• پنجشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99052316877
  • منبع : نمایندگی سمنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان خبرداد:

کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم‌نامه سازمان های مردم نهاد

 کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم‌نامه سازمان های مردم نهاد

ایسنا/سمنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم‌نامه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح کشور خبر داد.

حبیب الله خجسته‌پور 22مردادماه در جلسه ی شورای توسعه و حمایت از تشکل‌ها که در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد اظهار کرد: استان سمنان به‌عنوان استان نخست کشور در اجرای تفاهم نامه و تطبیق تشکل ها شناخته و از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تقدیر قرار گرفت.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به پروسه ی صدور مجوز فعالیت تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد گفت : مجوز فعالیت تشکّل‌ها و سازمانهای مردم نهاد از مراجع مختلف همچون وزارت کشور، وزارت ورزش و جوان ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان محیط زیست و ... صادر می شود که تعدد اینگونه مراجع ، موجب بروز سردرگمی برای فعالان اینگونه سازمانها می شود، لذا با توجه به مشکلات مرتبط با این مقوله ، قانون و دستوالعملی در دست بررسی و تصویب است که بر اساس آن صدور مجوز فعالیت تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد بصورت واحد و از سوی یک مرجع انجام خواهد شد.
خجسته پور اضافه کرد: تا پیش از تصویب نهایی این طرح و بر اساس تفاهم نامه ی منعقده میان وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان مقرر شد تا مجوز تشکل های جوان محور مورد تایید وزارت ورزش و جوانان جوانان با امضای استاندار و توسط وزارت کشور صادر گردد که در این خصوص استان سمنان ، بعنوان استان پیشگام و نخست کشور مطرح است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه با ذکر این نکته که در جلسه ی امروز مجوز فعالیت ۱۳ سازمان مردم نهاد استان در حوزه ی جوانان با تایید نهایی استاندار سمنان به مدیران این سمن ها ارائه گردید ، گفت : پرونده ی ۴۰ موسسه ی دیگر نیز در مراحل نهایی بوده و بزودی مجوز فعالیت این موسسات نیز صادر خواهد شد.
خجسته‌پور اظهار امیدواری کرد با تصویب طرح تعیین مرجع واحد برای صدور فعالیت سازمانهای مردم نهاد ، شاهد انسجام و رشد اینگونه مراکز در سطح کشور و استان باشیم .
انتهای پیام