• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۵۱
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 1400012816440
  • خبرنگار : 50225

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

اعلام اسامی دریافت‌کنندگان واکسن پاکبانان آبادانی به مراجع قضایی

اعلام اسامی دریافت‌کنندگان واکسن پاکبانان آبادانی به مراجع قضایی

ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: اسامی افراد خاطی شهرداری آبادان که از سهمیه واکسن پاکبانان آبادانی استفاده کرده‌اند، کتبا به مقامات قضایی اعلام شده است.

دکتر شکراله سلمان‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حسب دستور مقام عالی وزارت بهداشت که در نامه‌ای به ما ابلاغ شد، اسامی افراد خاطی شهرداری آبادان که از سهمیه واکسن پاکبانان آبادانی استفاده کرده‌اند، کتبا به مقامات قضایی اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مقام عالی وزارت دستوری نیز در خصوص برخورد با افراد خاطی در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان داد که این کار انجام شد و برخی از این افراد عزل شدند. در این زمینه، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان، رئیس مرکز بهداشت آبادان و مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های این مرکز بعد از این اتفاق، عزل شدند.

سلمان‌زاده تصریح کرد: ۱۵ نفر از کارکنان و مدیران شهرداری آبادان اقدام به تزریق واکسن کرونای سهمیه پاکبانان کرده بودند.

وی افزود: بعد از اینکه متوجه تزریق واکسن توسط افراد غیر مرتبط شدیم، تزریقات را موقتا متوقف کردیم. پس از اینکه شفاف‌سازی به صورت کامل انجام شود، تزریق واکسن به سایر پاکبانان انجام خواهد شد و واکسنی اضافه نیامده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: بیماران خاص مانند دیالیزی‌ها یا بیماران سرطانی سهمیه واکسن مخصوص به خود را دارند و نیازی نیست که ما از سهمیه پاکبان‌ها برای آن‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام