• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99110100412
  • خبرنگار : 50402

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

باید اصلاحاتی در برخی مراکز دانشگاه پیام‌نور صورت گیرد

باید اصلاحاتی در برخی مراکز دانشگاه پیام‌نور صورت گیرد

ایسنا/همدان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: دانشگاه پیام نور نیاز کشور است اما باید اصلاحاتی در برخی مراکز این دانشگاه صورت گیرد.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه مجازی مستقل و مورد نیاز کشور است بنابراین باید وجود داشته باشد، تصریح کرد: این صحبت‌ها که در رابطه با اضافه بودن اعضای هیئت علمی دانشگاه، کارمند و مراکز اضافه دارد، صحیح است اما نمی‌شود این دانشگاه را منحل کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکلات پیشنهاد دادیم دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های دیگر ارتباط داشته باشد و اساتید و واحدهای اضافی خود را در اختیار دانشگاه‌های دیگر قرار دهد.

فلاحی افزود: تمام این صحبت‌ها در حد حرف است و عملی نشده چراکه برای این همکاری و ارتباط با دانشگاه‌های دیگر لازم است وزیر علوم لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد و به عنوان مثال خواهان این باشد تا مراکزی از دانشگاه پیام نور در اختیار دانشگاه فنی و حرفه ای قرار گیرد.

وی در رابطه با جذب بی رویه دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور، گفت: این دانشجویان از طریق آزمون فراگیر پذیرش می‌شوند و به این صورت نیست که بدون هیچ آزمونی وارد دانشگاه شوند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه خروجی مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه تا الان مفید و مؤثر بوده است، یادآور شد: در آزمون فراگیر، دروسی معرفی می‌شوند و داوطلبان اگر در این آزمون قبول شوند می توانند در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدهند.
 
انتهای پیام