• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: نشریات دانشجویی
  • کد خبر: 99070503053
  • منبع : باشگاه دانشجویان

برگزاری وبینار «ســواد رسـانـه‌ای» برای شریفی ها

برگزاری وبینار «ســواد رسـانـه‌ای» برای شریفی ها

دومین جشنواره نشریات شریف (هفت‌قلم)، وبینار «سواد رسانه‌ای» برگزار می‌کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، سواد رسانه‌ای عبارت است از یک نوع درک متکی بر مهارت که  براساس آن می‌توان انواع رسانه‌ها و انواع تولیدات آن‌ها را شناخت و از یکدیگر تفکیک و شناسایی کرد. سواد رسانه‌ای در واقع آمیزه‌ای از تکنیک‌های بهره‌وری موثر از رسانه‌ها و کسب بینش و درک برای تشخیص رسانه‌ها از یکدیگر است.

سواد رسانه‌ای مثل یک رژیم غذایی است که  هوشمندانه مراقب است که چه موادی مناسب هستند و چه موادی مضر؛ چه چیزی را باید مصرف کرد و چه چیزی را نه یا این‌که میزان مصرف هر ماده بر چه مبنایی باید استوار باشد. سواد رسانه‌ای می‌تواند به مخاطبان رسانه‌ها بیاموزد که از حالت انفعالی و مصرفی خارج شده و به معادله متقابل و فعالانه‌ای وارد شوند که در نهایت به نفع خود آنان باشد. به دیگر سخن، سواد رسانه‌ای کمک می‌کند تا از سفره‌ی رسانه‌ها به گونه‌ای هوشمندانه و مفید بهره‌مند شویم.

وبینار «سواد رسانه‌ای» با حضور دکتر محمدصادق باطنی ـ مدرس سوادرسانه ای و دبیر المپیاد سواد رسانه ای، روز یکشنبه ششم مهر، ساعت ۱۷ به صورت مجازی برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت  شرکت در وبینار از طریق لینک https://vclass.ecourse.sharif.edu/ch/cs2 و جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نام کاربری و رمز عبور ورود به جلسه، به نشانی nfbahrani@ مراجعه کنند.

انتهای پیام