• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99110301810
  • خبرنگار : 50132

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان:

ضرورت پیگیری برخورداری واحدهای تولیدی جدید التاسیس از معافیت بیمه کارفرمایی

ضرورت پیگیری برخورداری واحدهای تولیدی جدید التاسیس از معافیت بیمه کارفرمایی

ایسنا/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن یادآوری شرایط اقتصادی کشور بر ضرورت پیگیری برخورداری واحدهای تولیدی جدید التاسیس از معافیت بیمه کارفرمایی و ارجاع آن به شورای ملی گفتگوی بخش خصوصی دولت تاکید کرد.

خالد جعفری در چهل و یکمین نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اظهار کرد: کارگاه های قبلی کد کارگاهی دارند و از معافیت بیمه کارفرمایی برخوردارند و مهمترین موضوع در برخورداری کارگاه های جدید از این معافیت، تامین اعتبار است لذا باید مصوبه ای برای حمایت از واحدهای تولیدی جدید داشته باشیم و موضوع را به شورای ملی گفتگوی بخش خصوصی و دولت ارجاع دهم تا مشکل تامین اعتبار آن به جد پیگیری شود. 

وی در خصوص دستور کار بررسی مسائل و مشکلات مربوط به صدور مجوز خانه های کارگری کشاورزی در استان، افزود: بحث سکونت گاه های غیررسمی مختص استان ما نیست بلکه در همه جای کشور و حتی در کشورهای اروپایی در حال رواج است و در کردستان با توجه به شیوه باغداری، در نزدیکی روستاها مناطقی به نام هوار وجود دارد که باغداران بش از ۶ ماه از سال را در آنجا ساکن هستند. 

جعفری ضمن تاکید بر اینکه در بحث صدور مجوزها باید میان خانه های کارگری باغداران و ساخت ویلا و خانه باغ های تفریحی، تفکیک قائل شویم، افزود: لازم است در صدور مجوزها آسانکاری کنیم تا سخت گیری های بی مورد موجب بروز تخلف از سوی مردم نشود. 

معاون اقتصادی استاندار در ادامه این جلسه در خصوص بحث رفع تداخلات اراضی (کشاورزی و منابع ملی) تاکید کرد: باید کمک کنیم مصوبه ای داشته باشیم تا پشتیبانی اعتباری بیشتری برای استان به دنبال داشته باشد و رفع تداخلات بیشتری در استان انجام شود. 

وی با اشاره به اینکه بالاترین درصد رفع تداخل اراضی کشور مربوط به کردستان است، گفت: در این مساله هم باید حق و حقوق انفال و هم مردم مورد توجه قرار گیرد.

جعفری بر تسریع در امر رفع تداخل اراضی تاکید کرد و اظهار داشت: با روند کنونی اگر این مهم پیگیری شود ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر هم به پایان نمی‌رسد.

انتهای پیام