• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۷
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99080603599
  • خبرنگار : 50294

استاندار کردستان:

فرمانداران در برخورد با خاطیان حوزە سلامت عمومی جدی باشند

فرمانداران در برخورد با خاطیان حوزە سلامت عمومی جدی باشند

ایسنا/کردستان استاندار کردستان بە فرمانداران شهرستان‌های تابعە استان تاکید کرد کە در برخورد با خاطیان و اشخاصی که سلامت مردم را در راه پیشگیری از بیماری کرونا بە خطر می‌اندازند جدی باشند.

بهمن مرادنیا در همایش فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان کردستان که با حضور معاونین و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، اظهار کرد: بیش از هشت ماه است که اطلاع رسانی های وسیعی در راه پیشگیری و مقابله با کرونا توسط همه رسانه ها انجام می گیرد و اکنون کسی نیست که با این بیماری نا آشنا باشد.

وی با بیان اینکه به هر دلیلی طیفی از افراد نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی تفاوت و یا اعتقاد ندارند، گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان حاکمیت در شهرستان ها باید با جدیت و از هر ابزاری با کسانی که سلامت مردم و جامعه را به خطر می اندازند برخورد کنند.

مرادنیا حفظ‌ سلامت مردم و جان شهروندان را در شرایط کرونایی مهمتر از هر مسئله ای برشمرد و عنوان کرد: اگرحتی یک نفر به واسطه کم کاری یا بی توجهی هر مسئول و مدیری آسیب ببیند ما در مقابل آن مسئولیت داریم.

استاندار کردستان جاری شدن و در پیش گرفتن سیاست های یکسان در سطح استان برای پیشگیری و مقابله با کرونا را ضروری دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت و بهداشت مردم همه پیش بینی ها و نیازهای استان طی هفته های آینده در نظر بگیرد و برای تامین آنها برنامه ریزی انجام دهد.

مرادنیا در ادامە سخنان خود ضمن پرداختن به مسائل متعدد از معاونین خود درخواست کرد در سفر به شهرستان‌ها علاوه بر پیگیری پروژه ها با گروههای مرجع و جناح‌های سیاسی دیدار و گفتگو داشته باشند.

وی اضافه کرد: در استان طرح‌ها و پروژه های بسیار بزرگ و تاثیر گذاری در دست اجرا و آستانه اتمام است که حتی بسیاری از فعالین سیاسی و گروه‌های مرجع از آن اطلاع ندارند.

وی شناسایی اموال و املاک دولتی بلااستفاده در شهرستان‌ها را نیز خواستار شد و گفت: بخشی از هزینه های و مخارج، نظیر تامین اعتبار پاداش بازنشستگان باید از محل همین اموال و املاک تامین شود، در نتیجه فرمانداران باید نسبت به شناسایی آن املاک و صدور سند برای آنها اقدام کنند.

مرادنیا افزود: اعتقاد دارم که در استان تمرکز باید بر اتمام چند پروژه محدود باشد تا اینکه اعتبارات را در پروژه های گوناگون تقسیم کنیم و هیچ کدام نیز به نتیجه نرسد.

استاندار کردستان همچنین توجە بە واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها را نیز خواستار شد و گفت: فرمانداران در شهرستان ها نسبت به شناسایی واحدهای دارای مشکل اقدام کنند و اگر هر سرمایه گذار یا واحد تولیدی دچار مشکل بود نسبت به پیگیری و رفع آن اقدام خواهیم کرد.

در این جلسە معاونین استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامە ریزی استان کردستان دربخش های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و عمرانی و مسائل بودجە ای و اعتبارات بە بیان دیدگاه‌ها و برنامە های خود پرداختند و با فرمانداران بە گفتگو نشستند.

انتهای پیام