• سه‌شنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99112115795
  • خبرنگار : 30054

بیمه ثالث اقساطی بدون نیاز به چک از کجا بخرم؟

بیمه ثالث اقساطی بدون نیاز به چک از کجا بخرم؟
استعلام بیمه ثالث قسطی بدون چک

یکی از مهمترین بیمه‌هایی که برای هر وسیله نقلیه موتوری ضروری است، بیمه شخص ثالث است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام بیمه دات کام، بیمه شخص ثالث به عنوان یک بیمه ضروری و اجباری برای تمامی وسایل نقلیه موتوری در نظر گرفته شده است.

آیا می‌دانید چرا بیمه شخص ثالث تا این اندازه با اهمیت است و چرا به عنوان یک بیمه اجباری برای تمام وسایل نقلیه موتوری در نظر گرفته شده است؟ از همه مهمتر آیا می‌دانید چرا نام چنین بیمه‌ای را بیمه شخص ثالث گذاشته‌اند؟

چرا باید بیمه شخص ثالث بخریم؟

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است. در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید(که در اکثر بیمه‌نامه ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (که منظور غیر از راننده مقصر است).

شخص ثالث در واقع فرد زیان دیده در یک حادثه رانندگی است که در این میان منظور شخصی غیر از راننده خاطی است. شخصی که در یک حادثه رانندگی با شخص اول یا بیمه‌گزار، وسیله نقلیه موتوری وی زیان مالی دیده یا خود شخص زیان جانی دیده است.

 لزوم خرید بیمه شخص ثالث از آن جهت است که شرایط جبران خسارت شخص زیان‌دیده فراهم شده و از طرفی شخص اول نیز متحمل فشار مالی‌ زیادی برای جبران خسارت نخواهد شد.

بیمه ثالث چه خساراتی را جبران می‌کند

بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

بیمه شخص ثالث به طور کلی دو نوع خسارت مالی و جانی را پوشش خواهد داد. منظور از خسارت مالی خسارتی است که به اموال شخص ثالث وارد شده است. اما خسارت بدنی در واقع همان خسارت جانی شامل صدمات بدنی، انواع آسیب‌دیدگی‌ها، شکستگی‌ها، قطع عضو و یا حتی فوت را پوشش می‌دهد.

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است، آیا باید آن را یکجا به صورت نقدی خریداری کرد، یا امکان خرید بیمه شخص ثالث به صورت اقساطی هم وجود دارد؟ آیا می‌توان هزینه بیمه شخص ثالث را را به صورت اقساط کوتاه‌مدت یا بلندمدت پرداخت کرد؟

بیمه ثالث اقساطی چیست و چه شرایطی دارد؟

در بسیاری از موارد، بیمه‌گزار توانایی پرداخت هزینه بیمه شخص ثالث را یکجا ندارد. شرکت‌های بیمه‌گر، بیمه شخص ثالث را به صورت نقدی و به صورت اقساطی ارائه می‌دهند. چه تفاوتی میان بیمه شخص ثالث اقساطی و نقدی وجود دارد؟ بیمه‌گزار یا شخص اول چطور باید برای دریافت بیمه شخص ثالث اقساطی اقدام کند؟

بیمه شخص ثالث اقساطی تفاوتی از لحاظ ارائه نوع خدمت از سمت بیمه‌گر به بیمه‌گزار ندارد. در بیمه شخص ثالث نقدی، شما حق بیمه را به صورت یکجا پرداخت می‌کنید. اما در بیمه ثالث اقساطی باید در فواصل زمانی مشخصی حق بیمه را به شرکت بیمه‌گر پرداخت کنید.

برای صدور بیمه شخص ثالث اقساطی، روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از متداول‌ترین آن‌ها، روش سه ماه است. اما می‌توان به صورت ۶ ماهه و ۹ ماهه نیز آن را پرداخت کرد. به این صورت که در ابتدا ۵۰% از کل مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی از بیمه‌گزار دریافت شده و مابقی آن به صورت چک در فواصل زمانی مشخص دریافت می‌گردد.

اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی پس از این که بیمه‌گزار ۵۰% است مبلغ بیمه را به عنوان پیش پرداخت واریز کرد، طی ۲۴ ساعت فعال خواهد شد. تعداد چک‌ها، فواصل زمانی و مبلغ آن‌ها، به نوع قرارداد بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر بستگی دارد.

چه شرکتی بیمه ثالث را قسطی می فروشد

از چه شرکت‌هایی می‌توان بیمه ثالث اقساطی را دریافت کرد؟

همانطور که می‌دانید مدتی است به غیر از شرکت‌های بیمه‌گر که خود به طور مستقیم با بیمه‌گزار در ارتباط بوده و با روش‌های مختلف اقدام به ارائه خدمات خود می‌کردند، شرکت‌های دیگری راه‌اندازی شده‌اند که وظیفه آن‌ها ارائه انواع خدمات بیمه‌ای است.

به گونه‌ای که می‌توانند بیمه‌های شرکت‌های مختلف را به صورت یکجا در اختیار فرد قرار داده و در نتیجه بیمه‌گزار با مقایسه آن‌ها می‌تواند بهترین نوع بیمه را انتخاب کند. به عنوان مثال وقتی وارد یک سایت بیمه می‌شوید، می‌توانید به دو طریق بیمه ثالث اقساطی و نقدی را دریافت کنید.

به این صورت که ابتدا نوع بیمه را مشخص می‌کنید و در نهایت از بین شرکت‌های معرفی شده یکی را انتخاب می‌کنید و یا اینکه مستقیماً شرکتی که مورد نظرتان بوده را انتخاب کرده و در نهایت از بین بیمه‌هایی که ارائه می‌دهد، بیمه ثالث نقدی یا بیمه ثالث اقساطی را انتخاب می‌کنید. در خصوص بیمه شخص ثالث موتور سیکلت هم می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://bimeh.com/thirdpartyMotor

بهتر نیست به صورت مستقیم از شرکت بیمه‌گر خرید کنیم؟ دریافت بیمه از شرکت‌های فروش بیمه چه مزیت رقابتی در مقایسه با خود شرکت بیمه‌گر دارد؟

یکی از مهمترین مزایای این‌گونه شرکت‌ها امکان ارائه انواع بیمه‌های مورد نیاز برای خودرو، خانه و شخص، شامل بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه آتش‌سوزی، بیمه عمر، بیمه تکمیلی و غیره است.

بنابراین وجود چنین سامانه‌هایی، حق انتخاب بیمه‌گزار را بیشتر می‌کنند تا بتوانند با مقایسه شرایط، هزینه‌ها، نحوه پرداخت و شرکت‌های بیمه‌گر مختلف، بهترین نوع بیمه و بهترین شرکت را انتخاب کند.

برای جمع‌آوری اطلاعات و تدوین این متن، سایت‌های مختلفی را بررسی کردیم تا بتوانیم بهترین نوع بیمه ثالث اقساطی و بهترین شرکت بیمه‌گر را به شما معرفی کنیم. در این میان خرید آنلاین بیمه و امکان محاسبه هزینه انواع بیمه به صورت آنلاین در سایت بیمه دات کام، به عنوان یک خدمت، بسیار کاربردی و کارآمد بود.

به این صورت که می‌توانید با ورود برخی اطلاعات خودروی خود، بیمه شخص ثالث مورد نیاز خودرو را محاسبه کرده و در نتیجه با آگاهی از هزینه‌ بیمه شخص ثالث برای خرید نقدی یا اقساطی آن اقدام کنید.

از طرفی اطلاعاتی که در این سایت به عنوان "مجله بیمه" وجود دارد می‌تواند دانش شما را در حوزه انواع بیمه افزایش دهد. بیمه دات کام از جمله مجموعه‌هایی است که علاوه‌ بر بیمه شخص ثالث اقساطی و نقدی، انواع دیگر بیمه شامل بیمه موتور سیکلت، بیمه بدنه، بیمه مسافرتی، بیمه درمان شامل بیمه تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی و زلزله، بیمه انفرادی و سازمانی و همین‌طور بیمه مسئولیت پزشکان و حتی بیمه کرونا را نیز ارائه می‌دهد.

تفاوت میان شرکت‌هایی که ارائه دهنده گروهی بیمه هستند، در نوع خدماتی است که ارائه می‌دهند. هر چه شرکت مورد نظر شما با شرکت‌های بیمه‌ بیشتری طرف قرارداد باشد، قاعدتاً شما به عنوان بیمه‌گزار حق انتخاب بیشتری خواهید داشت و در نتیجه می‌توانید بهترین نوع بیمه را  انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی، ابتدا هزینه اولیه بیمه شخص ثالث خودروی خود را در صفحه "بیمه شخص ثالث خودرو" سایت بیمه دات کام محاسبه کرده و سپس برای دریافت بیمه ثالث اقساطی یا نقدی اقدام کنید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

انتهای رپرتاژ آگهی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.