• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۷
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99090302587
  • خبرنگار : 50040

فرماندار رودسر خبر داد

تدوین شناسنامه مدیریت بحران شهرستان رودسر

تدوین شناسنامه مدیریت بحران شهرستان رودسر

ایسنا/گیلان فرماندار رودسر، با تاکید بر لزوم استفاده از تجربیات بحران های گذشته به ویژه سیل و برف، گفت: باید شناسنامه مدیریت بحران داشته باشیم و از تجربیات و خسارات و ضعف ها و قوت ها برای رفع بحران های پیش رو استفاده کنیم.

محمدمهدی مظفری در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان رودسر، رفع به موقع مشکلات مردم در جریان حوادث و بحران ها را نیازمند یک مدیریت واحد دانست و اظهار کرد: هر کجا توفیق حاصل شده، یک راهبری و هم افزایی را شاهد بودیم.

وی با اشاره به نقش فرمانداری در هماهنگی ادارات شهرستان، افزود: باید برای مواجه شدن با بحران های پیش بینی شده و غیر قابل پیش بینی آمادگی داشته باشیم و بهترین تصمیم گیری را برای رفع مشکلات مردم به کار بگیریم.

فرماندار شهرستان رودسر، با تاکید بر لزوم استفاده از تجربیات بحران های گذشته به ویژه سیل و برف، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برف اخیر مشکلات عمده ای در حوزه برق داشتیم که بعد از یک هفته تلاش شبانه روزی برطرف شد لذا باید از هم اکنون اولویت های ادارات را در بحران ها مشخص کنیم.

مظفری، با بیان اینکه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان باید نقشه پراکندگی عملیات های خود را در جغرافیای رودسر تدوین کنند، گفت: باید شناسنامه مدیریت بحران داشته باشیم و از تجربیات و خسارات و ضعف ها و قوت ها برای رفع بحران های پیش رو استفاده کنیم.

وی خواستار احصای دقیق ادوات و تجهیزات راهداری شد و عنوان کرد: اولویت ما در بحران برف و سیلاب همواره بازگشایی راه های اصلی است لذا باید محل استقرار ادوات و ماشین آلات راهداری براساس شناسنامه مدیریت بحران شهرستان باشد.

فرماندار رودسر، همچنین از کلیه مدیران ادارات خواست طی هفته آینده جلسات داخلی مدیریت بحران را تشکیل دهند و تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز با بیماران دیالیزی و مادران باردار مواجه هستیم که در شرایط بحرانی وضعیت حساسی دارند.

مظفری، با تاکید بر لزوم اجرای مانور عملیاتی برای آمادگی ادوات و تجهیزات مدیریت بحران، خاطرنشان کرد: نگاه مردم به مسئولان است و باید نگرانی مردم را درک کنیم و برای رفع مشکلات آنان برنامه ریزی مناسب داشته باشیم لذا کلیه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان ظرف یک ماه آینده به ترسیم شناسنامه مدیریت بحران رودسر کمک کنند.

انتهای پیام