• دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۳
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99091007815
  • خبرنگار : 71234

گزارش رئیس سازمان بیمه سلامت در کمیسیون بهداشت

گزارش رئیس سازمان بیمه سلامت در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حضور روسای جمعیت هلال احمر و سازمان بیمه سلامت ایران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

زهرا شیخی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در این جلسه رئیس سازمان بیمه سلامت ایران به گزارشی از عملکرد این سازمان و برنامه های آتی آن پرداخت. طبق گزارش ارائه شده این سازمان، اقداماتی برای الکترونیکی شدن خدمات انجام داده و از پوشش همگانی بیمه حمایت می کند.

به گفته وی رئیس سازمان بیمه سلامت ایران تغییر در نظام پرداخت بیمه به موسسات و ارائه دهندگان خدمت جهت مدیریت منابع و حمایت از برنامه پزشک خانواده روستایی با پرداخت های به موقع را در دستور کار دارد و بر اجرای نظام ارجاع در جامعه شهری تاکید می کند.

شیخی گفت که حمایت از برنامه های جدید در ارائه خدمات سلامت همچون مراقبت در منزل در دستور کار سازمان بیمه سلامت است و پیگیر تجمیع منابع حمایتی دولت در یک جا و به رسمیت شناختن بیمه سلامت به عنوان تامین کننده مالی و حفاظت از بیماران هستند. گسترش حمایت بیمه ای از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص و توجه به خدمات توانبخشی نیز از دیگر برنامه های بیمه سلامت محسوب می شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت در پایان گفت که رئیس جمعیت هلال احمر نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان پرداخت.

انتهای پیام