• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99090503766
  • خبرنگار : 71567

گسترش همکاری علمی دو دانشگاه علامه و بین المللی D-۸

گسترش همکاری علمی دو دانشگاه علامه و بین المللی D-۸

در راستای هم افزایی و گسترش همکاری‏ های علمی بین المللی، دانشگاه علامه طباطبائی تفاهم نامه همکاری علمی با دانشگاه بین المللی D-۸ امضا کرد.

به گزارش ایسنا، روسای دو دانشگاه در جلسه ای که به این منظور برگزار شد، ضمن معرفی دانشگاه خود و اشاره به ظرفیت‏ های موجود اظهار امیدواری کردند امضای این تفاهم نامه سرآغاز همکاری‏ های گسترده علمی میان این دو دانشگاه در حوزه بین الملل باشد.

دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اعلام اینکه دو دانشگاه مصمم به آغاز اقدامات عملی بلافاصله پس از امضای تفاهم نامه هستند، به مواردی از فعالیت‏ های علمی اشاره کرد که دانشگاه علامه طباطبائی آماده اجرای آنها با همکاری دانشگاه D-۸ است.

برگزاری دوره های کوتاه مدت کاربردی، آموزش مهارت‏ های دانشگاهی با استفاده از ظرفیت مرکز آموزش مهارت‏ های تخصصی دانشگاه، برگزاری دوره‏ های آموزش زبان، راه اندازی دوره‏ های مشترک، انجام پروژه ‏های پژوهشی بین المللی و برگزاری وبینارها و نشست‏ های تخصصی مشترک از جمله این موارد هستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، دو دانشگاه همچنین یک قرارداد همکاری در زمینه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان امضا کردند که طی آن دانشگاه علامه طباطبائی با برگزاری دوره‏ های کوتاه مدت به آموزش زبان فارسی به زبان آموزان معرفی شده از سوی دانشگاه D-۸خواهد پرداخت.

انتهای پیام