• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۰
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99110301594
  • منبع : سازمان هلال احمر

امدادرسانی به حدود ۵۰۰۰ آسیب‌دیده ناشی از برف و کولاک طی سه روز گذشته

امدادرسانی به حدود ۵۰۰۰ آسیب‌دیده ناشی از برف و کولاک طی سه روز گذشته
عکس آرشیوی است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۴۸۹۷ نفر از هموطنان در ۱۹ استان امداد رسانی شد.

به گزارش ایسنا، مهدی ولی‌پور در خصوص خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان در برف و کولاک گفت: امدادرسانی از سه شنبه (۳۰ دی ماه) تا ۸ صبح روز جمعه (۳ بهمن ماه) در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مازندران و همدان انجام شد.

وی ادامه داد: در این مدت ۱۷۵ تیم امداد و نجات متشکل از ۵۹۷ نفر امدادگر و نجاتگر در ۸۴ محور کوهستانی و ۳۷ شهر و روستا مشغول امدادرسانی به هموطنان آسیب‌دیده بودند و توانستند ۳۷ نفر از مصدومان به مراکز امن منتقل کنند و ۲۰ نفر هم به مرکز درمانی منتقل شدند.

ولی‌پور با اشاره به اسکان اضطراری آسیب‌دیدگان ناشی از برف و کولاک اظهارکرد: درسه روز گذشته توانستیم برای  ۳۳۸ نفر اسکان اضطراری فراهم کنیم همچنین ۳۹۲ دستگاه اتومبیل از برف رهاسازی شد و یکی از هموطنانمان نیز در حادثه سقوط درخت در شهرستان نکا جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمردر پایان گفت: در این مدت۹۲تخته پتو،۱۷۹۵کیلوگرم نایلون، ۹۷ بطری آب معدنی ،۳۷۹ بسته بیسکویت، ۴۵۷ بسته غذایی و ۴۴ کیلوگرم خرما در بین آسیب‌دیدگان توزیع شد.

انتهای پیام