• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۴
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400020100851
  • خبرنگار : 30450

استاندار:

تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۵ دوز واکسن کرونا وارد کهگیلویه و بویراحمد شد

تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۵ دوز واکسن کرونا وارد کهگیلویه و بویراحمد شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در تزریق واکسن کرونا از کشور عقب نیستیم و در برخی موارد از استان های هم طراز خود هم جلوتر هستیم.

"حسین کلانتری" از برخی بداخلاقی ها انتقاد کرد و افزود: در فضای مجازی سخنانی منتشر شد و می گفتند که استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز واکسیناسیون رو آغاز نکرده و از سایر استان ها عقب است که این در راستای ناامید کردن مردم و زیر سوال بردن خدمات نظام است.
وی تصریح کرد: واکسن ها در چهار مرحله به استان ارسال شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۶ دوز واکسن وارد استان شده که از این میزان ۷ هزار و ۲۰۷ دوز آن تزریق شده است.
کلانتری تاکید کرد: کار واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و مابقی گروه های هدف در دست انجام است و طبق سند ملی به گروه های مشخص شده واکسن تزریق می شود.
وی بیان کرد: خارج از چارچوب سند ملی هیچ مقامی و هیچ شخصی حق دریافت واکسن خارج از برنامه زمانبندی ندارد و تاکنون در این باره موردی از تخلف مشاهده نشده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: فرآیند واکسیناسیون باید شفاف سازی و به اطلاع مردم رسانده شود تا در این باره دغدغه ای نداشته باشند.
کلانتری تصریح کرد: در مکاتبه ای با وزیر بهداشت علاوه بر افزایش آزمایشگاه های سلولی در شهرستان های بزرگ بویراحمد، گچساران و کهگیلویه، درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا افزون بر سهمیه استان انجام شد و معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز به عنوان معین استان در ستاد کرونا هم مکاتباتی داشته است.
وی اظهار کرد: طبق پیش بینی ها تا پایان سال واکسیناسیون تمامی افراد صورت می گیرد ومردم باید در این چند ماه بیش از گذشته در رعایت پروتکل ها بکوشند تا تزریق واکسیناسیون برای همه انجام گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: همچنین خواهان راه اندازی دو آزمایشگاه سلولی و مولکولی دیگر برای در شهرستان های گرمسیری استان هستیم و مقدمات کار و نامه نگاری ها به وزارت بهداشت انجام شده است.
کلانتری ادامه داد: به دنبال سرعت کار در نمونه گیری های کرونا هستیم تا از طریق آن بیماریابی فعال تر و به موقع پیشگیری ها انجام شود.
وی بیان کرد: درصد کشندگی ویروس کرونا در کشور ۳.۱ و در استان ۱.۱ درصد است.
به گزارش ایسنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اطلاع رسانی دقیق، شفاف و صادقانه را خواستار شد و خاطرنشان کرد : باید هم از طریق صدا و سیما و هم خبرگزاری ها و سایت ها و روزنامه ها اطلاع رسانی به افکار عمومی به صورت دقیق و مستمر ادامه باشد.
انتهای پیام