• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99062620472
  • خبرنگار : 71145

فرانسه می‌گوید، سپرده‌گذاران لبنانی احتمالا همه سپرده‌شان را به دست نیاورند

فرانسه می‌گوید، سپرده‌گذاران لبنانی احتمالا همه سپرده‌شان را به دست نیاورند

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام عالی فرانسوی گزارش داد، احتمالا دستیابی سپرده‌گذاران لبنانی به کل سپرده‌هایشان مشکل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از این خبرگزاری، او اظهار کرد: برای بانک‌های لبنان پایبندی به اصل لزوم متضرر نشدن سپرده‌گذاران با هر مبلغ سپرده‌گذاری دشوار می‌شود. این ماحصل نشست ۱۰ سپتامبر مسؤولان فرانسوی با هیئت جمعیت بانک‌های لبنان است.

این مقام فرانسوی که خواست نامش فاش نشود، گفت، فرانسه تلاش‌های بین‌المللی برای واداشتن سیاستمداران به انجام اصلاحات ضروری جهت جذب کمک‌های مالی و کاهش شدت بحرانی را هدایت می‌کند که بانک‌ها را فلج کرده و مانع از دستیابی سپرده‌گذاران به بیشتر مبالغ سپرده‌گذاری‌شان شده است.

پی‌یر دوکین، فرستاده ماکرون برای هماهنگی حمایت بین‌المللی در لبنان در این نشست گفت، در حالی که مساله اصلی برای بانک‌های لبنان است اما سپرده‌گذاران نیز نباید متضرر شوند دفاع از این مساله تا آخر سخت می‌شود اما مساله قابل مذاکره است.

یک مقام بانک لبنان نیز گفت، آنها در نشست‌هایشان با مقامات فرانسوی احساس کردند فرانسوی‌ها از شکوفایی بخش بانک حمایت می‌کنند.

در عین حال یک منبع دیپلمات فرانسوی افزود: مذاکرات جزئی از تلاش‌ها با هدف اجرای طرح نقشه راه اقتصادی لبنان است.

در این نشست همچنین اجرای فوری محدودیت سرمایه‌گذاری‌ها و ادغام بانک‌ها در شهری که ۶۴ بانک دارد و زیر نظر ۳۲ مجموعه کار می‌کند و نیز بازسازی ساختار کوه بدهی‌های خارجی و داخلی لبنان و نیز اتخاذ مجموعه‌ای از تدابیر بررسی شد که راه حل سحرآمیزی برای آنها وجود ندارد.

رویترز افزود: نمایندگان جمعیت بانک‌های لبنان و سلیم صفیر، رئیس این جمعیت اشاره کردند، بانک‌ها آماده پیوستن به تلاش‌های حل بحران هستند و پیشنهاداتی از جمله تایید تاسیس صندوق جذب منابع کشور مطرح کردند.

انتهای پیام