• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۴
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 1400012413415
  • خبرنگار : 71432

ازدحام جمعیت برای برگزاری مراسم در رود گنگ هند، با وجود کرونا

ازدحام جمعیت برای برگزاری مراسم در رود گنگ هند، با وجود کرونا

ده‌ها هزار نفر از مردم هند برای برگزاری مراسم غسل در رود گنگ گردهم آمدند و این در حالیست که موج بیماری کووید-۱۹ همچنان سراسر این کشور را مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان در بر گرفته است.

به گزارش ایسنا، شرکت کنندگان روز گذشته (دوشنبه) مراسم روز "غسل فرخنده" را در جشنواره موسوم به کوم میلا (کومبه میلا) در شهر هاریدوار در ایالت اوتاراکند در هیمالیا برگزار کردند.

مقامات هندی اعلام کردند: به دلیل ازدحام زیاد جمعیت اجرای تمهیدات ایمنی کروناویروس با مشکل روبرو شد.

این مراسم در حالی برگزار ‌شد که هند شاهد افزایش شدید میزان ابتلا به کووید-۱۹ است، بطوریکه در چند هفته گذشته این کشور به طور مداوم روزانه بیش از ۱۰۰ هزار مورد ابتلا را گزارش کرده است.

روز گذشته هند بیش از ۱۶۸ هزار مورد جدید ابتلا را ثبت کرد و از برزیل پیشی گرفت و دومین کشور بعد از آمریکا در جهان به لحاظ شمار مبتلایان شد.

موج دوم شیوع کروناویروس در سراسر هند، کشور را به بحران کشانده است. گزارش‌های مربوط به کمبود تخت بیمارستان و داروهای ضروری از مناطق مختلف کشور به دست می‌رسد. برخی ها معتقدند اگر اقدامات سختگیرانه و فوری انجام نشود و سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا نکند، باید انتظار شرایط بدتر را داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، کارشناسان می‌گویند: هند تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تزریق کرده است اما برای جلوگیری از گسترش ویروس باید سرعت واکسیناسیون را بالاتر برد.

انتهای پیام