• دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۲
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99091007499
  • خبرنگار : 50166

به دلیل بارش برف؛

راه ارتباطی ۵۶ روستای زنجان مسدود است

راه ارتباطی ۵۶ روستای زنجان مسدود است

ایسنا/زنجان مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: راه ارتباطی ۵۶ روستای زنجان مسدود است.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در اثر بارش برف، راه ارتباطی تعدادی از روستاهای استان مسدود شد که با تلاش راهداران تاکنون ۶۹ مسیر بازگشایی شده و راه ۵۶ روستا همچنان مسدود است که تلاش می‌کنیم تا ساعات پایانی امروز مسیرها بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه در آزادراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی استان مسدودی نداشتیم، عنوان کرد: با توجه به وضعیت دما، برف جاده‌ها آب شد و روی زمین نمانده و راهداران از نخستین ساعات بارش نسبت به برف‌روبی و نمک‌پاشی برای جلوگیری از لغزندگی مسیر اقدام کردهاند.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر بارندگی در استان متوقف شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون مه‌گرفتگی، پدیده غالب در محورهای مواصلاتی بوده که موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

این مسئول یادآور شد: طبق پیش‌بینی هواشناسی، سامانه بارشی امروز از استان خارج می‌شود اما با کاهش دمای هوا و پایین آمدن آن به زیر صفر، احتمال وقوع یخ‌بندان وجود دارد که لازم است رانندگان برای تردد، تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

محمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه جاده‌های اصلی و فرعی استان باز و قابل تردد است اما با توجه به وضعیت آب و هوا و احتمال لغزندگی مسیر و نیز پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به هم‌وطنان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

انتهای پیام