• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۱
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99070604297
  • منبع : روابط عمومی برنامه

برگزاری دوره معرفت‌زایی اربعین از سوی ستاد فهما

 برگزاری دوره معرفت‌زایی اربعین از سوی ستاد فهما

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه‌های ستاد فهما به مناسبت اربعین حسینی، گفت: عمده فعالیت امسال بر محور آموزش و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، هرچند که در صورت صدور مجور مواکب‌الاتحاد در قالب کانون سلامت به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی حبیب رضا ارزانی در گفت‌وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با تاکید بر اینکه فعالیت‌های ستاد فهما در اربعین امسال متمرکز بر امر آموزش است، اظهار کرد: با توجه به لغو حضور زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین به دلیل شیوع کرونا، برنامه‌های کانون های فرهنگی، هنری مساجد در بستر فضای مجازی و با محور محتوای آموزشی ارایه می شود.

وی ادامه داد: در این راستا و در پی تفاهم با دانشگاه امام صادق(ع) بسته آموزشی با موضوع معرفت‌افزایی درباره اربعین تهیه و در سامانه بچه‌های مسجد بارگذاری شده است، همچنین دوره مرتبط با این بسته آموزشی به صورت مجازی برگزار وبه شرکت کنندگان در این دوره غیرحضوری مدرک مشترکی از سوی دانشگاه امام صادق(ع) و ستاد فهما اعطاء می شود.

وی گفت: از سوی دیگر با توجه به آنکه امکان حضور برخی از موکب های اربعین برای خدمت رسانی به زائران اربعین در کشور عراق وجود دارد، برخی از مواکب الاتحاد اعلام آمادگی کرده اند و در صورت صدور مجوز، در قالب کانون های سلامت در عراق مستقر شده و به زائران عراقی خدمات بهداشتی و سلامتی ارائه می کنند.

حجت‌الاسلام ارزانی افزود: محور فعالیت مواکب الاتحاد ستاد فهما خدمت رسانی به همه زائران امام حسین(ع) بوده و تفاوتی میان زائران عراقی و ایرانی قائل نیستیم، از این رو عدم حضور زائران ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین به دلیل شیوع کرونا، مانع خدمت رسانی مواکب الاتحاد نمی شود.

وی ادامه داد: همچنین در پی هماهنگی با کمیته فرهنگی اربعین قرار است از شبکه گسترده بچه های مسجد در برگزاری پویش ها، مسابقات، سوگواره ها و ... مرتبط با اربعین استفاده شود. علاوه بر این، در نقاط سفید از نظر شیوع کرونا برخی از این موکب ها فعال شده و بسته های بهداشتی را میان مردم توزیع می‌کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدرسه تابستانه یا فصلی اربعین اقدام دیگری بود که از سوی دانشگاه امام صادق(ع) با هدف برگزاری دوره آموزشی معرفتی مهارتی شکل گرفت، این دوره ها در فضای مجازی برگزار شد و قرار است صوت هرکدام از این مباحث در سامانه بچه های مسجد برای اعضای کانون ها بارگذاری شود.

وی در توصیف این دوره ها گفت: چهار گرایش برای مخاطبان جوان دانشجویان و فرهنگیان در این دوره ها پیش بینی شد که شامل هنر و رسانه، عرصه میان فرهنگی و بین المللی مسایل ایران و عراق، نوآوری و فناوری، حکمرانی و آینده پژوهی اربعین می شود؛ این مباحث به منظور افزایش و تعمیق مباحث دینی و معرفتی در بستر فضای مجازی برای بچه های مسجد ارایه می شود.

انتهای پیام