• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۷
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99080603439
  • خبرنگار : 50177

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:

دستگیری سه اکیپ شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات هشتاد پهلوی خرم‌آباد

 دستگیری  سه اکیپ شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات هشتاد پهلوی خرم‌آباد

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری سه اکیپ شکارچی غیرمجاز توسط یگان حفاظت این اداره کل در ارتفاعات هشتاد پهلوی خرم‌آباد خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز پنجم آبان اظهار کرد: در پی گشت و کنترل شبانه‌روزی نیروهای یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیطزیست لرستان در سطح حوزه استحفاظی و ارتفاعات هشتاد پهلو در خرم‌آباد سه اکیپ شکارچی غیرمجاز که شش نفر بودند به همراه ادوات شکار در نیمه های شب دستگیر شدند.   

وی افزود: از این شکارچیان که تعدادی از آنها از استان‌های مجاور بودند لاشه سه راس گراز به همراه سه قبضه اسلحه گلوله زنیو جنگی،  ۹۵ عدد فشنگ، ۱۰۰ گرم باروت فشنگ، سه دستگاه دوربین چشمی، شش عدد چراغ قوه و یک دستگاه پروژکتور کشف و ضبط شد.

این مسئول گفت: پرونده متخلفین پس از بازجویی اولیه به مقامات قضایی ارجاع و ادوات کشف شده آنها به همراه دو خودرو که درامر شکار مورد استفاده قرا گرفته بودند تا صدور رای دادگاه توقیف شدند.

فتحی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی محیط بانان در سراسر استان گفت: هیچ جای امنی در استان برای متخلفین وجود ندارد و برخورد قاطع با متخلفین شکار و صید صورت می‌گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از تمامی دوست داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه شبانه‌روزی ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

انتهای پیام