• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99110301806
  • خبرنگار : 71290

بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محکومیت اقدام تروریستی بغداد

مجمع جهانی بیداری اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: نبردی که آمریکا، صهیونیزم بین‌الملل و ارتجاع عرب در منطقه به راه انداختند نبردی است همه‌جانبه که با تحریم و تروریسم اقتصادی، تطمیع در سیاست، جنایت و آدم‌کشی همراه است.

به گزارش ایسنا، بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی به شرح زیر است:

«دستان جنایتکار رژیم‌های خون‌ریز، سفاک و آدمکش، بار دیگر از آستین داعش بیرون آمد و خون تعدادی از انسان‌های مظلوم و بی‌گناه را در بغداد بر زمین ریخت.

این اقدامات تروریستی در برهه‌ای روی می‌دهد که دولت و ملت قهرمان عراق خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شده‌اند و در مقابل، آمریکا که به دنبال تضمین و تثبیت حضور جنایتکارانه خود در منطقه است، اقدام به ترور جنایتکارانه سردار بزرگ مبارزه با تروریسم و داعش شهید سلیمانی که به تعبیر مقام‌ معظم رهبری چهره بین‌المللی مبارزه با تروریسم بود یا تحریم حشدالشعبی و فرماندهان آن به عنوان مهم‌ترین نهاد مبارزه با داعش می‌کنند.

این گونه رویدادهای خون‌بار پیام‌های گوناگونی را به همراه خود دارد که عدم تغییر سیاست‌ها و اهداف آمریکا در منطقه غرب آسیا یکی از آنهاست و امروز که خروج نیروهای اشغالگر از عراق به یک مطالبه عمومی تبدیل گردیده است، مزدوران نیابتی و جنایتکار تروریستی به‌وضوح نقش پیاده‌نظام و عروسک خیمه‌شب‌بازی را برای ایجاد جنگ، تفرقه، ناامنی، ترس و وحشت در عراق بازی می‌کنند.

آمریکا همواره نقشه‌ها و طرح‌های شوم خود را برای بهره‌کشی، جنایت و به یغما بردن ثروت‌ها و تجزیه، تضعیف و به استضعاف کشاندن کشورهای منطقه دنبال کرده است.

نبردی که آمریکا، صهیونیزم بین‌الملل و ارتجاع عرب در منطقه به راه انداختند، نبردی است همه‌جانبه که با تحریم و تروریسم اقتصادی، تطمیع در سیاست، جنایت و آدم‌کشی همراه است.

اینک پس از گذشت یک سال از شهادت رهبران مجاهد جبهه مقاومت، آمریکا و صهیونیسم بار دیگر به خود جرأت و جسارت بازی در میدان خاورمیانه را داده‌اند و راه آن را ایجاد رعب و وحشت در بین جوامع با نقاب داعش و تکفیر انتخاب کرده‌اند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم‌کردن این جنایت خونبار، تنها راه پیروزی و عزتمندی ملت‌های آگاه و بیدار را هوشیاری، اعتماد به نفس و باور به وعده‌های الهی، صبر، تقوا و ایمان به خدا در مسیر مبارزه با مستکبران و جنایتکاران می‌داند تا ضامن استقلال، آزادی و پیشرفت روزافزون کشورها باشند و با اتحاد و همدلی پایان اشغالگری آمریکا در منطقه را رقم بزنند.

انتهای پیام