت گروه‌های سرود.

ضرورت پاسخگویی به تذکرات کتبی در مهلت مقرر و جلوگیری از تاخیر در پاسخگویی. به رئیس جمهور و وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت پیگیری در خصوص انتقال مهدکودک‌ها به وزارت آموزش و پرورش. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم نظارت بر عملکرد برخی مدیران. به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم بررسی درخواست دفاتر پیشخوان برای تشکیل نظام صنفی دفاتر پیشخوان دولت. به رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم و تحقیقات: ضرورت هم افزایی و مشارکت علمی - پژوهشی با حوزه های علمیه.

علیرضا زندیان به وزرای اقتصاد، کار و جهاد کشاورزی: لزوم راه‌اندازی مجدد کشتارگاه صنعتی طیور بیجار.

مجتبی بخشی پور به همراه ۴۵ نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم رفع مشکل عدم دسترسی به اینترنت و مشکلات شبکه شاد به خصوص در روستاها و مناطق محروم.

یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تسریع در پرداخت خسارت به باغداران خسارت دیده از بلایای آسمانی همچون سیل.

صدیف بدری به وزیر کشور: لزوم کمک به رانندگان و اتوبوسرانان شاغل در بخش خصوصی و حمل و نقل شهرها در شرایط کرونا.

حسین محمدصالحی دارانی به همراه ۱۰ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت: چرا قرارگاه هفدهم ربیع‌ خروجی ندارد؟

محمدرضا صباغیان بافقی به رئیس جمهور: چرا علی‌رغم تاکید قانون برنامه توسعه ششم ماده ۷۰ مبنی بر تامین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت و توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت این امر به صورت کامل در بودجه‌های سنواتی اجرایی نمی‌شود و مبالغ تخصیصی به صورت کامل پرداخت نمی‌شود؟

محسن فتحی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت توجه ویژه به حقوق و جایگاه دکترمعلمان به عنوان نیروهای توانمند و متخصص در وزارت آموزش و پرورش. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در زمینه ضرورت رعایت عدالت و اجتناب از تبعیض در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان سایر صندوق‌ها.

مصطفی نخعی به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت تسریع در افزایش سهمیه‌های آرد توزیعی خانوارها و نظارت مناسب بر توزیع سهمیه‌های موجود.

علیرضا ورناصری قندعلی به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت برخورد قضایی با هتاکان اقوام ایرانی-اسلامی.

جلال محمودزاده به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و امور دارایی: ضرورت رفع تبعیض خدمات رسانی به روشندلان در ادارات و بانک های کشور.

حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان به همراه ۲۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص لزوم جلوگیری از اجرای سند ۲۰۳۰ در قالب بودجه ۱۴۰۰.

محمدصالح جوکار به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در ابلاغ تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و خدماتی حوزه بهداشت و درمان به سازمان اداری استخدامی. ضرورت اجرای کامل مصوبه ۱۳۹۸ برای کارکنان سازمان زندان های کشور.

یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تخصیص اعتبار به طرح هادی در سطح روستاها و پرداخت بدهی دهیاری‌ها بابت هزینه طرح هادی و لزوم تخصیص اعتبار لازم برای عمران و آبادانی روستاها. به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم توجه به جامعه معلولان از نظر حقوق و بسته‌های حمایتی و معیشتی و رسیدگی به نبود ساختمان مجتمع فرهنگی برای این افراد.

حسین محمدصالحی دارانی به همراه ۳۱ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاحی ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان.

محمد خدابخشی به همراه ۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم ارائه پاسخ روشن، شفاف و اتخاذ تدابیر مناسب در خصوص ضعف عملکرد دولت در استان لرستان در مقایسه با سایر استان‌ها و رتبه اول استان در شاخص‌های مختلف توسعه.

سید محمدرضا میرتاج الدینی به همراه ۴۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاح بخشنامه‌های بانک مرکزی جهت ترخیص کالاهای انباشته شده در گمرک.

حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت اجرای تبصره یک ماده ۱۶ قانون هوای پاک توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور و مجازات متخلفات از این قانون. ضرورت تسهیل در روند نوسازی ناوگان فرسوده و رفع موانع آن. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت تسریع در تکمیل قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از رسمی به پیمانی مصوب ۸/ ۵/ ۹۱ مجلس شورای اسلامی. به وزیر بهداشت: ضرورت اجرای بند ی و ک تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص استفاده شاغلان مشاغل پزشکی از پایانه‌های فروشگاهی و کسر ۵ درصد از حق الزحمه پزشکان به عنوان علی الحساب مالیات توسط کلیه مراکز درمانی. به وزیر نفت: لزوم جلوگیری از هرگونه رانت احتمالی و انحصارطلبی در شرکت پالایش پخش فرآورده‌های نفتی ایران.

کمال حسین پور به وزیر بهداشت و درمان: ضرورت تسریع در روند تکمیل و بهره برداری از پروژه ساختمان بیمارستان ۶۴ تختخوابی بیمارستان پیرانشهر.

علیرضا زندیان به وزیر کشور: لزوم افزایش حقوق و دستمزد نیروهای قراردادی شهرداری های کشور.

محمدرضا پورابراهیمی نم به وزیر ورزش و جوانان: ضرورت بازنگری در برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال در خصوص ساعات برگزاری مسابقات لیگ برتر و رفع همزمانی پخش زنده تیم‌های شهرستانی با تیم‌های استقلال و پرسپولیس در شبکه‌های استانی و سراسری.

حسین حق وردی به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه: لزوم احضار سفیر آلمان و ابلاغ اعتراض شدید برای حمایت وزیر خارجه آلمان از جنایت تروریستی شهادت محسن فخری زاده.

عباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان: ضرورت کنترل هزینه و تأمین دارو مورد نیاز کودکان مبتلا به بیماری تارفزونی کیسه‌ای یا سفتی مخاط. به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت تأمین پارچه مورد نیاز تولیدکنندگان مبلمان و جلوگیری از انحصار. به رئیس جمهورو وزرای بهداشت، درمان و علوم: ضرورت هم‌افزایی و مشارکت با حوزه علمیه در مورد استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سامانه‌های مرتبط با علوم حوزوی و اسلامی. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت اقدام در خصوص تأمین و تولید محتوای دینی برای کودکان. به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور: ضرورت جلوگیری از فعالیت و تبلیغ سایت‌های بخت‌آزمایی یا شرط‌بندی و لزوم آگاه‌سازی جامعه. به وزیر نفت: لزوم توجه به وضعیت دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعت نفت.

جواد نیک بین به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی و بانک مرکزی: انتقال بذر از گروه کالایی یک به دو و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مولد تولید و ادامه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده‌های دامی یا محصول نهایی چیست؟ به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرروت تسریع در حمایت از صنعت پوشاک کشور و اقدام عاجل در رفع موانع تولید و جلوگیری از قاچاق روزافزون.

علی اکبر علیزاده برمی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در صدور مجوز بیمارستان رضائیه دامغان.
پرویز اوسطی به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در رسیدگی به وضعیت برخی از محورها و راه‌های شهرستان‌های قروه و دهگلان بعد از بارندگی‌های پاییزه. به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها و نصب تجهیزات لازم پوشش‌دهی مناسب موبایل و اینترنت در برخی از مناطق صعب‌العبور در روستاهای قروه و دهگلان.
علیرضا ورناصری قندعلی به ارتباطات و فناوری اطلاعات: ضرورت تسریع در رفع مشکلات و صدمات ناشی از عدم پوشش شبکه تلفن همراه در مناطق محروم. به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت نظارت بر اجرای قانون استخدام ۳ درصد معلولان کشور. به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در رسیدگی به راه‌ها و جاده‌های غیرایمن و خطرآفرین شهرستان‌های حوزه انتخابیه.
جلال محمودزاده به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت بازنگری سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در رابطه با تعطیل نمودن فعالیت‌های حفاظت و حراست منابع ملی در استان آذربایجان غربی.
مهرداد ویس کرمی به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم پرداخت وام اشتغال زایی روستایی به استان لرستان چیست؟

یعقوب رضازاده به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم صدور مجوز کاهش مدرک سیکل به مدرک پنجم ابتدایی برای اخذ کارت پیله‌وری برای مرزنشینان استان‌های مرزی استان آذربایجان غربی. لزوم ابلاغ مجوز برای افزایش مبادلات و تجارت استان‌های مرزی با همسایگان توسط مرزنشینان و عشایر و لزوم ابلاغ مشوق‌های صادراتی برای حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان سیب در کشور آذربایجان غربی. علت عدم تزریق به موقع نهاده‌های دامی در کشور و قیمت بالای ذرت و سویا و نهاده‌های دامی که به طور مستقیم موجب افزایش قیمت گوشت و مرغ گردیده است، چیست؟ لزوم رسیدگی به مابه‌التفاوت قیمت گندم در سال آینده و سال جاری و اختلاف فاحش بین قیمت آرد دولتی و آرد آزاد و کمبود آرد به قیمت دولتی. به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تأمین امکانات و وسایل ورزشی و پرداخت هزینه ایاب‌ ذهاب ورزشکاران در اعزام به مسابقات ورزشی استانی. لزوم افزایش توجه به ورزش‌های همگانی و ورزش بانوان. به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم فعال شدن منطقه اقتصادی در سطح شهرستان سلماس و لزوم افتتاح گمرک در منطقه اقتصادی شهرستان.

حبیب الله دهمرده به وزیر کشور: چرا با مسببین آب‌گرفتگی استان خوزستان برخورد جدی صورت نمی‌گیرد؟ همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: چرا برای نگهداری و بهره‌برداری از طرح ۴۶ هزار هکتاری سیستان اقدام جدی صورت نمی گیرد؟

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.