• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99110201143
  • خبرنگار : 50287

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان تاکید کرد

به محیط زیست پایدار و ارتباط صنعت با دانشگاه توجه بیشتری شود

به محیط زیست پایدار و ارتباط صنعت با دانشگاه توجه بیشتری شود

ایسنا/کرمان رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: دو مقوله مهم توجه به محیط زیست پایدار و ارتباط صنعت و دانشگاه آنطور که لازم است در دستور کار جدی شرکت ها و بنگاه های معدنی و اقتصادی نیست.

"شهباز حسن پور" امروز دوم بهمن ماه در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گل‌گهر سیرجان، افزود: تاکیداتی که در مجلس، دولت و نهادهای کشوری در رابطه با اهمیت محیط زیست و پایداری محیط زیست صورت می گیرد، باید عملی و واقعی توسط شرکت های اقتصادی، معدنی و صنعتی مد نظر قرار گیرد چرا که محیط زیست پایدار مطالبی است که آیندگان از ما خواهند داشت.

وی ادامه داد: ارتباط و تعامل ضعیف صنعت و دانشگاه در کشور مشکلی است که از آن رنج می بریم و دلیلش هم این است که نگاه‌مان به داخل کشور کمرنگ‌تر است و شاید دیدگاه عمیق به پتانسیل های علمی و عملی نیروی انسانی داخل نداریم.

حسن پور تاکید کرد: نیاز است در کنار هر مجموعه بزرگ اقتصادی و معدنی یک دانشکده علمی تاسیس شود تا از نیروهای علمی در حوزه صنعت و از تجربه عملی صنعتگران در پژوهش ها بهره گرفته شود و همپوشانی دانشگاه و صنعت به خوبی شکل گیرد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به ضرورت محرومیت زدایی اظهار کرد: بیش از ۱۲۰ هزار نفر سرپرست خانوار در استان کرمان فاقد هرگونه بیمه  هستند و حتی برخی توانایی پرداخت هزینه جزیی بیمه روستایی را ندارند؛ این محرومیت ها در استانی که بهشت معادن است و ظرفیت های بزرگ اقتصادی و صنعتی دارد، نباید وجود داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از زحمات جمشید ملارحمان مدیرعامل سابق شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، گفت: مدیرعامل جدید تجربه اندوزی خوبی در کنار مدیران عامل گذشته شرکت گل‌گهر را داشته که هر کدام در جایگاه خود از مردان بزرگ عرصه تولید، صنعت و معدن بوده اند. وی تمام سطوح مدیریتی در شرکت بزرگ گل‌گهر را طی کرده و تجربه را در کنار جوانی دارد.

انتهای پیام