خبرنگار: 30182

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • آغاز واکسیناسیون کارگران خدمات شهری اراک

  آغاز واکسیناسیون کارگران خدمات شهری اراک

  طرح واکسیناسیون پاکبانان و کارگران خدمات شهری اراک علیه بیماری کرونا شنبه ۱۴ فروردین، در ۵ پایگاه این شهر آغاز شد. در این مرحله از واکسیناسیون از واکسن چینی سینوفارم استفاده شده است.

 • اراک؛ نوروز ۱۴۰۰

  اراک؛ نوروز ۱۴۰۰

  سال ۱۴۰۰ نیز همچون سال ۹۹ در شرایط شیوع کرونا آغاز شد، خیلی از مردم توصیه‌های بهداشتی، عدم سفر و دیدوبازدید را جدی نگرفته اند. تعطیلات نوروزی موجب شده تا سفرها آغاز شوند، ازدحام در سطح شهر ، همچون بازار و مراکز خرید و ... عدم توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در رفتار مردم دیده می شود، همه این موارد خطر وقوع پیک چهارم و البته ورود کرونای انگلیسی به استان مرکزی را افزایش می‌دهد. نگرانی وجود دارد که به دلیل کم توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی، شرایط شهرهای بزرگ این استان بویژه اراک تغییر کند و پیک چهارم را رقم بزد.

 • آخرین پنجشنبه سال ۹۹ - آرامستان اراک

  آخرین پنجشنبه سال ۹۹ - آرامستان اراک

  سال ۹۹ همه چیزش عجیب بود، از نوروزش که به امید ضربه کردن کرونا در سکوت و پشت درهای بسته گذشت و تابستانش که نتوانست کرونا را گرمازده کند و پاییزش که با پیک عجیب و غریب کرونایی، خزان زده ترین پاییز شد و زمستان کم بارشش که روی انگلیسی کرونا را به ما نشان داد و حالا آخرین روزهایش را سپری می کند و به آخرین پنجشنبه اش رسیده، پنجشنبه ای که بنا بر سنت دیرین با فاتحه بر مزار عزیزان از دست رفته و درد دل های هرچندکوتاه با رفتگان گذشت به این امید که شاید آخرین نفس های سال سخت ۹۹ با آخرین نفس های کرونا همراه شود.

 • اراک در روزهای پایانی سال ۹۹
 • آیین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات استان مرکزی

  آیین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات استان مرکزی

  آئین اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان مرکزی دوشنبه ۲۵ اسفند در اراک برگزار شد و با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

 • آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی

  آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی

  آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور استاندار مرکزی به همراه تجلیل از ۳۸ صنعتگر استان مرکزی برگزار شد.

 • گوشه به گوشه ایران؛ منطقه شهرصنعتی اراک
 • پنجشنبه ۲۳ بهمن - مرکز شهر اراک

  '

  پنجشنبه ۲۳ بهمن - مرکز شهر اراک

  پس از اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی که منجر به کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان مرکزی شد، طی هفته‌های اخیر، مجددا به دلیل کاهش سطح حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شیب ابتلا به کرونا در اراک و استان مرکزی صعودی شده‌ است و کادر پزشکی هشدار وقوع پیک چهارم در اسفند ماه را می‌دهند.

 • تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدا

  تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدا

  مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان استان مرکزی با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سه‌شنبه ۱۴ با حضور جمعی از دانشگاهیان استان مرکزی در گلزار شهدای اراک برگزار شد.

 • مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر - خمین

  مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر - خمین

  مراسم گرامیداشت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور معاون سیاسی استاندار مرکزی در بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین برگزار شد.

 • پیاده راه خیابان "امیرکبیر"

  پیاده راه خیابان "امیرکبیر"

  پیاده راه خیابان «امیرکبیر» اراک به عنوان بخشی از فاز نخست پیاده راه سازی صبح یکشنبه ۳۰ آذر افتتاح شد. در فاز نخست میدان شهدا، خیابان امیرکبیر، یک سوم خیابان محسنی، میدان ارگ و خیابان حصار باید تا سال آینده پیاده راه شود و در فاز دوم خیابان مخابرات، میدان شهدا، خیابان بهشتی تا میدان هفت تیر پیاده راه می شود.

 • بازار اراک در آستانه شب یلدا

  بازار اراک در آستانه شب یلدا

  یلدا شبی مهم در تقویم خانواده‌های ایرانی است که برای گرامیداشت آن معمولا تدارک ویژه‌ای می‌بینند و بازار هم متاثر از این شب و سنت های زیبایش، رونق مضاعفی می‌گیرد، اما آخرین یلدای قرن ۱۴ در سایه ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی متفاوت از سال‌های گذشته شکل دیگری به خود گرفته است. هرچند بازار یلدا نسبت به ماه های قبل، رونق بیشتری دارد، اما با روزهای اوج خودش فاصله بسیار دارد.

 • بارش اولین برف پاییزی در اراک

  بارش اولین برف پاییزی در اراک

  با ورود سامانه بارشی از صبح روز یکشنبه 16 آذرماه اولین بارش برف پاییزی اراک را سفید پوش کرد. طبق پیش بینی هواشناسی بارش ها از ظهر یکشنبه در سطح استان شدت میگیرد و با توجه به کاهش دما از ساعت 18 شاهد نشستن برف روی زمین و سطح جاده ها خواهیم بود و در گردنه ها از زنجیر چرخ استفاده شود.

 • اراک پس از محدودیت‌های کرونایی

  اراک پس از محدودیت‌های کرونایی

  پس از قرمز شدن تعداد زیادی از شهرهای ایران در پاییز ۹۹ و افزایش آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا؛ محدودیت‌های شدید کرونایی به مدت دو هفته اجرایی شد، پس از آن با تغییر رنگ شهرها از قرمز به نارنجی اصناف گروه دو از ۱۵ آذر مجاز به فعالیت شدند. البته نحوه فعالیت اصناف و صد البته شرایط اقتصادی آنها همچنان دستخوش تغییرات آماری کروناست و این احتمال وجود دارد که در صورت افزایش آمار، محدودیت ها دوباره برگردند. این گزارش شهر اراک را در اولین روز پس از کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی اصناف نشان می‌دهد.

 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی در اراک

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی در اراک

  به علت شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌ها در ایران، از ابتدای آذر ۹۹ به مدت حداقل دو هفته، مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ در اراک و سایر شهرهای قرمز ایران تعطیل است.

 • سفر رئیس بنیاد شهید به اراک

  سفر رئیس بنیاد شهید به اراک

  سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سه‌شنبه ۲۷ آبان در سفری نیم روزه به اراک، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا با جانبازان و خانواده شهدا دیدار و سپس در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مسکن ایثارگران شرکت کرد.

 • اجرای ویدئومپینگ در اراک

  اجرای ویدئومپینگ در اراک

  نورپردازی سه بعدی یا ویدئو مپینگ، شامگاه سه‌شنبه ۲۹ مهر به مناسبت بزرگداشت روز اراک روی نمای ساختمان سیلوی اراک اجرا شد.

 • اراک در روزهای قرمز کرونایی
 • افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی

  افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی

  فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی چهارشنبه ۲ شهریور همزمان با هفت استان دیگر، به صورت ویدئوکنفرانس با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

 • دیدار تیم‌های والیبال شهروند اراک و خاتم اردکان

  دیدار تیم‌های والیبال شهروند اراک و خاتم اردکان

  هفته سوم سی‌ و چهارمین دوره لیگ برتر والیبال، یکشنبه ۳۰ شهریور در هفت شهر ایران برگزار شد. شهروند اراک در سالن شهید ثامنی اراک میزبان خاتم اردکان بود که با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد.