• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
  • دسته‌بندی: محیط زیست
  • کد خبر: 99051612187
  • منبع : سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل محیط زیست استان تهران به مناسبت روز خبرنگار:

جریان آزاد تبادل خبر و اطلاعات یک حق اساسی است

جریان آزاد تبادل خبر و اطلاعات یک حق اساسی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه فرارسیدن 17 مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و فعالین این حوزه تبریک گفت و از تلاش خبرنگاران در آگاهی بخشی اجتماعی قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، سعید محمودی در آستانه گرامیداشت روز خبرنگار با اشاره به اینکه در جوامع مردم نهاد مانند کشور ما جریان آزادی مبادله اخبار و اطلاعات یک حق اساسی تلقی شده و مبنایی برا ی توسعه همه جانبه است، اظهار کرد: بر این اساس حرفه خبرنگاری جزو مشاغل حساس و البته تأثیرگذار بر رویدادهای اجتماعی محسوب شده و به همین دلیل تفکر و اندیشه یک خبرنگار موضوعی است که گره در شاخص هایی مانند امانتداری، دلسوزی، تعهد و مسئولیت پذیری دارد.

وی افزود: ویژگی حق محوری، حق گویی و حق طلبی از مهم‌ترین ویژگی های یک خبرنگار موفق و نیک اندیش است و در واقع اعتماد مردم به اخبار و صحت و سقم جریان اطلاعات تا حد بسیار زیادی به شیوه عمل رسانه های ارتباط جمعی مربوط می شود که در صف مقدم آن خبرنگاران قرار دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه مردم باید از واقعیات و حقایق اجتماعی در حداقل زمان ممکن و اثرگذار باخبر شوند، اظهار کرد: روشنگری و بیان واقعیت باعث افزایش اعتبار و اعتماد در جامعه شده و الگوی مناسبی را برای قضاوت و مشارکت اجتماعی در اختیار مردم قرار می دهد.

وی همچنین با بیان اینکه کار خبر و اطلاع رسانی یک کار مداوم و شبانه روزیست، تصریح کرد: در شرایط فعلی اجتماعی که محدودیت هایی وجود داشته و خطرات بیماری کرونا سلامت همگی را تهدید می کند، حضور و تهیه گزارش از موضوعات مختلف در جامعه واقعا کار سخت و حساسی است که خبرنگاران با فداکاری و ایثار از عهده این امر نیز برآمده اند و در همه حوزه ها حضور فعال و پر رنگی داشته اند.

بنا بر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران محمودی در پایان از تلاش های خالصانه و عاشقانه همه خبرنگاران خصوصا خبرنگاران حوزه محیط زیست استان تهران در انعکاس اخبار دقیق  و بموقع تقدیر و تشکر کرد و خاطرنشان کرد: در مجموعه محیط زیست استان تهران خود و همه همکارانم را ملزم به شفاف سازی درخصوص امور مربوط به محیط زیست می دانم و از خبرنگارانی که در این مسیر و در بیان وقایع موجود پیگیر هستند و همکاری دارند، قدردانی می کنم.

انتهای پیام