برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • گوش‌بری تاکسی‌های اینترنتی با چاقوی آلوده به کرونا

  گوش‌بری تاکسی‌های اینترنتی با چاقوی آلوده به کرونا

  تاکسی‌های اینترنتی در ایران مثل بقیه کسب و کارهای نوپا، اولِ کارشان بسیار مشتری‌مدار و مخلص و چاکر مردم بودند اما به تدریج که جا افتادند، این مردم بیچاره هستند که باید با هر تصمیم آنها کنار بیایند و صدایشان هم درنیاید.

 • رونمایی از یک شغل زنانه در تهران: عابرزنی!

  رونمایی از یک شغل زنانه در تهران: عابرزنی!

  چند ماهی می‌شود که سر و کله‌شان در تهران پیدا شده و ممکن است شما نیز آنان را در خیابان‌ دیده باشید. کوله‌پشتی دارند و کنار خیابان می‌ایستند، دستشان را برای خودروهای عبوری بلند می‌کنند و اگر جلوی پایشان ترمز کنید، سرشان را از پنجره ماشین داخل می‌آورند و می‌گویند که «کار من فرهنگیه و کتاب می‌فروشم؛ کتاب‌خون هستید؟».

 • ناگفته‌های پرستاری که جنگ و بیمارستان روانی را تجربه کرده

  ناگفته‌های پرستاری که جنگ و بیمارستان روانی را تجربه کرده

  «بیگانه»ی آلبر کامو را که به زبان فرانسه نوشته شده کنار دستش گذاشته تا مطالعه کند و زبان فرانسه را از یاد نبرد. ۸۳ سال دارد اما همچنان بدون دشواری روی پاهایش می‌ایستد.

 • ترور و قتل مبهم سه دانشمند مرتبط با تحقیقات کرونایی

  ترور و قتل مبهم سه دانشمند مرتبط با تحقیقات کرونایی

  ظاهرا قرار است علاوه بر قربانیان «کرونا» در جهان، درمان و تحقیقات کرونا نیز قربانیانی بگیرد؛ چنانکه تا کنون دو دانشمند روسی و چینی که روی کرونا و واکسن آن تحقیق می‌کردند به قتل رسیده‌اند و یک دانشمند ایرانی نیز که در کنار مسئولیت‌های دیگرش سرپرستی یک تیم تهیه کیت تشخیص و واکسن کرونا را داشت، به شکلی پیچیده ترور شده است.

 • آنچه «بانوی آهنین» پس از جنگ ۷۴ روزه گفت

  سخنرانی‌های تاثیرگذار جهان - ۵

  آنچه «بانوی آهنین» پس از جنگ ۷۴ روزه گفت

  شاید شما هم اگر بخواهید از یک زن قدرتمند و قاطع تعریف و تمجید کنید، او را «بانوی آهنین» بخوانید اما شاید ندانید که این صفت برای نخستین بار به بانوی سیاست‌مداری نسبت داده شد که توازن مردسالارانه در عرصه قدرت را بر هم زد و در زمانه‌ای که مردان حرف اول و آخر را در عرصه سیاست می‌زدند، فارغ از تمام تشویق‌ها و تشویش‌ها، آنچنان درخشید که نامش به یک مَثَل تبدیل شد.

 • جمله عجیب علامه طباطبایی به یک پرستار

  جمله عجیب علامه طباطبایی به یک پرستار

  امروز، روز میلاد حضرت زینب (س) است که هر ساله این روز به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

 • شب یلدا بشینیم خونه چیکار کنیم؟

  شب یلدا بشینیم خونه چیکار کنیم؟

  کرونا، همه چیزمان را تغییر داد؛ عیدمان، درس‌خواندنمان، کارکردنمان، عروسی و عزایمان و خیلی چیزهای دیگر را. حالا اما نوبت به شب یلدا رسیده است؛ یلدایی که باید بر خلاف همه طولانی‌ترین شب‌های سال که از سرگذرانده‌ایم، در خلوت به سحر پیوند بخورد و نه در جمع ... . هر سال می‌گفتند گوشی‌ها را کنار بگذارید و دور هم جمع شوید اما امسال می‌گویند گوشی‌ها را دست بگیرید و دور هم جمع نشوید!

 • آیا شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید؟

  آیا شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید؟

  از دور و بری‌ها خیلی شنیده‌ایم و شاید هم خودمان تجربه کرده باشیم که در بعضی کشورهای اروپایی مثل آلمان، جنس فروخته‌شده نه تنها پس گرفته می‌شود بلکه بعضی فروشگاه‌ها برای پس‌گرفتن جنس فروخته‌شده، محدودیت زمانی هم ندارند و گاهی تا یکی دو ماه بعد می‌توان رفت به فروشگاه و گفت «ببخشید، من اینو نمیخوام».

 • من احمدی‌نژاد نیستم!

  من احمدی‌نژاد نیستم!

  «من آدمی نیستم که در نظام نبودم و آمدم و می‌خواهم حکومت کنم و بعد هم بروم، یک جایی بروم و مرتب مصاحبه کنم. آدم اینجوری نیستم. از اول نظام بودم، همیشه مسئولیت داشتم. از روز اول که انقلاب و نهضت شروع شده، از سال ۴۱ در نهضت بودم و بعد از انقلاب هم همیشه مسئول بودم ... برای من نظام و کشور مطرح است.»

 • این رفتارهای عجیب و غریب از کجا می‌آید؟

  این رفتارهای عجیب و غریب از کجا می‌آید؟

  شکنجه حیوانات، عکس‌گرفتن با اسکلت‌های چند هزار ساله‌ای که از خاک بیرون کشیده شده، صحنه‌سازی خفت‌گیری یا انتشار تصاویری از دزدی که به وسیله دوربین‌های مداربسته گرفته شده است. دنیای مجازی پر از فیلم‌های این‌چنینی شده‌ است؛ فیلم‌هایی که به نظر می‌رسد رفتارهای «غیرعادی» را بیش از گذشته نشان می‌دهند.

 • واقعیت‌هایی صریح درباره آینده نفت ایران

  واقعیت‌هایی صریح درباره آینده نفت ایران

  نفت حتی در شرایط تحریم هم بازیگر نقش اول اقتصاد کشور است. چه صادر بشود چه نه، نقل محافل است و چه بخواهد و چه نخواهد سرنوشتش بر بند بند بودجه تاثیرگذار!

 • واکنش ایرانیان به شعرخوانی اردوغان از زاویه‌ای دیگر

  واکنش ایرانیان به شعرخوانی اردوغان از زاویه‌ای دیگر

  در باکو رژه‌ای رفته‌اند و در حضور مقامات کشوری و لشکری دو کشور آذربایجان و ترکیه، موقع نام‌بردن از اماکن مهم آذربایجان از ارگ تبریز و کوه سبلان هم نام برده‌اند. بعد از آن رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی‌اش قطعه‌شعر کوتاهی خوانده که مادران آذری در سوگ جداشدن شهرهای ایرانی آذربایجان از خاک سرزمین مادری برای بچه‌های در گهواره می‌خواندند.

 • همه چیز درباره «نشان‌» در ایران + تصاویر کمتردیده‌شده

  همه چیز درباره «نشان‌» در ایران + تصاویر کمتردیده‌شده

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح دیروز با حضور در منزل دانشمند شهید محسن فخری‌زاده و دیدار با خانواده این شهید، نشان درجه یک نصر را که اهدایی و مزین به امضای رهبر معظم انقلاب اسلامی است، به ایشان تقدیم کرد.

 • ما جنگ را می‌بریم؟

  ما جنگ را می‌بریم؟

  «بذارش لای در صندوق عقب، ببندش». می‌گذارد و می‌بندد. لنگ از لای در صندوق عقب مثلا افتاده روی پلاک ایران-۹۹ ال‌۹۰ نقره‌ای اما با یک نیش‌گاز، باد آن را بالا می‌زند. خودرو می‌پیچد داخل خیابان ایرانشهر و غیب می‌شود.

 • جزئیاتی درباره اجرای احکام کیفری در ایران

  جزئیاتی درباره اجرای احکام کیفری در ایران

  بامداد امروز روح‌الله زم مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز در تهران اعدام شد و این موضوع بار دیگر موضوع اعدام در ایران را در میان کاربران فضای مجازی داغ کرد.

 • پرنده‌هایی با بال‌های میلیونی

  /دغدغه‌های شغلی/

  پرنده‌هایی با بال‌های میلیونی

  بسیاری با دیدن صحنه پرواز یک زن هیجان‌زده شده‌اند. از نظر بسیاری هم زنانی که با پاراگلایدر پرواز می‌کنند شجاعند. زنان زیادی آغوششان را برای او و شجاعتش باز و مردان بسیاری هم تحسینش کرده و این جمله را به زبان آورده‌اند: «چقدر خوب. باید خیلی دل و جیگر داشته باشی که پرواز می‌کنی.» گرچه برخی هم به او گفته‌اند «برو خونه بشین بچه‌تو بزرگ کن».

 • این مافیا مدعی افشای آزار جنسی کودکان است!

  این مافیا مدعی افشای آزار جنسی کودکان است!

  فکر می‌کنید فقط جماعتی از فارسی‌زبانان هستند که در آستانه خداحافظی ترامپ از کاخ سفید عزادارند و ناراحت اینکه «پرزیدنت دل‌ها» ایران را با «ویتامین B۵۲» (اسم مستعاری که برای جنگنده بمب‌افکن‌های B۵۲ استفاده می‌شود) بمباران نکرده و کشور را دو دستی تقدیم براندازان نکرده؟ خب اشتباه می‌کنید! راست‌گراهای افراطی در سراسر دنیا این روزها در غم و اندوه به سر می‌برند اما غیر از آنان خیلی‌های دیگر هم عزادارند؛ از جمله گروهی از سفیدپوستان جهان که «ترامپ» را مسیح می‌دانستند!

 • سوتی‌های انگلیسی مسئولان؛ از «وان دیقه» تا «لوبر» + فیلم

  سوتی‌های انگلیسی مسئولان؛ از «وان دیقه» تا «لوبر» + فیلم

  چند روزی است که یکی از مسئولان به خاطر اشتباه در تلفظ دو عبارت انگلیسی، سوژه کاربران فضای مجازی شده است و ویدئوی او دست به دست می‌شود.

 • روایت‌هایی تکان‌دهنده از زبان سه مبتلا به ایدز

  روایت‌هایی تکان‌دهنده از زبان سه مبتلا به ایدز

  «من چون وضعیت خودمو میدونستم، ارتباطمون فقط از راه چت و واتس‌اپ بود. فقط یه بار رفتیم کافی‌شاپ. دوست نداشتم پنهان‌کاری کنم. یه روز بهش گفتم. پیامم رو سین کرد، جواب نداد. زنگ زدم، ریجکت کرد. بعد هم بلاک کرد و بی‌خداحافظی رفت. به همین سادگی. انگار از اول نبودم».

 • موز که نمی‌دهید، لااقل «بوم» را اجرا کنید!

  موز که نمی‌دهید، لااقل «بوم» را اجرا کنید!

  - زمان ما هر روز به هر دانش‌آموز یه موز مجانی میدادن.

 • با چهارتا ۹ اسیر شدیم!

  با چهارتا ۹ اسیر شدیم!

  «آدم بزرگ‌ها عاشق عدد و رقمند. وقتی با اونا از یه دوست تازه حرف بزنی هیچ‌وقت ازتون راجع به چیزهای اساسی سوال نمی‌کنند، هیچ‌وقت نمی‌پرسن آهنگ صداش چطوره؟ چه بازی‌هایی دوست داره؟ پروانه جمع می‌کنه یا نه؟ می‌پرسن چند سالشه؟ چندتا برادر داره؟ وزنش چقدره؟ پدرش چقدر حقوق می‌گیره؟ و تازه بعد از این سوالات است که خیال میکنن طرف رو شناختن. وقتی به آدم‌بزرگا بگی یه خونه قشنگ دیدم از آجر قرمز که جلو پنجره‌هاش غرق گل شمعدونی و بومش پر از کبوتر بود، محاله بتونن مجسمش کنن. باید حتما بهشون گفت یه خونه چند میلیون تومنی دیدم تا صداشون بلند بشه: وااااای چه قشنگ! (شازده کوچولو - آنتوان دوسنت اگزوپری)»

 • مارادونا همه‌ی فوتبال بود؛ همه‌ی فوتبال

  مارادونا همه‌ی فوتبال بود؛ همه‌ی فوتبال

  «هفت» را به یاد بیاورید. فیلمی ساخته «دیوید فینچر»، فیلمساز برجسته‌ی آمریکای با بازی ستارگانی همچون برد پیت، مورگان فریمن، کوین اسپیسی و ... را. فیلم داستان دو کاراگاه جنایی به نام‌های دیوید میلز (برد پیت) و ویلیام سامرست (مورگان فریمن) است که سخت درگیر پرونده قاتل سریالی به نام جان دوو با بازی کوین اس‍پیسی هستند؛ قاتلی دگرآزار که قتل‌های خود را به‌دقت بر طبق هفت گناه کبیره طرح‌ریزی کرده است: شکم‌پرستی، طمع، تنبلی، خشم، غرور، شهوت و حسادت.

 • ماجرای رژ لب روی صورت رونالدو و زلاتان چیست؟

  ماجرای رژ لب روی صورت رونالدو و زلاتان چیست؟

  اگر این روزها فوتبال دیده باشید احتمالا متوجه یک رد قرمز روی صورت بعضی بازیکنان از جمله چهره‌های بسیار مشهوری مثل زلاتان و کریستیانو رونالدو شده‌اید. این خط قرمز که با رژ لب کشیده شده است، جای سیلی نیست اما قرار است تماشاگران را متوجه سیلی‌هایی کند که معمولا کسی به آنها شهادت نمی‌دهد.

 • دیگر فقط اتاق خالی موجود است!

  دیگر فقط اتاق خالی موجود است!

  «شیوع ویروس کرونا عرصه را برای فعالان گردشگری هم تنگ کرده است و این روزها بسیاری از فعالان گردشگری، به سختی روزگار می گذرانند. وحشتناک ترین اتفاق برای هتل ها، راهنمایان تور، بوم‌گردی‌ها و آژانس‌های مسافرتی افتاده است. ای کاش مسئولان مربوطه هر کمکی که از دستشان برمی‌آید برای فعالان این حوزه انجام دهند.»

 • بن‌لادن اینگونه جنایت ۱۱ سپتامبر را توجیه کرد

  سخنرانی‌های تاثیرگذار جهان - ۴

  بن‌لادن اینگونه جنایت ۱۱ سپتامبر را توجیه کرد

  اگر بخواهیم خیلی سریع و بدون تامل اسم چند تروریست در جهان را نام ببریم، به احتمال زیاد «بن لادن» جزء اولین اسامی‌ای است که به ذهنمان می‌رسد؛ همان مرد لاغراندام با ریش‌های بلند که اغلب یک جلیقه یا کاپشن نظامی به تن و یک اسلحه در دست داشت. از اسلام و انسانیت می‌گفت و به بهانه حق‌طلبی می‌خواست خون‌خواهی کند؛ هرچند حاصل تمام فریادها و رگبارهایش، در نهایت فقط اسلام‌هراسی بود و آدم‌کشی.

 • چهره‌های مشهوری که فلسفه خوانده‌اند؛ از خاتمی تا حاج قاسم

  چهره‌های مشهوری که فلسفه خوانده‌اند؛ از خاتمی تا حاج قاسم

  همیشه «فلسفه» برای اکثر آدم‌ها یک امر پیچیده بوده و در فرهنگ عامه ما معمولا وقتی کسی چیزهایی می‌گوید که همه متوجه منظورش نمی‌شوند، می‌گویند «فلسفی» صحبت می‌کند! اما واقعیت این است که علم فلسفه در واقع برای پاسخ به سوال‌های اساسی مثل چیستی و چرایی موجودات، ابداع شده است و کارش، جواب‌دادن به خیلی از سوالات و مجهولات انسان‌هاست.

 • لباس «تاناکورا» خوب است یا بد؟

  لباس «تاناکورا» خوب است یا بد؟

  بیشترشان بیکار نشسته‌اند، با تلفن صحبت می‌کنند یا صندلی‌شان را جلوی مغازه گذاشته‌اند و منتظر مشتری‌اند. حالا که قیمت دلار مثل نوار قلب بالا و پایین می‌شود و کار آنها هم مستقیم به دلار وصل است، کار و بارشان از سکه افتاده است.

 • چرا این فرمانده ارشد ارتش به دنبال اجاره یک خانه کوچک است؟ + ویدئو

  چرا این فرمانده ارشد ارتش به دنبال اجاره یک خانه کوچک است؟ + ویدئو

  «شأن؟ شأن مأن نداره. شأن دیگه چیه؟ من احمدبسیجی‌ام»

 • «فیرحی» که بود و چرا این روزها همه از او می‌گویند؟

  «فیرحی» که بود و چرا این روزها همه از او می‌گویند؟

  در فراز چهارم نماز میت، امام جماعت و به تبعیت از او اقتدا کنندگان، پس از تقاضای غفران برای درگذشته، جمله‌ای را می‌گویند شاید برای گناهکاران آخرین روزنه امید و برای پاکان، تصدیق نهایی باشد: اللّهمّ انّا لا نعلم منه الاّ خیرا. خدایا بدان که ما از او جز نیکی ندیدیم.

 • روایت‌هایی از کابوس‌های تلخ «قند»

  روایت‌هایی از کابوس‌های تلخ «قند»

  ۱۷ سالی می‌شود که درگیر بیماری مادرش است. شیرینی زندگی آنقدر زیاد بوده که دلش را زده و سال‌هاست که مجبور است انسولین تزریق کند. دیابت مادرش روی تک‌تک اعضای خانواده تاثیر گذاشته و نمی‌توانند او را تنها در خانه رها کنند. به همین دلیل هر جا که می‌روند استرس و اضطراب هم دنبالشان است که مبادا قند خون مادرشان بیفتذ یا دچار مشکل شود.