• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99070704961
  • خبرنگار : 71567

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

باید از حاشیه ها دوری کنیم/مخالف واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی هستیم

 باید از حاشیه ها دوری کنیم/مخالف واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه مخالف واگذاری بخش های آموزشی و درمانی این دانشگاه هستیم، گفت: در طول مدت مدیریت خود که بسیار کوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه‌ها بپرهیزیم.

به گزارش ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیئت‌ رئیسه دانشگاه با روسای بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این دانشگاه با هرگونه واگذاری بخش های آموزشی و درمانی که با جان مردم سروکار دارند موافق نیست، گفت: دانشگاه از فضای حاشیه‌سازی دور است چرا که حاشیه‌ها مضر و آسیب رسان هستند، گاهی یک کلمه یا یک جمله ممکن است واکنش‌هایی را به همراه داشته باشد. ما در دانشگاه  باید از این فضا دوری‌کنیم و در طول مدت مدیریت خود که بسیار کوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه‌ها بپرهیزیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر حفظ تعادل در نحوه خدمت‌رسانی بیمارستان‌ها تأکید کرد و گفت: بیمارستان‌ها باید از تمامی ظرفیت خود برای حفظ جان بیماران استفاده کنند. در کنار آن باید یادمان باشد که حفظ جان بیماران، اداره اقتصادی بیمارستان‌ها و آموزش فراگیران نیز برعهده بیمارستان‌ها است و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که به همه این ابعاد توجه شده تا به بیمارستان‌ها لطمه‌ای وارد نشود.

دکتر کریمی به سیاست دانشگاه در رابطه با واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی اشاره کرد و گفت: دانشگاه با هرگونه واگذاری بخش‌های آموزشی و درمانی که باجان بیماران سروکار دارند به‌هیچ‌وجه موافق نیست. در مورد واگذاری بخش‌هایی که از گذشته صورت گرفته، باید مرحله‌به‌مرحله از این حالت خارج شوند به این منظور لیست واگذاری همه بیمارستان‌ها استخراج‌شده و درحال بررسی هستیم تا به‌تدریج این روند اصلاح شود.

وی بر استفاده حداکثری از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تأکید کرد و گفت: پیش از افزایش نرخ دلار، هزینه هر تخت بیمارستانی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود این درحالی است که بیمارستان‌های یاس و رازی تخت‌های خالی دارند که با کمک سایر بیمارستان‌ها می‌توانند از این ظرفیت بهینه استفاده کنند. در چنین شرایطی تعجب می‌کنم بعضی بیمارستان‌ها بازهم پیگیر افزایش تخت هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر کریمی خواستار تعیین اقمار بیمارستانی برای استفاده بهینه از تخت‌های موجود شد و گفت: بیمارستان‌های امیراعلم و امام خمینی به‌عنوان قمر بیمارستان یاس و بیمارستان سینا به‌عنوان قمر بیمارستان رازی و...می‌توانند کمک کنند که حداکثر ظرفیت‌های موجود به کار گرفته شود. لذا تعیین قمر بیمارستان‌ها را  جدی بگیرید تا بتوانید بهترین خدمت را ارائه دهید.

انتهای پیام