• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 99070604290
  • منبع : ارتش جمهوری اسلامی ایران

فرمانده نیروی زمینی ارتش :باید جوانان را با نمادها و معارف دفاع مقدس آشنا کنیم

 فرمانده نیروی زمینی ارتش :باید جوانان را  با نمادها و معارف دفاع مقدس آشنا کنیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش فدای ملت، گفت: باید جوانان را بیشتر با نمادها و معارف دفاع مقدس آشنا کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس که در باغ موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است، اظهار کرد: نمایشگاه امسال فضای خاصی دارد که با توجه به شرایط کرونایی با ابتکار خاصی برگزار شده است.
وی افزود: در غرفه های این نمایشگاه دستاوردها و تجهیزات نیروها در مقیاس کوچک به نمایش گذاشته شده تا بازدیدکنندگان در جریان  دستاوردها قرار گیرند.
امیر سرتیپ حیدری  درباره انتقال تجربیات دفاع مقدس به نسل جوان در این نمایشگاه  اظهار کرد: همانطوریکه هر سلاحی یک بردی داشته، هر نمایشگاه هم برد خاص خود را دارد و این نمایشگاه می تواند در قیاس با هفته دفاع مقدس به همین اندازه مفید واقع شود، زیرا نسل جوان ما تشنه بیشتر دانستن هستند که باید مسئولان روی موضوع بهتر دانستن و اطلاعات بیشتر دادن کمک کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند دفاع مقدس گنجینه‌ای است که دانش در آن نهفته  و این نمایشگاه گوشه ای از تلاش های دفاع  مقدس است و استمرار این تلاش می تواند برای نسل جوان ما موثر باشد تا با دفاع مقدس ارتباط بهتری برقرار کنند.
وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم  انقلاب تاکید کردند ضروری است با گذشت زمان از دفاع مقدس، جوانان هر روز با فرهنگ و دستاوردهای این دفاع بیشتر آشنا شوند.
امیر حیدری در مورد جایگاه ارتش در میان مردم گفت: الحمدلله ارتش پل گستره عظیم ولایت مداری و پا در رکابی است و در قلب مردم جای خود را باز کرده  و همواره ارتش فدای ملت و ملت فدای ارتش است و این امر در بیانات رهبر انقلاب همواره مورد تاکید قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد:  چهل سال از دفاع مقدس گذشته و همانگونه رهبر معظم  انقلاب تاکید کردند باید جوانان را بیشتر با نمادها و معارف دفاع مقدس آشنا کنیم، در این چهل سال تجربیات مختلف اندوخته ایم تا به نسلهای مختلف بگوییم که چگونه در این سالها از  انقلاب دفاع کردیم و اگر جنگی اتفاق بیفتد شما عزیزان وظیفه داریداز کیان اسلامی دفاع کنید چرا که ما در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک عزیز کشورمان از دست ندادیم.

انتهای پیام