• دوشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۸
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 99072115872
  • خبرنگار : 71616

در جلسه‌ای بررسی شد

راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو

راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو

در راستای ساماندهی بازار خودرو، ضمن تاکید وزیر صمت مبنی بر اتخاذ تصمیمات بر اساس اجماع نظر دولت و کارشناسان این حوزه، رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری نیز تکیه بر توان داخلی را ضروری دانسته و بر افزایش تولید خودروسازان و حذف تقاضاهای کاذب تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، جلسه‌ای با حضور علیرضا رزم‌حسینی-وزیر صنعت، معدن و تجارت-،علی آقامحمدی -رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام-، جمعی از مشاوران و کارشناسان و همچنین مدیران دو شرکت خودروسازی،‌ برگزار و طی آن راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این جلسه مهدی صادقی-نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، گزارشی از ماحصل چهار جلسه برگزار شده کمیته خودرو طی هفته گذشته ارائه و جزئیات پیشنهادهای کارشناسی جمع بندی شده را تشریح کرد.

همچنین علی آقامحمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه بر ضرورت تکیه بر توان داخلی برای بومی سازی قطعات، افزایش تولید خودروسازان و حذف تقاضاهای کاذب از بازار خودرو تاکید کرد.

علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در ادامه تاکید کرد که اتخاذ هرگونه تصمیمی در زمینه ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت،‌ مجلس و همه کارشناسان و متخصصان این حوزه باشد.

انتهای پیام