• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99103022238
  • خبرنگار : 30054

آشنایی با شرایط خرید بلیط هواپیمای داخلی

آشنایی با شرایط خرید بلیط هواپیمای داخلی
خرید بلیط هواپیما داخلی

با خرید بلیط هواپیمای داخلی مانند بلیط هواپیما تهران، بلیط هواپیما مشهد و... از ره بال آسمان، سفری ایمن و مطمئن را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام ره بال آسمان، افراد زیادی تمایل دارند که سفرهای بین شهری خود را به‌صورت هوایی انجام دهند؛ اما به علت آشنانبودن با شرایط تهیه بلیط هواپیمای داخلی، از این کار صرف‌نظر می‌کنند و روش دیگری را برای مسافرت برمی‌گزینند.

مسافران بسیاری برایشان سؤال است که بلیط هواپیما داخلی را چگونه می‌توان رزرو یا خرید کرد و اصولاً انواع بلیط هواپیمایی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. حتی بسیاری از آن‌ها تصور می‌کنند که کنسلی و استرداد وجه در بلیط هواپیما وجود ندارد. در این مطلب همراه ره بال آسمان باشید تا با زیر و بم شرایط تهیه بلیط هواپیمای داخلی آشنا شوید.

تفاوت پروازهای داخلی سیستمی و چارتری برای مسافرین چیست؟

به‌طورکلی پروازها به دودسته سیستمی و چارتری تقسیم می‌شوند که عمده تفاوت آن‌ها در نحوه قیمت‌گذاری و فروششان است.

بلیط چارتر در حقیقت توسط یک چارتر کننده که بلیط‌های یک هواپیما در یک مسیر مشخص را پیش‌خرید کرده است، ایجاد می‌شود. چارترکننده مسئولیت قیمت‌گذاری و فروش را برعهده دارد؛ اما بلیط سیستمی درنتیجه برنامه‌ریزی شرکت‌های هواپیمایی برای یک مسیر پروازی به وجود می‌آید که خود ایرلاین‌ها بلیط هواپیما را می‌فروشند.

جالب است بدانید بیشتر پروازهای داخلی ما چارتری هستند و تنها چند ایرلاین مانند ایران ایر تور، ماهان و معراج پروازهای داخلی سیستمی دارند.

بلیط سیستمی دارای نوسان قیمتی کمتری است و تنها در لحظات نزدیک به پرواز و افزایش مسافران گران می‌شود؛ اما بلیط چارتر نوسان قیمتی زیاد دارد و با افزایش متقاضیان سفر قیمت بلیط افزایش یافته و با کاهش متقاضی قیمت آن رو به ارزانی می‌رود.

تفاوت در ارائه خدمات از دیگر تفاوت‌های بلیط سیستمی و بلیط چارتری است. احتمال و تأخیر در پروازهای سیستمی نسبت به پروازهای چارتری بسیار کمتر است. کیفیت پرواز، نکته دیگر در این دو نوع بلیط است.

نوع هواپیما و پذیرایی در پرواز سیستمی مطلوب‌تر از پرواز چارتری است. پس اگر هنگام خرید، قیمت بلیط هواپیما برای بلیط سیستمی و چارتری یکسان بود، بلیط سیستمی ‌را بخرید.

چه زمانی می‌توانید بلیط چارتر ارزان خریداری کنید؟

خرید بلیط هواپیما چارتری ارزان قیمت

برای خرید بلیط چارتر ارزان، باید متفاوت‌تر از هر مسافر دیگری اقدام کنید. به‌طور مثال، برنامه سفر کاری خود را به زمان‌هایی در سال موکول کنید که مسافران دیگر میلی به سفر ندارند تا خرید ارزان بلیط چارتر به حقیقت بپیوندد.

خرید ارزان بلیط چارتر در زمان‌های پیک مسافر را فراموش کنید؛ زیرا قیمت بلیط چارتر با کاهش یا افزایش مسافران تغییر می‌کند و در ایام پرمتقاضی، قیمت آن رو به گرانی می‌رود.

راه‌حل دیگری که برای خرید بلیط هواپیما داخلی ارزان پیش رو دارید، بلیط لحظه آخری است. بلیط‌ لحظه آخری در حقیقت همان بلیط‌های سیستمی و چارتر به فروش نرفته است که در لحظات نزدیک به پرواز فروخته می‌شود و تخفیف‌های قابل‌توجهی دارند تا هر چه سریع‌تر فروخته شود و ایرلاین‌ها و چارترکنندگان ضرر نکنند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت ره بال آسمان از قیمت بلیط‌های هواپیما داخلی مطلع شوید.

زمان رفتن به فرودگاه برای پرواز داخلی

سفر با هواپیما قواعد و قوانین خود را دارد و مسافرانی که قصد پرواز هوایی را دارند، باید وقت‌شناس باشند؛ زیرا با تأخیر ممکن است مسافرتشان به‌طور کل کنسل شود. پس لازم است هر مسافر از قوانین تبعیت کند و با تأخیر خود، آرامش مسافران دیگر را هم به هم نریزند.

لازم است در پروازهای داخلی حداقل دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید تا کارهای مربوط به پرواز مانند تحویل چمدان و دریافت کارت پروازی را انجام دهید.

شرایط کنسلی و استرداد بلیط هواپیمای داخلی

شرایط کنسلی بلیط هواپیما داخلی

گاهی مسافران بنابر دلایلی مجبور به کنسلی بلیط هواپیما می‌شوند. در این حال برای آنکه مسافری متحمل ضرر نشود، سازمان هواپیمایی کشوری قوانینی را در خصوص استرداد وجه ایجاد کرده است که افراد می‌توانند طبق آن عمل کنند. همچنین هر ایرلاین و چارترکننده نیز، قوانین متناسب با سیاست‌های خود منصوب کرده‌است.

قوانین کنسلی و استرداد وجه در بلیط سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی و در بلیط چارتر توسط چارترکننده تعریف می‌شود. بهتر است هر مسافر قبل از رزرو یا خرید بلیط هواپیما، قوانین کنسلی و استرداد وجه را به‌خوبی مطالعه کرده و از شرایط آن اطلاع یابد.

مسافرانی که از ره بال آسمان بلیط هواپیما داخلی را خریداری کرده‌اند، می‌توانند به‌صورت آنلاین یا تلفنی اقدام به کنسلی کنند و بعد از کنسلی و کسر مبلغ جریمه، مبلغ به‌صورت آنی به حسابشان بازمی‌گردد.

رزرو آسان بلیط هواپیمای داخلی

برای رزرو آسان بلیط هواپیمای داخلی لازم است یکی از دو روشی که در ادامه معرفی می‌شود را انتخاب کنید تا خریدی راحت داشته باشید.

رزرو حضوری بلیط هواپیما

در رزرو حضوری بلیط هواپیما شما باید در یک روز تعیین شده به دفتر یک آژانس هواپیمایی مراجعه کرده و از کارشناس فروش بلیط بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. به علت سرعت در انجام کار، انتخاب‌های شما برای خرید بلیط هواپیما محدود خواهد بود.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما

اما در رزرو آنلاین بلیط هواپیما وارد یک سایت مطمئن شده و بلیط هواپیما داخلی را به‌سادگی خریداری می‌کنید. سایت ره بال آسمان شما را برای رزرو بلیط هواپیما راهنمایی می‌کنید و می‌توانید از پشتیبانی ۲۴ ساعته استفاده کنید.

آیا واقعاً می‌شود به‌صورت آنلاین بلیط هواپیمای داخلی خرید؟

خرید آنلاین بلیط هواپیمای داخلی

این سؤال شاید دغدغه مسافران زیادی باشد؛ اما این روزها بلیط هواپیما مانند هر کالای دیگری به‌راحتی از اینترنتی قابل‌خرید است.

شما برای خرید بلیط هواپیما داخلی به‌صورت آنلاین انتخاب‌های وسیع‌تری دارید و می‌توانید مناسب‌ترین بلیط پیش رو را بخرید. همچنین سایت ره بال آسمان با ارائه تخفیفات دوره‌ای، خرید اینترنتی بلیط هواپیما را راحت‌تر می‌کند.

انتهای رپرتاژ آگهی