• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400013017854
  • خبرنگار : 50029

جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای فارس:

اشغال ۹۵ درصد تخت‌های ویژه کرونا در فارس

اشغال ۹۵ درصد تخت‌های ویژه کرونا در فارس
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه درصد مثبت شدن تست‌ها در استان به ٣٣ درصد رسیده است، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه در فارس را به ترتیب ٩٥ و ٧٧ درصد اعلام کرد.

عبدالرضا قاسمپور دوشنبه ٣٠ فروردین در نشست خبری که به شکل مجازی برگزار شد، با بیان اینکه تغییری در وضعیت کرونایی شهرستان‌های فارس حادث نشده است، گفت: همچنان ٢٧ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز و ٩ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

او همچنین با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فارس نسبت به دو هفته قبل در استان افزایش پیدا کرده اما تا رسیدن به نتیجه مطلوب برای کنترل بهتر بیماری کرونا فاصله داریم، افزود: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی با آمار کاهش و افزایش بیماری رابطه مستقیم دارد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد: انتظار این است که مردم استان در ایام ماه رمضان از دروهمی‌های افطاری پرهیز کنند.

قاسمپور به میزان تخلف‌های کرونایی از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس هم اشاره و عنوان کرد: تا ٢٩ فروردین ماه ٤٠٢ هزار ٥٨٩ خودرو متخلف جریمه و ٩ هزار واحد صنفی نیز تعطیل شده‌اند.

او خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با متخلفین و ناقضین پروتکل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف اداری، غیر دولتی، صنفی، خودرویی، آموزش، برپاکنندگان مراسم و تجمعات و ... نیز انجام شده است. 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا یادآور شد: تا پایان هفته جاری محدودیت‌ها ادامه دارد و اگر وضعیت به همین منوال تداوم یابد، متناسب با رنگبندی شهرستان‌ها، محدودیت‌ها نیز ادامه می‌یابد.

قاسمپور همچنین درصد بهبودی مبتلایان و کل بستری‌های جدید در روز گذشته را به ترتیب ٩١ درصد و ٤٢٦ مورد اعلام کرد.

او عنوان کرد: به جز بیمارستان‌های دولتی اکنون بیمارستان‌های مسلمین، پیوند، بعثت، شهید بهشتی، کوثر، ام ار ای، دنا و اردیبهشت هم بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند.

جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونای فارس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با وضعیت فعلی آیا قرنطینه کامل شهر شیراز امکان پذیر است؟ گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون بحث قرنطینه مطرح بوده اما چون سختی‌هایی برای مردم داشت هیچ زمانی تحت این عنوان مصوبه نداشتیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: براساس مصوبات ستاد مدیریت کرونا، کنترل‌های بهتری با هدف کاهش ترددها، اعمال جریمه‌های سخت تر و تعطیلی ادارات غیرضرور را در دستور کار قرار دادیم که فعلا محدودیت‌ها برابر با طرح جامع هوشمند اجرا می‌شود.

قاسمپور گفت: نظارت بر بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهری بر عهده شهرداری است و شهرداری باید نسبت به حضور مردم در این اماکن پاسخگو باشد اما شهربازی و مشاغل در پارک‌های تعطیل است. البته پارک‌ها دیوار ندارند و باید با همکاری نیروی انتظامی، از تجمع ممانعت شود.

انتهای پیام