• دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99061007429
  • خبرنگار : 71145

همدردی مصطفی ادیب با مصیبت دیدگان انفجار بندر بیروت

همدردی مصطفی ادیب با مصیبت دیدگان انفجار بندر بیروت

نخست وزیر مکلف لبنان به محض ترک کاخ ریاست جمهوری به دو خیابان مار مخایل و الجمیزه در اطراف بندر بیروت رفت و به نگرانی‌های شهروندان و مطالبات‌شان گوش داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مصطفی ادیب، نخست وزیر مکلف لبنان در اولین اقدام خود بعد از مکلف شدن به این ماموریت به جمع شهروندان لبنانی رفت و به آنها گفت که در این رنج عظیم که بر لبنان گذشته در کنار آنهاست.

او اظهار کرد: هیچ کلامی نمی‌تواند دردی که با مشاهده رنج‌ها و نابودی احساس کردم، بیان کند. تنها اکنون می‌توانم بگویم که با خانواده‌های شهدا، مجروحان، مفقودان و مصیبت دیدگان همدرد هستم.

ادیب تاکید کرد: آنچه مشاهده می‌کنم انگیزه‌ای برای همه ماست تا در تشکیل دولت و شروع به کار کارگاه‌های بازسازی و کاهش رنج مردم سرعت عمل به خرج دهیم، مضاف بر این‌که گام‌های مطلوبی برای انجام اصلاحات اقتصادی، مالی و اداری برداریم تا دوستان لبنان را برای حمایت از آن و ایستادن در کنارش ترغیب کند.

او در پایان گفت: قلب و ذهنم با مردم بیروت و کل لبنان به خصوص ساکنان مناطق خسارت دیده در انفجار بندر بیروت است و مهمترین دستاورد تحقیقات قضایی برای تعیین مسؤولیت‌ها و مواخذه است.

در کنار این بازدید ادیب امروز در بازدیدی پروتکلی به دیدار نخست وزیران سابق لبنان رفت تا با آنها دیدگاه دولت جدید را بررسی کند.

سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان بعد از دیدار با ادیب گفت: برای او آرزوی موفقیت و پیروزی در ماموریت تشکیل دولت می‌کنم.

انتهای پیام