• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۳
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 1400012816028
  • منبع : شهرداری تهران

توسعه شبکه جمع آوری آبهای سطحی بزرگراه شهید چمران

توسعه شبکه جمع آوری آبهای سطحی بزرگراه شهید چمران
عکس آرشیوی است

شهردار منطقه ۲ از اجرای پروژه توسعه کانال جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی بزرگراه شهید چمران خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسن صفات با اشاره به ضرورت احداث و ساماندهی شبکه جمع آوری آبهای سطحی جهت جلوگیری از سرازیر شدن آبهای سطحی در معابر در فصول بارندگی، گفت: در راستای سیاستهای شهرداری تهران در توسعه تکمیل و به روز کردن شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی این طرح عمرانی در بزرگراه شهید چمران اجرایی شد.
او با اشاره به اینکه بزرگراه شهید چمران یکی از محورهای اصلی پایتخت است، گفت: با توجه به تغییر و تحولات ساختاری ایجاد شده  در بدنه  این بزرگراه که مشکلاتی را درجمع آوری و هدایت آب‌های سطحی ایجاد کرده بود، احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی به عنوان یکی از اولویت طرح ها در دستور کار منطقه قرار گرفت.
صفات افزود: شبکه جمع آوری آبهای سطحی در ۵ فاز طراحی و پیش بینی شده است که در سال های گذشته دوفاز آن شامل کانال شرقی بزرگراه چمران حد فاصل دور برگردان شمالی تونل توحید تا میدان توحید و کانال خیابان گلبار تکمیل و به بهره برداری رسید.
او افزود: به منظور هدایت آبهای سطحی ضلع غربی این بزرگراه یک کانال عرضی احداث شد که با تکمیل آن ،آبهای سطحی محور غربی بزرگراه شهید چمران و انهار شمالی و جنوبی خیابان ستارخان از طریق اجرای یک شفت به کانال اصلی منتقل می شود.


به گفته شهردار منطقه۲ با احداث این کانال عرضی ، علاوه بر مرتفع شدن مشکل آبگرفتگی میدان توحید ،ضریب ایمنی تونل توحید نیز افزایش یافت.


او در ادامه گفت: در تداوم اقدامات اجرایی برای رفع مشکل آبگرفتگی  محدوده بزرگراه های چمران و جلال آل احمد ، یک کانال عرضی با لوله پلی اتیلن به قطر ۸۰۰ میلی متر اجرا  و به بهره برداری رسید.

بر اساس گزارش سایت شهر، شهردار منطقه ۲ افزود: با احداث این کانال ،آبهای سطحی جاری دربزرگراه شهید چمران درزمان بارندگی‌های فصلی هدایت وجمع آوری می‌شود وازجاری شدن آب درسطح معابر همچنین آبگرفتگی دراین مسیر پیشگیری می‌شود.

انتهای پیام