• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۲
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99080603619
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

جزئیات دستگیری عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی

جزئیات دستگیری عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی

ایسنا/آذربایجان شرقی دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی گفت: به دنبال انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز، افرادی که اقدام به انتشار و ترویج چنین شایعه ای کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

بابک محبوب علیلو در خصوص عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز، اظهار کرد: افرادی که آگاهانه یا ناآگاهانه اقدام به انتشار مطالب کذب و متضمن توهین، افترا یا برخلاف مصالح و منافع اجتماعی و نظم عمومی کرده باشند، بر اساس قانون مجرم محسوب شده و رفتارهای ارتکابی قابل تعقیب کیفری است.

وی افزود: به دنبال انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز با صدور دستور قضایی این موضوع از طریق پلیس فتای استان رصد شده و کسانی که اقدام به انتشار و ترویج چنین شایعه ای کرده بودند در کوتاه ترین زمان پس از انتشار شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در خصوص این موضوع چهار نفر از عوامل اصلی انتشار شایعه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند و این پرونده در حال حاضر در شعبه 27 دادیاری در حال رسیدگی است.

به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، دادستان مرکز آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شهروندان برای اطلاع از صحت و سقم اخبار، به رسانه ها و خبرگزاری‌های معتبر مراجعه کرده و از بازنشر شایعات منتشر شده در فضای مجازی جدا خودداری کرده و تا وقتی که از صحت مطلبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود مطمئن نشدند آن را باور نکنند.

انتهای پیام