• شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 1400012110916
  • خبرنگار : 50049

استاندار گلستان: اجرای پروتکل‌ها الزامی است

استاندار گلستان: اجرای پروتکل‌ها الزامی است

ایسنا/گلستان استاندار گلستان با اشاره به قرار گرفتن ۶ شهر گلستان در وضعیت قرمز و ۴ شهر در وضعیت نارنجی، گفت: اجرای پروتکل‌ها با توجه به رنگ‌بندی شهرها الزامی است.

هادی حق‌شناس ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: بر اساس اعلام امروز در ستاد ملی کرونا، گلستان به همراه سیستان بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد و یزد، جزو استان‌هایی است که هنوز پیک چهارم در آن آغاز نشده است.

وی با اشاره به روند افزایش بیماران سرپایی و بستری در استان، افزود: اگر امروز کاری انجام ندهیم، وضعیت بدی را در استان تجربه خواهیم کرد. فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی باید با جدیت به اجرای محدودیت‌های کرونایی که از امروز در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال شده، نظارت داشته باشند.

استاندار گلستان با تأکید بر اینکه دو هفته بسیار خطرناکی را پیش رو داریم، گفت: بر اساس تمام پیش‌بینی‌ها از هفته جاری وارد پیک چهارم خواهیم شد لذا باید از همین الان پیشگیری را در دستور کار قرار دهیم. باید تمام تلاشمان را انجام دهیم تا تعداد بیمار در این پیک به حداقل برسد.

حق‌شناس تأکید کرد: بعد از تغییر رنگ شهرها که توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود، پروتکل‌های مربوط به آن رنگ را در آن شهرها فعال می‌شود و نیازمند اعلام دوباره نیست.

وی در خصوص وضعیت حضور کارکنان ادارات، گفت: در شهرهای قرمز حداقل یک‌سوم کارکنان و در شهرهای نارنجی حداقل یک‌دوم کارکنان در محل کار حضور پیدا می‌کنند.

انتهای پیام