برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • اگر عضو ستاد کرونا بودید چه تصمیمی می‌گرفتید؟

  اگر عضو ستاد کرونا بودید چه تصمیمی می‌گرفتید؟

  تقریبا هر روز بیش از ۴۰۰ نفر در کشور بر اثر کرونا می‌میرند. آمار مبتلایان در ۱۹ آبان از مرز ۱۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشت. کم‌کم همه داریم عادت می‌کنیم که حدود ساعت ۱۴ هر روز خانم لاری سخنگوی وزارت بهداشت در قاب تلویزیون ظاهر شود و بگوید چند نفر کرونا گرفتند، چند نفر مردند، حال چند نفر وخیم است و چه استان‌هایی وضعیت خرابی دارند.

 • ناگفته‌هایی درباره «پرچم‌های بزرگ» در ایران

  ناگفته‌هایی درباره «پرچم‌های بزرگ» در ایران

  بزرگ‌ترین پرچم خاورمیانه تا چند ماه پیش در تهران به اهتزار درآمده بود؛ پرچمی با ۳۵۰ کیلو وزن در ابعاد ۱۰۰۰ متر مربع. تا اینکه افغانستان پرچم کشورش را در ابعاد بزرگ‌ترین پرچم جهان به ایران سفارش داد و برای آن مبلغی حدود ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت کرد.

 • قلمروی «خوشگل»ها ۱۰ ساله شد!

  قلمروی «خوشگل»ها ۱۰ ساله شد!

  محبوب‌ترین اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس در جهان، از روزهای اولی که به عنوان یک فضای هنری بازیگوشانه ظهور کرد تا این اواخر با موج اینفلوئنسرها و استخرهای بادی، خوب و بد را در جامعه دگرگون کرده است.

 • آقای مکرون! این جملات را با دقت بخوانید

  آقای مکرون! این جملات را با دقت بخوانید

  امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه طی هفته‌های گذشته با دفاع تمام‌قد از اهانت‌کنندگان به ساحت پیامبر اسلام (ص)، خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخت.

 • سرنوشت تکان‌دهنده خانواده «ایران‌نژاد» + تصاویر

  سرنوشت تکان‌دهنده خانواده «ایران‌نژاد» + تصاویر

  «آدم‌برها قلب ندارند». این را یک پناهنده ایرانی که در فرانسه منتظر است تا به طریقی به بریتانیا وارد شود، به خبرنگارانی گفته است که این روزها به کانال مانش نگاه می‌کنند؛ جایی که چهار عضو یک خانواده پنج نفره ایرانی را از ما گرفته و جسد نوزاد ۱۵ ماهه‌شان را هنوز پس نداده است.

 • حال «ورزش»کارها خوب نیست

  /دغدغه‌های شغلی/

  حال «ورزش»کارها خوب نیست

  باشگاه‌های ورزشی یکی از فضاهایی بودند که بعد از شیوع ویروس کرونا در چند ماه گذشته بارها و بارها تعطیل شدند و شرایط اقتصادی طوری پیش رفت که برخی از باشگاه‌داران مجبور شدند کارشان را برای همیشه تعطیل کنند و برخی دیگر هم سعی می‌کنند باز هم دوام بیاورند.

 • یک سقف؛ تنها آرزوی سوگند و ساغر

  یک سقف؛ تنها آرزوی سوگند و ساغر

  روزهایی که حتی پول نان خریدن هم نداشته اند و با شکم گرسنه خوابیده اند؛ دو هفته ای یکبار و با کمک خیران مرغ می خورند، آن هم با پیکنیکی که هم گرمشان می کند و هم با آن غذا می پزند.

 • حدیثی که در جلسه ستاد کرونا بالای سر رهبر انقلاب بود

  /داستان عکس/

  حدیثی که در جلسه ستاد کرونا بالای سر رهبر انقلاب بود

  معمولا در دیدارهای مقام معظم رهبری که در حسینیه امام خمینی (س) برگزار می‌شود، یک حدیث یا آیه قرآن متناسب با موضوع جلسه، بالای سر رهبر معظم انقلاب به چشم می‌خورد.

 • «بگذارید زنگ آزادی به صدا درآید»

  سخنرانی‌های تاثیرگذار جهان - ۳

  «بگذارید زنگ آزادی به صدا درآید»

  بیش از ۶۰ سال پیش تفاوت میان سیاه و سفید در آمریکا، از زمین تا آسمان بود. مدرسه‌ها جدا، آبخوری‌ها جدا، کسی اجازه ورود به پارک سفیدپوستان را نداشت و صندلی اتوبوس‌ها برای سفیدپوست‌ها از پیش رزرو شده بود. چه کسی فکرش را می‌کرد سیاه‌پوست‌هایی که زمانی حق سوار شدن از درِ جلوی اتوبوس را هم نداشتند، به مسند ریاست‌جمهوری برسند؟ اگرچه این تنها بخشی از رویای مردی بود که برای رسیدن به برابری انسان‌ها بلندقامت ایستاد و با گردنی برافراشته از رویایش سخن گفت: «ما همه با هم برابریم».

 • لااقل از خودتان دفاع کنید!

  لااقل از خودتان دفاع کنید!

  «انسولین قلمی نیست!» این یک جمله خبری ساده نیست، هزاران نفر در سراسر ایران به دلیل همین جمله خبری، این روزها قرار و آرامش ندارند، چه آنها که زندگی خودشان به این دارو وابسته است و چه آنها که از اضطراب کسانی که زندگی‌شان به این دارو وابسته است آگاهند. علاوه بر این دو گروه، تقریبا همه مردم کشور نگرانند چون نمی‌دانند که اگر فردا خودشان هم به دارویی نیاز داشتند و داروی آنان هم به همین سرنوشت دچار شود چه کاری از دست کسی ساخته است.

 • بلایی که کرونا سر زنان می‌آورد

  بلایی که کرونا سر زنان می‌آورد

  شیوع ویروس کرونا جنبه‌های مختلف زندگی ما را تغییر داده، مشاغل زیادی تعطیل شده، آموزش‌ها اینترنتی شده و بسیاری از افراد مجبورند در منزل و به اصطلاح دورکاری ‌کنند که همه این موارد مستقیم یا غیرمستقیم زندگی زنان را تحت تاثیر قرار داده است.

 • آنچه در ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری دیده نشد

  آنچه در ماجرای خودکشی دانش‌آموز بوشهری دیده نشد

  هفته گذشته خبری تکان‌دهنده منتشر شد مبنی بر اینکه یک نوجوان ۱۱ ساله در شهرستان دیّر استان بوشهر به نام سیدمحمد موسوی‌زاده به دلیل نداشتن موبایل یا تبلت و عدم امکان استفاده از آموزش مجازی، خود را حلق‌آویز کرده است.

 • کمپین «آقا برای خانم» چیست؟

  کمپین «آقا برای خانم» چیست؟

  بعضی مردها همسران خود را می‌زنند، به آنان بی‌احترامی می‌کنند یا به آنان استقلال اقتصادی نمی‌دهند، منابع مالی آنان را کنترل می‌کنند و اجازه رفت و آمد آزادانه به آنان نمی‌دهند.

 • «ماسک اجباری» و حقوق روزانه ۶۳ هزار تومان!

  «ماسک اجباری» و حقوق روزانه ۶۳ هزار تومان!

  بر خلاف ظاهر کوچکش هم محافظ خوبی محسوب می‌شود و هم البته احساس محدودیت می‌دهد. گرچه حضورش روی دهان و بینی کمی دشوار است اما یکی از ضروریات این روزها برای جلوگیری از انتشار و مبتلا شدن به ویروس کرونا است. به عبارتی داشتنش شاید یک دردسر باشد اما نداشتنش می‌تواند هزار و یک دردسر داشته باشد؛ از مبتلا شدن به کرونا گرفته تا جریمه‌هایی که برای نداشتنش وضع شده است.

 • حمله بمب‌ها و خمپاره‌ها به سفره ایرانی

  حمله بمب‌ها و خمپاره‌ها به سفره ایرانی

  یک نان ساندویچی را باز می‌کند و یک پر کاهو و دو برش گوجه در آن می‌گذارد و سپس دو سینیِ مخلوط ژامبون، قارچ و پنیر پیتزا را داخل نان خالی و هات‌داگ سرخ شده را هم به آن اضافه می‌کند. در نهایت هم روی آن را با حجم بسیاری پنیر پیتزا و قارچ سرخ‌شده می‌پوشاند و ساندویچی که اسم آن را «خمپاره» گذاشته است کاغذپیچ می‌کند و تحویل مشتری می‌دهد.

 • «می‌شد جلوی این جنگ را بدون شلیک یک گلوله گرفت»

  سخنرانی‌های تاثیرگذار جهان - ۲

  «می‌شد جلوی این جنگ را بدون شلیک یک گلوله گرفت»

  کمتر کسی است که نام «چرچیل» به گوشش نرسیده باشد یا نداند که صاحب این اسم با «سیاست» پیوند عمیقی دارد.

 • ۱۵ مقطع کمتر دیده‌شده از زندگی استاد شجریان

  ۱۵ مقطع کمتر دیده‌شده از زندگی استاد شجریان

  استاد محمدرضا شجریان ۱ مهر ۱۳۱۹ زاده شد و ۱۷ مهر ۱۳۹۹ چشم از جهان فرو بست.

 • اتفاقی بی‌سابقه به برکت اربعین

  اتفاقی بی‌سابقه به برکت اربعین

  اربعین امسال با وجود همه محدودیت‌ها، یک اتفاق کم‌نظیر و تقریبا بی‌سابقه را در ایران رقم زد.

 • مدل حمایت «آل تکثیر» از «آل کثیر» درست بود؟

  مدل حمایت «آل تکثیر» از «آل کثیر» درست بود؟

  ماجرا از آنجا شروع شد که عیسی آل کثیر بازیکن تیم پرسپولیس بعد از به ثمر رساندن گل در بازی مقابل پاختاکور ازبکستان، دوید و با انگشت سبابه دو دست، پوست کنار چشم‌هایش را کشید و چشم‌هایش را بادامی کرد.

 • مگه شما هم دکترید؟

  /دغدغه‌های شغلی/

  مگه شما هم دکترید؟

  برای آنکه دکتر شود سال‌ها درس خوانده اما طبابت او با پزشکان دیگر فرق دارد. او دکتر حیوانات است و هر روز یکی از آنهایی را که نمی‌توانند دردشان را به زبان بیاورند درمان می‌کند.

 • در اراضی عباس‌آباد تهران چه می‌گذرد؟

  در اراضی عباس‌آباد تهران چه می‌گذرد؟

  «۱۷ نفر از زمان تاسیس پل طبیعت تهران تا کنون خود را به پایین پرت کرده‌اند که متاسفانه بیشتر آنها جوان بوده‌اند و فقط حدود پنج نفر بالای ۴۰ یا ۵۰ سال داشته‌اند.» این آماری است که مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد به ایسنا می‌دهد.

 • فواید دیده‌نشده کرونا

  فواید دیده‌نشده کرونا

  «دُرُسته که کرونا عزیزای خیلیا رو گرفت اما یه چیزای خوبی هم داشت. قبلنا اگه یه غذایی می‌افتاد رو زمین، فوتش می‌کردیم و میذاشتیم تو دهنمون اما حالا اوضاع فرق کرده. کِی از درِ خونه می‌رفتیم توو قبلِ هر کاری دستمونو می‌شستیم؟ اما حالا می‌شوریم».

 • «به احتمال زیاد این آخرین سخنرانی من است»

  سخنرانی‌های تاثیرگذار جهان - ۱

  «به احتمال زیاد این آخرین سخنرانی من است»

  برای مردی که بدترین راه مبارزه را خشونت می‌دانست و برخلاف حرف‌های شعاری و کلیشه‌ای ثابت کرد لزوما فریاد زدن و درگیری منجر به پیروزی ملت‌ها بر دیکتاتوری‌ها نمی‌شود، ترور شدن سرنوشت عجیبی بود.

 • «کاش می‌شد به جای دارو آجیل بخوریم!»

  «کاش می‌شد به جای دارو آجیل بخوریم!»

  نگاهی به دفترچه بیمار می‌اندازد. اسمش را بلند می‌خواند: «سه تا از داروهاتو نداریم، یکیشم خارجیه که ما ایرانیشو داریم. میخوای؟» بیمار دفترچه‌اش را می‌گیرد و از داروخانه بیرون می‌زند. از او اجازه می‌گیرم و هم‌پایش می‌شوم تا ببینم بعد از سر زدن به چند داروخانه، می‌تواند تمام داروهایش را بخرد یا نه.

 • آمدیم دیدیم دکل را دزدیده‌اند!

  /دغدغه‌های شغلی/

  آمدیم دیدیم دکل را دزدیده‌اند!

  «چند ماه پیش یکی از کارگرای اهل گلوگاه مازندران از ارتفاع ۳۶ متری افتاد پایین مُرد. یکی دیگه از کارگرا رو هم برق گرفت. وقتی بالای دکل بود رعد و برق زد خشکش کرد. پیمانکارا، کارگرا رو بیمه نمی‌کنن. هیچکسم مسئولیت مرگ اونایی که روی دکل کار می‌کننو گردن نمی‌گیره. جالب اینجاست که همه دکلا و تجهیزاتش بیمه‌ان!»

 • ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  ننه! جنگ کی تموم میشه؟

  دکتر بعد از معاینه گفت: «بچه از بین رفته و تلف شده». مقداری هم قرص و کپسول نوشت و گفت: «اگه با این، بچه سقط نشد، حتماً بیاریدش تا عملش کنم» ...

 • در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  در مطب‌های «زیبایی» چه می‌گذرد؟

  مرد نسبتا مسنی به همراه یک زن جوان از اتاق جراحی خارج می‌شوند. مرد، افتادگی پلکش را عمل کرده، تزریق بوتاکس و ژل هم انجام داده است و از عمل رضایت‌بخشش برای چند مردی می‌گوید که در سالن انتظار نشسته‌اند تا نوبتشان شود.

 • کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  /دغدغه های شغلی/

  کارمندانی که شغلشان را کتمان می‌کنند

  معتقدند هم آه و نفرین مردم پشت سرشان است و هم متهم به فسادند. با وجود آنکه برخی از کارمندان موجب بدنامی این حرفه شده‌اند اما بسیاری از آنها سعی می‌کنند پاک‌دستی‌شان را حفظ کنند و نشان دهند همه مثل هم نیستند بلکه آنها هم یک کارمند ساده دولتند با این تفاوت که مالیات دارایی‌های مردم را می‌نویسند و اغلب هم تردید دارند بگویند چه‌کاره‌اند!

 • آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  آنچه بازماندگان تجاوز باید بدانند

  صحبت‌کردن درباره‌اش دشوار است و معمولا قربانیان تجاوز یا سوءاستفاده جنسی ترجیح می‌دهند در این‌باره سکوت کنند؛ سکوتی که دلایل متفاوتی دارد اما ممکن است به ادامه زنجیره تجاوز کمک کند و زنان و کودکان بیشتری در این زمینه قربانی شوند.

 • واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  واقعا ریاضی پسرها بهتر است؟

  در روزهای گذشته حذف تصویر دختران از روی کتاب ریاضی سوم دبستان خبرساز شد و واکنش‌های زیادی را برانگیخت که در نهایت باعث شد محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به انتقادات پاسخ دهد.