• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 1400012514345
  • خبرنگار : 71451

گلزارهای شهدا هویت‌بخش یک ملت هستند

گلزارهای شهدا هویت‌بخش یک ملت هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: اگر امروز تلاش می‌کنیم و گام بسیار کوچکی را در مسیر خدمت به جامعه معزز ایثارگری برمی‌داریم، بی‌شک رضایت خداوند را به‌عنوان پاداش به دست خواهیم آورد.

به گزارش ایسنا، مرتضی انصاری‌فر در نشست با مهدی زندیه وکیلی معاون عمرانی استانداری مرکزی، با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و با تأکید بر تلاش جهت ارائه خدمات کیفی و مطلوب به خانواده‌های شهدا، توضیح داد: دستگاه‌های مختلف اجرایی باید برای حل مشکل جامعه ایثارگری هم‌افزایی، تعامل و هماهنگی لازم را با بنیاد داشته باشند.

وی افزود: دو هزار و ۲۲۵ نفر از فرزندان شهدا، جانبازان ۷۰ درصد و ایثارگران متقاضی دریافت مسکن در استان مرکزی هستند که با سفر مهندس سعید اوحدی به استان مرکزی و امضای تفاهم‌نامه مسکن بنیاد با استانداری ۲۰۰۰ مورد آن به تفاهم رسید و امیدواریم به‌زودی شاهد برطرف شدن مشکلات مسکن ایثارگران باشیم.  اگر امروز تلاش می‌کنیم و گام بسیار کوچکی را در مسیر خدمت به جامعه ایثارگری برمی‌داریم، بی‌شک رضایت خداوند را به‌عنوان پاداش به دست خواهیم آورد.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان مرکزی به بهسازی و مرمت گلزارهای شهدا اشاره کرد و حفظ این نمادهای ایثار و شهادت را برای نسل‌های آینده مهم دانست و تصریح کرد: بازسازی گلزارهای شهدا فلسفه و ماهیتی فرهنگی دارد، باید تلاش کنیم تا گلزارهای شهدا به یک فضای شاخص فرهنگی برای حضور اقشار مختلف مردم تبدیل شود.

انصاری‌فر گفت: اهمیت و کارکرد فرهنگی معنوی گلزار شهدا در هر منطقه و توانایی بی‌نظیر در جذب جوانان و مأنوس کردن ایشان با شهدا و فرهنگ شهادت مقوله‌ای انکارناپذیر است. گلزارهای شهدا هویت‌بخش یک ملت هستند. فعالان فرهنگی جامعه باید در زمینه معرفی شهدا و شاخص‌های رفتاری این بزرگواران بیش‌ازپیش تلاش کنند.
انتهای پیام