• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۵
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99090806004
  • خبرنگار : 50227

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان خبر داد

آغاز عملیات ردیابی و پایش ملخ صحرایی در خوزستان

آغاز عملیات ردیابی و پایش ملخ صحرایی در خوزستان

ایسنا/خوزستان سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز عملیات ردیابی و پایش ملخ صحرایی در استان خبر داد.

تورج نوروزی در جلسه ستاد فنی مقابله با آفت ملخ در خوزستان که امروز (۸ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده از شرایط، عملیات ردیابی و پایش ملخ صحرایی در شهرستان‌های جنوبی خوزستان آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بر اساس تجربه سال‌های گذشته، امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم که شاهد هجوم ملخ در خوزستان باشیم که باید با استفاده از تمام امکانات و تجهیزات، برای مبارزه با این آفت آمادگی کامل داشته باشیم.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: امسال از نظر مبارزه با این آفت نسبت به سال‌های قبل وضعیت بهتری داریم زیرا در طول این چند سال، تجربه برخورد با ملخ بالا رفته است. امکانات و زیرساخت‌ها نیز در طول این چند سال بهبود یافته است و امسال استان خوزستان شرایط بهتری در مبارزه با ملخ تجربه خواهد کرد.

وی افزود: اطلاع‌رسانی با عنوان هر بهره‌بردار یک پایشگر، تامین و آماده‌سازی سمپاش‌ها، معرفی تیم‌های ردیابی، ترمیم و احداث فرودگاه‌ها و تامین اعتبارات لازم برای مبارزه از جمله اقدامات مهمی است که باید در استان انجام شود.

انتهای پیام