• پنجشنبه / ۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99080805158
  • خبرنگار : 50132

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد:

سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا در کردستان/ فوت 18 نفر در 24 ساعت گذشته

سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا در کردستان/ فوت 18 نفر در 24 ساعت گذشته

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 270 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره روند افزایشی بیمران مبتلا به کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار تعداد بستری‌های مبتلای به کرونا در سنندج را ۳۶۴ نفر، سقز ۵۱ نفر، مریوان ۱۲۴ نفر، قروه ۲۲ نفر، بیجار ۳۵ نفر، کامیاران ۲۸ نفر، دیواندره ۱۴ نفر، بانه ۷۳ نفر، دهگلان ۶ نفر و سروآباد ۴ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: اکنون ۸۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند.

رضاعی همچنین از مرگ ۱۸ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون را ۶۵۴ نفر عنوان کرد.

به گفته وی، تاکنون ۲۳۳ نفر در سنندج، ۱۳۳ نفر در سقز، ۵۲ نفر در قروه، ۴۸ نفر در کامیاران، ۵۵ نفر در بانه، ۴۰ نفر در دیواندره، ۳۵ نفر در بیجار، ۴۵ نفر در مریوان، ۱۲ نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد در اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: تمامی فوتی‌های ناشی از کرونا به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

وی خطاب به شهروندان یادآور شد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام