• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۵
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99110301742
  • خبرنگار : 50340

طوفان گردوخاک با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

طوفان گردوخاک با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز طوفان گردوخاک با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۸۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد:همانطور که انتظار می رفت وزش باد شدید شمال استان، نوار شرقی و غرب استان را فرا گرفت و سبب خیزش گردوغبار و کاهش شدید دید افقی شد.

وی افزود: تا کنون بیشینه ساعتی سرعت وزش باد در زابل به ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت رسیده است و در اکثر شهرهای شمال استان وزش باد شدید جریان دارد. این باد شدید کمینه دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۸۰۰ متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم اکنون سرعت لحظه ای وزش باد در زابل ۷۶ کیلومتر بر ساعت است و شعاع دید افقی به ۳۰۰۰ متر رسیده است. 

حیدری افزود: علاوه بر وزش باد شدید، گردوغبار گسترده نیز که از مناطق مرکزی کشور به استان نفوذ کرده، اکثر شهرها و روستاهای استان را در گیر کرده است و شعاع دید افقی در اکثر شهرهای استان را به شدت کاهش داده است به طوریکه دید افقی در شهرهای زابل، خاش، راسک، سراوان و زاهدان به محدوده ۱۰۰۰ متر رسیده است.

انتهای پیام